Z lubrykantem czy bez

Zapamiętaj

Zawsze dobrze jest mieć pod rękądobry lubrykant

Większość kobiet nie wytwarza sama z siebie wystarczającego poślizgu. Dlatego przydaje się pomoc. Im  bardziej nasze części intymne są wilgotne w czasie seksu, tym doznania są zdrowsze i przyjemniejsze zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Lubrykanty poprawiają jakość współżycia, usuwają niemiłe uczucie suchości pochwy, czasami wręcz chronią przed bólem.

Brak wystarczającego nawilżenia naszych części intymnych może być spowodowany: karmieniem piersią, stosowaniem dopochwowych i doustnych środków antykoncepcyjnych, przyjmowaniem niektórych antybiotyków, menopauzą, forsownym treningiem, przyjmowaniem leków. Czasami niemiłe uczucie braku wystarczającego nawilżenia jest spowodowane także przez stres, zmęczenie, albo wynika z fazy cyklu miesiączkowego. Wiele kobiet ma problemy z suchością pochwy, a nawet te, które na początku stosunku są wystarczająco mokre, to dłużej uprawiając seks też mogą potrzebować czegoś ekstra. Dlatego zawsze dobrze jest mieć pod ręką dobry lubrykant.

I żeby było jasne: lubrykant to produkt, który ma nawilżać pochwę i ułatwiać tarcie, to nie jest środek antykoncepcyjny. Jeżeli ktoś chce mieć „dwa w jednym” to niech sobie kupi szampon z odżywką do włosów.