środa, 19 lutego 2020

Kobiece prawo do wyrażania swojej seksualności na Giełdzie Papierów Wartościowych

W szacownym budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się tegoroczna gala wręczenia nagród laureatkom konkursu BiznesWoman Roku - Sukces Pisany Szminką. Wyobraźcie sobie moje ogromne zaskoczenie, kiedy w trakcie trwania Gali usłyszałam, że jestem nie tylko finalistką, ale zostałam także laureatką konkursu. Otrzymałam Specjalne Wyróżnienie w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet - mówi Joanna Keszka, redaktorka naczelna portalu Barbarella.pl.

Od kilku dni jestem dumną laureatką konkursu BiznesWoman Roku  2013 - Sukces Pisany Szminką w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet. 11 lutego pojawiłam się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (pierwszy raz w życiu), gdzie odbywała się Gala konkursu. Zostałam wybrana do grona finalistek i uważałam to za wyjątkowy wyraz uznania dla mojej działalności, i jednocześnie za spektakularny akt odwagi jury. Bo w naszym kraju z taką łatwością spuszcza się zasłonę milczenia na temat kobiecej seksualności oraz praw kobiet do decydowania o tym, co dzieje się z ich ciałami, i uznaje się całą sprawę za nieważną, wstydliwą i niewartą podejmowania na forum publicznym. Tym razem było inaczej, razem z moim przesłaniem, dotyczącym uwolnienie kobiecej seksualności ze strefy tabu, zostałam zauważona i zaproszona do grona finalistek.

Wyobraźcie sobie moje ogromne zaskoczenie, kiedy w trakcie trwania Gali usłyszałam, że jestem nie tylko finalistką, ale zostałam także laureatką konkursu! Otrzymałam Specjalne Wyróżnienie w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet i byłam ogromnie wzruszona. Po raz pierwszy od wielu lat nie musiałam niczego tłumaczyć, ani udowadniać, tylko odbierałam gratulacje za to, co robię. To całkowita nowość w historii mojej działalności. I to wszystko działo się w szacownych murach Giełdy Papierów Wartościowych, w otoczeniu znanych nazwisk i dużych firm. Więc jednak można w każdym miejscu i w każdym gronie znaleźć przestrzeń do mówienia o prawie kobiet do wyrażania ich autentycznej seksualności. Wystarczy, że znajdą się pro-kobiece, otwarte i mądre osoby, które nie udowadniają swojej moralności poprzez niepodejmowanie tematu seksualności.

To niezwykłe i niespodziewane wyróżnienie traktuję jako sygnał, że w naszym kraju już czas na pro-kobiece zmiany. Miejmy nadzieję, że również i w Polsce doczekamy się, że wstydliwym tematem będzie lekceważenie kobiecych potrzeb i prawa kobiet do decydowania o tym, co się dzieje z ich ciałami, a sprawą normalną i oczywistą będzie otwarte wyrażanie swojej seksualności i doszukiwanie się przez kobiety radości w seksie także dla siebie, a nie tylko dla zadowolenia i zaspokojenia partnera.

Jestem ogromnie wdzięczna jury konkursu za to specjalne wyróżnienie. Tak zostało uzasadnione przyznanie mi nagrody: „Walczy o prawa kobiet w Polsce, o uwolnienie sfery seksualnej od przemocy i wymuszeń. O prawo kobiet do wyrażania swojej autentycznej seksualności, do szanowania kobiecych wyborów, do decydowania przez same kobiety, co dzieje się z ich ciałami. Za odwagę, pójście pod prąd i determinację, czyli cechy coraz rzadsze w dzisiejszym świecie”. To wspaniałe słowa, ale uważam, że nagroda za odwagę i pójście pod prąd należy się także jury konkursu Sukces Pisany Szminką. I oby nas, kobiet i mężczyzn, którzy mają dość krzywdzących stereotypów, ograniczania i kontrolowania kobiet w ogóle, a szczególnie w sferze seksualności, było jak najwięcej, zarówno na Giełdzie Papierów Wartościowych, jak i w każdym innym miejscu w Polsce.

Joanna Keszka

Joanna Keszka, Barbarella.pl

O JOANNIE KESZKA

Jestem redaktorką naczelną „najseksowniejszego portalu dla kobiet” Barbarella.pl, który wspiera kobiety w pozwalaniu sobie na więcej w seksie i w życiu.  Prowadzę pierwszy w Polsce LoveStore dla kobiet i par, czyli przyjazny butik z pro-kobiecymi gadżetami erotycznymi LoveStore Barbarella.pl, Warszawa, ul. Hoża 57 1b, LoveStore.Barbarella.pl, promujący spojrzenie na seksualność z kobiecej perspektywy. Organizuję akcje społeczne oraz prowadzę warsztaty i spotkania dla kobiet na temat kobiecej seksualności, bo kobiety w Polsce mają prawo do otrzymywania rzetelnych, uczciwych, wolnych od stereotypów i konkretnych informacji o swojej seksualności.

Promuję prawo kobiet w Polsce do wyrażania swojej autentycznej seksualności, do szanowania kobiecych wyborów seksualnych, do decydowania przez same kobiety, co dzieje się z ich ciałami. Poprzez moje artykuły, akcje społeczne, spotkania z kobietami edukuję kobiety i mężczyzn w Polsce na temat kobiecej seksualności. Pokazuję, jak niesprawiedliwe i krzywdzące są tzw. podwójne standardy, które opierają się na fałszywym założeniu, że w sferze seksualnej mężczyznom można więcej, a kobieca seksualność jest postrzegana jako coś, co służy przede wszystkim do zaspokajania męskich potrzeb. Pomagam kobietom zrozumieć swoją seksualność i wykorzystywać fakt bycia istotą seksualną do tego, żeby czuć się w życiu lepiej i pewniej. Wprowadzam w Polsce pojecie entuzjastycznej zgody w sferze seksualnej, jako niezbędnego warunku uwolnienia sfery seksualnej od przemocy i wymuszeń.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij