środa, 19 lutego 2020

Kobiety do programowania i do seksu!

Rutyna zabija. Zarówno w seksie, jak i w życiu. Dlatego jeśli jest okazja, staram się próbować nowych rzeczy. W psychologii wychodzenie z kręgu tego, na czym się znamy i co otacza nas na co dzień, nazywa się wychodzeniem ze strefy bezpieczeństwa. I bez tego nie ma rozwoju. Zbyt dużo widziałam w swoim życiu osób, których strach przed spróbowaniem  czegoś nowego, zaryzykowania, wyjścia ze starych kolein i spróbowania innej ścieżki trzymał jak w kleszczach w życiu wypełnionym pustką, smutkiem i apatią. Dlatego ja nie marnuję szans na skonfrontowanie się z czymś, czego nie znam.

Tym razem pojechałam po bandzie. W ten weekend spędziłam dwa dni poznając podstawy programowania. Nieźle, prawda? Sama siebie bym nie podejrzewałam o to, że będę kiedykolwiek w życiu dyskutować o wyższości systemu operacyjnego Linux nad Windowsem. I co tu kryć, odkryłam w sobie zadatki na świetną programistkę.


Oprócz tego kolejny raz utwierdziłam się w przekonaniu, że seks to taka sama dziedzina życia, jak każda inna. Te same zasady, którymi trzeba się kierować, jeśli chcemy rozwinąć skrzydła w nowych technologiach, sprawdzają się, kiedy chcemy zacząć odkrywać i zaprzyjaźniać się ze swoją seksualnością.

Oto, czego dowiedziałam się na temat rozwoju jako programistka i co uważam tak samo dobrze pasuje do rozpostarcia skrzydeł w sferze seksualnej:

  1. Kobiety do programowania i do seksu! Przy komputerach kobiety nie czują się tak pewnie, jak faceci. Tak samo jak seks jest postrzegany za domenę mężczyzn. W programowaniu brakuje kobiet, bo dziewczynkom daje się w prezencie torebki i talony do sklepu z ciuchami, zamiast nowego oprogramowania, prowadzi się dziewczynki na zajęcia dla cheerleaderek zamiast uczyć języka programowania, opowiada się w kółko, że w matematyce to dobry jest tata, brat i wujek, a nie mama, córka i ciocia. I potem dziewczyny nie widzą siebie przy komputerze. I tak jak w przypadku seksu, podobnie w programowaniu - wiele kobiet uważa, że to „męska” przestrzeń, w której sobie same nie poradzą. Do programowania, tak jak do każdej innej dziedziny życia potrzeba czasu, zaangażowania, bystrości, pracowitości. Penis czy jego brak nie ma tutaj nic do rzeczy.

  2. Żeby się rozwijać jako programistka, trzeba próbować przynajmniej jednej nowej rzeczy w roku. Gdybyśmy tak przynajmniej raz w roku odważyli się na nowość w sypialni, nasze życie erotyczne też nabrałoby smaku i blasku.

  3. Tak jak w programowaniu, tak samo w seksie nie można bać się błędów. Cóż, nikt nie jest perfekcyjny, a nie wszystkie pomysły w sypialni będą erotycznym hitem. Tak już jest, że nie zawsze płatki róż będą pieścić nasze zmysły, czasami mogą nas tylko śmieszyć. Nie zawsze kajdanki dadzą nam orgazm, a erotyczny masaż być może nie od razu rozbudzi ogień w naszych lędźwiach. Jednakże, jeśli będziemy ciągle bać się, że coś nam nie wyjdzie, że głupio wypadniemy, że będziemy bardziej śmieszni, niż seksowni, to nigdy nie ruszymy z miejsca. Niech naszym życiem erotycznym nie kieruje wstyd, lęk i niepokój, tylko ciekawość, uśmiech i zabawa.

  4. Programiści zamiast rozwijać się tracą cenną energię, bo wydaje im się, że inni potrafią kodować więcej, lepiej i szybciej. Tak samo jest z seksem. Znam wiele par, którym się wydaje, że ich życie erotyczne nie sięga do pięt dzikim harcom, jakie ich zdaniem wyczyniają w swoich sypialni znajomi X, Y czy Z. A prawda jest taka, że każdy z nas ma swoje górki i dołki, być może słabsze, ale na pewno także i mocniejsze strony. Każdy z nas jest inny. Nikt nie jest perfekcyjny. Najlepiej śmiało i bez oglądania się na innych kroczyć własną ścieżką i odkrywać zarówno seks jak i programowanie na swoich własnych zasadach.

Jak sami widzicie - mam zadatki na świetną programistkę. 2 dni szkolenia i tyle przemyśleń. I obiecuję, że będę rozwijać się zarówno w programowaniu, jak i w seksie.

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (2)
sortowanie: najnowsze/najstarsze
gość

Ja też ;)

gość

Chyba się skusze ;)

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij