środa, 19 lutego 2020

Życzenia dla kobiet, które lubią seks

Z okazji 8 marca przesyłam życzenia – mocy, spełnienia i radości dla wszystkich kobiet, które stoją po swojej stronie, stronie kobiet. Te życzenia są dla Ciebie. Dla niestrudzonej poszukiwaczki radości z życia i z seksu. Dla buntowniczki, która wiecznie odstaje od innych. Dla kobiety, która nie chce więcej już łykać pokrętnych kłamstw i fałszywych rad na temat tego, co powinna robić i chcieć od życia. Póki tchu ci w piersi nie zabraknie po stronie życia na swoich własnych zasadach, po stronie prawa do popełniania własnych błędów i nie przepraszania wszystkich wokół za to, że mogłaś im nie dogodzić. Nie chcesz dać swojej zgody na uznanie sytuacji nienormalnej za chleb powszedni. Pomimo zakrętów po drodze, nie tracisz nadziei na wspaniałe życie pełne ludzi, spraw, rzeczy i historii, na których ci naprawdę zależy. Kiedy los daje ci kopniaka, nadstawiasz drugi pośladek i pytasz: tylko na tyle cię stać? Nie upadasz, tylko zbierasz siły do następnego kroku.

To życzenia dla kobiet, które mają własne zdanie, marzenia, burze we włosach, a w torebkach i szufladach osobiste zaprzyjaźnione wibratory. I często także zranione serca, bo wydaje im się, że są osamotnione ze swoją indywidualnością. Ale nie są. Jest nas więcej. To życzenia dla ciebie, dla mnie i dla wszystkich kobiet, które czują, że szukanie swojego miejsca nigdy nie jest pomyłką. Nigdy. Bez porównania gorzej jest tkwić tam, gdzie nie mamy czego szukać, bo niczego tam dla nas nie ma, niż tułać się przez jakiś czas w poszukiwaniu wartości, celów, osiągnięć jakich nam trzeba. Łączy nas pragnienie uwolnienia się od oczekiwania, że tylko wtedy, kiedy wypieramy się siebie, jesteśmy grzeczne i skupione na zadowalaniu innych, możemy sobie zasłużyć na miłość i szacunek. Kiedy mamy wybór, wybieramy trudniejszą drogę, bo wiemy, że wtedy możemy nauczyć się najwięcej o samodzielności, wytrwałości i działaniu na swoich własnych zasadach.

To życzenia dla kobiet, które potrafią się o siebie zatroszczyć. Albo chcą się tego nauczyć. Dla mistrzyń i dla kandydatek na mistrzynie w zbieraniu się do kupy, nawet wtedy, kiedy ran jest tyle, że nikt już nie wierzy, że jeszcze się z nich wyliżemy. Wiemy, że własne działanie jest lepsze niż życie życiem ugrzecznionej, znerwicowanej kobiety, która wiecznie myśli o tym, żeby dobrze wypaść i wszystkim zrobić dobrze. Wierzymy, że jest lepiej, mądrzej i radośniej być tym, kim się jest. I pozwolić innym także być tymi, kim są.

To życzenia dla kobiet, które lubią seks. Które pragną seksu dla przyjemności, a nie dla udowadniania swojej moralności. Z głowami pełnymi sprośnych myśli bezwstydnie rozglądamy się za kolejną erotyczną przygodą. Potrafimy być dzikie i całkiem zwyczajne w łóżku. W zależności od tego, na co mamy ochotę. Bo nasza seksualność należy do nas. I zamiast udawać, że seks się nie liczy, bronimy swoich pragnień i ciał. Robimy to dla siebie i dla naszych dorastających córek. Bo chcemy, żeby im żyło się lepiej. Żeby nie musiały na każdym kroku tłumaczyć się ze swoich wyborów i z tego, kim są i czego naprawdę potrzebują.

To życzenia dla wszystkich kobiet, które mają cholernie dość ciągłego odpowiadania na pytanie: dlaczego nie mogą być takie jak inni? Dlaczego nie mogą zostać w nieszczęśliwym związku? Dlaczego nie chcą robić dobrej miny do złej gry? Dlaczego nie starają się za wszelka cenę i ze wszystkich swoich sił być miłymi, szczególnie dla tych, którzy ich nie szanują i źle traktują? Dlaczego porzucają pracę, która daje stabilizacje i ma tylko jedną jedyną wadę – unieszczęśliwia je? Dlaczego pozwalają sobie na posiadanie własnych opinii bez pozwolenia? Dlaczego walczą o swoje prawo do szczęścia, skoro tyle kobiet wokół zmarnowało swoje życie na szukanie miłości tam, gdzie jej nie ma? Dlaczego nie są szare, nudne, smutne i znerwicowane skoro są dorosłe?

Pomimo tego, że rzadko ktoś nam głośno kibicuje, idziemy naprzód, walczymy, torujemy sobie drogę. Coś, co jest w ruchu, nie może się poddać. Ruszamy się więc. Nie zatrzymujemy. I mimo, że czasami doprowadzamy porządnych ludzi do szaleństwa i z naszego powodu spokojni obywatele miast i wsi dostają piany na ustach, życie bez nas na tej planecie byłoby nudne. Nazywają nas wyrzutkami, czarnymi owcami, wariatkami, nimfomankami, ale nas nie przestraszą. Nie będziemy siedzieć, płakać nad sobą i nic nie robić. Wstajemy na równe nogi i wyruszamy na poszukiwanie swojego miejsca. A po drodze zmieniamy świat. I takiego wspaniałego, twórczego, przyjaznego, radosnego i pełnego dobrych zmian świata dla nas wszystkich z okazji Dnia Kobiet życzę.

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (5)
sortowanie: najnowsze/najstarsze
gość

Dzięki wielkie ;)

gość

Oby się spełniły!

gość

Naprawdę super życzenia!!! Podpisuję się obiema rękami, pod każdym slowem! FAJNIE JEST BYĆ KOBIETĄ!!!

gość

Świetne życzenia :D Wszystkiego dobrego Asiu. Żeby Ci się spełniło :)

gość

Dzięki - to jedne z lepszych życzeń jakie dziś usłyszałam.
Kibicuję Ci z całego serca.
Wszystkiego najlepszego Joasiu z okazji naszego dnia :)

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij