wtorek, 24 września 2019

Kobieca seksualność ma szansę przestać być tematu tabu, czyli jak zostałam finalistką w konkursie „Bizneswoman Roku - działalność na rzecz kobiet”

Z ogromną przyjemnością dzielę się z Wami informacją, że oto zostałam finalistką w konkursie "Bizneswoman roku 2013" w kategorii "Działalność na rzecz kobiet", organizowanym przez Sukces Pisany Szminką i Radio PiN. Ta wspaniała wiadomość to sygnał, że dzięki mojej działalności i Waszemu wsparciu, drogie użytkowniczki i użytkownicy portalu Barbarella.pl, kobieca seksualność ma szansę przestać być tematu tabu, a zacząć być źródłem siły i radości dla wszystkich kobiet w naszym kraju.

Kilka lat temu, kiedy uruchamiałam mój pro-kobiecy projekt Barbarella.pl, większość osób nie wiedziała, o czym mówię, kiedy przedstawiałam konieczność wprowadzania kobiecej perspektywy do polskich rozmów na temat seksu. Dyskusje toczyły się wyłącznie wokół penisa – co zrobić, żeby jemu było dobrze, a w mediach mówiących na temat kobiecej seksualności ani razu nie padało słowo „łechtaczka”. Kobiety miały się dostosowywać do męskich potrzeb i fantazji, a jak tego nie robiły, to mniej lub bardziej delikatnie sugerowało im się, że coś z nimi jest nie tak. Większość żeńskiej populacji była w czasie seksu zdezorientowana, co wypada, a co nie wypada polskiej kobiecie, a część była po prostu wykorzystywana seksualnie – ich ciała były sprowadzone do roli otworu, który miał zaspokajać wyłącznie męskie potrzeby. Moja działalność zaczęła się od sprzeciwu wobec takiej sytuacji. Wszyscy, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, jesteśmy istotami seksualnymi, mamy prawo z tego korzystać i tym się cieszyć, a kobiece ciało należy do kobiet i to one mają przede wszystkim czerpać radość i przyjemność ze swoich doświadczeń seksualnych. Uważam, że dążenie do orgazmu wyzwala kobiety, uczy nas zauważać, że nasze potrzeby i pragnienia też się liczą, że zasługujemy na rzeczy dobre i na dobre traktowanie.

Bizneswoman roku - Sukces pisany szminką

Kiedy wczoraj dotarła do mnie informacja, że zostałam wybrana do wąskiego grona finalistek w tak dużej i prestiżowej imprezie, jaką jest „Bizneswoman roku 2013 – Sukces Pisany Szminką”, odebrałam to jako wyraźny sygnał, że ostatnie kilka lat mojej intensywnej pracy na rzecz kobiet wywołało zmiany w naszym kraju. Kobiece prawo do przyjemności i do dobrego traktowania, zarówno w sypialni, jak i po za nią, przestaje być fanaberią dla niewyżytych kobiet, a zaczyna być istotnym kobiecym prawem.

Teraz przede mną i przed tematem kobiecej seksualności duża gala w Giełdzie Papierów Wartościowych, będę wśród kobiet, za którym stoją duże korporacje i ogromne osiągnięcia. To dla mnie wspaniały moment i bodziec do dalszych działań. Za mną lata pracy pełnej szalonych pro-kobiecych akcji i wspaniałych chwil, kiedy zarówno kobiety i mężczyźni podchodzili do mnie w czasie moich spotkań oraz „dyżurów” w butiku dla kobiet i dla par LoveStore.Barbarella.pl na ul. Hozej 57 1b w Warszawie i gratulowali odwagi, pomysłu i także tego, że jestem i działam.

W związku z tą niezwykłą okazją, jaką jest nominacja do „Bizneswoman roku – działalność na rzecz kobiet”, przedstawiam kilka wspominkowych foto sprzed kilku lat, z samego początku mojej działalności, jako przypomnienie tego, jak w Polsce wykuwano kobiece prawo do przyjemności. Cóż pozostaje mi napisać na końcu tej informacji, chyba tylko: Hura my!  - Joanna Keszka

O JOANNIE KESZKA

Jestem redaktorką naczelną „najseksowniejszego portalu dla kobiet” Barbarella.pl, który wspiera kobiety w pozwalaniu sobie na więcej w seksie i w życiu.  Prowadzę pierwszy w Polsce LoveStore dla kobiet i par, czyli przyjazny butik z pro-kobiecymi gadżetami erotycznymi LoveStore Barbarella.pl, Warszawa, ul. Hoża 57 1b, LoveStore.Barbarella.pl, promujący spojrzenie na seksualność z kobiecej perspektywy. Organizuję akcje społeczne oraz prowadzę warsztaty i spotkania dla kobiet na temat kobiecej seksualności, bo kobiety w Polsce mają prawo do otrzymywania rzetelnych, uczciwych, wolnych od stereotypów i konkretnych informacji o swojej seksualności.

Promuję prawo kobiet w Polsce do wyrażania swojej autentycznej seksualności, do szanowania kobiecych wyborów seksualnych, do decydowania przez same kobiety, co dzieje się z ich ciałami. Poprzez moje artykuły, akcje społeczne, spotkania z kobietami edukuję kobiety i mężczyzn w Polsce na temat kobiecej seksualności. Pokazuję, jak niesprawiedliwe i krzywdzące są tzw. podwójne standardy, które opierają się na fałszywym założeniu, że w sferze seksualnej mężczyznom można więcej, a kobieca seksualność jest postrzegana jako coś, co służy przede wszystkim do zaspokajania męskich potrzeb. Pomagam kobietom zrozumieć swoją seksualność i wykorzystywać fakt bycia istotą seksualną do tego, żeby czuć się w życiu lepiej i pewniej. Wprowadzam w Polsce pojecie entuzjastycznej zgody w sferze seksualnej, jako niezbędnego warunku uwolnienia sfery seksualnej od przemocy i wymuszeń.

O KONKURSIE:

Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku ma jeden podstawowy cel: nagrodzenie i nagłośnienie dokonań kobiet w świecie biznesu. W konkursie oceniana jest przedsiębiorczość, kreatywność, innowacyjność, umiejętność pozyskiwania funduszy na rozwój, efektywność inwestycji, poziom społecznego zaangażowania zarządzanych podmiotów, a także pasja i wytrwałość uczestniczek w realizacji zamierzonych celów. Jury wybiera Bizneswoman Roku w czterech kategoriach: Korporacja, Moja Firma, Debiut Roku oraz Działalność na rzecz Kobiet.

Organizatorami konkursu są Sukces pisany szminką i Radio PiN. Partnerem strategicznym Grupa PZU zaś audytorem i partnerem prawnym konkursu jest PwC.

W jury zasiadają: Dr Irena Eris - założycielka Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, Henryka Bochniarz - prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich ,,Lewiatan", Nina Terentiew - Dyrektor Programowa Polsatu, Beata Jarosz - Wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych, Olga Grygier - Prezes PwC, Bożena Lublinska-Kasprzak - Prezes PARP, Jolanta Borowiec - Dyrektor zarządzająca Polsat Cafe, Dominika Herburt-Heybowicz - Wiceprezes WP, dr Ewa Rumińska Zimny - Ekspert ONZ ds. Gender and Economy, Olga Zarachowicz - Dyrektor zarządzająca ds. HR z grupie PZU, Grażyna Piotrowska-Oliwa Wiceprezydent Pracodawców RP, Członek Rady Nadzorczej i Przewodnicząca Komitetu Audytu w Hawe S.A, Grzegorz Hajdarowicz - przedsiębiorca, wydawca, założyciel Grupy Kapitałowej GREMI, Marek Borzestowski - partner Giza Ventures, Dariusz Żuk - Prezes Fundacji Polska Przedsiębiorcza, Dariusz Grzywaczeski - Prezes Radia PiN.

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (3)
sortowanie: najnowsze/najstarsze
gość

Gratuluję i życzę jeszcze więcej uporu i pasji w realizacji tego, co Pani zamierza!

gość

Gratulacje Pani Joanno! Bardzo się cieszę i będę trzymać kciuki :)
tymczasem, proszę świętować, bo w pełni pani na to zasłużyła!

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij