środa, 19 lutego 2020

Deborah Sundahl w LoveStore.Barbarella.pl: punkt G, wytryski i moce, które się uwalniają, kiedy kobiety działają razem

Kiedy kobiety mocno stoją po swojej stronie, to zawsze związane są z tym mocne, pozytywne emocje. Wczoraj doświadczyłam tego w niezwykły sposób, ale zanim napiszę o tym wydarzeniu, kilka słów tytułem wstępu.

Deborah Sundahl i Joanna Keszka w LoveStore.Barbarella.pl, Marszałkowska 85, Warszawa
Deborah Sundahl i Joanna Keszka w LoveStore Barbarella.pl, Warszawa, listopad 2012

Uważam, że my kobiety mamy w sobie ogromną siłę i moc, problem w tym, że dopiero uczymy się z tego korzystać. Przez lata wbijano nam do głowy, że to, co męskie, jest bardziej wartościowe: męskie emocje to te lepsze, męskie rozrywki to te bardziej wartościowe, męskie wybory to te niby bardziej racjonalne. Określenie, że coś jest kobiece, to o ile nie rozpatrujemy akurat wymiarów sylwetki, w zasadzie jest obelgą. Kobieca to znaczy: głupsza, zawistna, histeryczna i rozchwiana. W tej sytuacji kobieta o tyle jest godna szacunku, o ile potrafi zasłużyć sobie na męską aprobatę i przychylność. Bo wiadomo, że bez wsparcia na silnym męskim ramieniu same sobie nie poradzimy, jesteśmy przecież tylko niezdecydowanymi trzpiotkami. Kobieta musi znać swoje miejsce w szeregu i się nie wychylać. Jak się nie ma penisa dyndającego między nogami, to nie można być głową, tylko trzeba być jakąś szyją. Od dawna nie daję sobie wciskać takich bzdur i staram się z całych sił twardo stać po swojej, kobiecej stronie. Moje kobiece wybory są dla mnie najlepsze, nie dam sobie wmówić, że moje emocje są gorsze, bo są babskie i od wielu lat bardzo cenię sobie towarzystwo innych kobiet. Kiedy jesteśmy razem i dowartościowujemy wzajemnie swoje pomysły, wybory i działania, to wspólnie odzyskujemy naszą kobiecą siłę. Właśnie wczoraj tego doświadczyłam. Otrzymałam tak dużo ciepłych słów od wspaniałej kobiety. To była niezwykle wspierające i ważne przeżycie. I teraz już piszę o tym, co przydarzyło mi się wczoraj.

Deborah Sundahl, „Kobieca ejakulacja i punkt G”W butiku LoveStore Barbarella.pl w Warszawie odwiedziła mnie sama Deborah Sundahl, znana amerykańska edukatorka seksualna, feministka, pionierka w promowaniu kobiecej seksualności, autorka światowego bestsellera „Kobieca ejakulacja i punkt G”. To było dla mnie niezwykłe, fascynujące, pełne dobrej siostrzanej energii spotkanie. Opowiadałam Deborah o idei LoveStore Barbarella.pl o tym, że sama wymyśliłam i stworzyłam eleganckie i przyjazne miejsce dla kobiet i dla par, gdzie każdy może przyjść i nie tylko obejrzeć i wybrać starannie wyselekcjonowane gadżety erotyczne, ale też dowiedzieć się więcej na temat swojej seksualności, zdobyć informacje i zachętę do pozwalania sobie na więcej w życiu i w seksie. Mówiłam o tym, jak promuję kobiece spojrzenie na seksualność w polskich rozmowach na temat seksu.

Deborah Sundahl to mądra, niezwykle ciepła, otwarta osoba, autorytet w dziedzinie kobiecej seksualności. Od wielu, wielu lat zachęca kobiety do tego, żebyśmy uczyły się swoich ciał, żebyśmy brały za siebie odpowiedzialność i same wyrażały to, kim chcemy być. Jest znana na całym świecie. To ona nauczyła tysiące kobiet akceptować swoje ciało i dowartościowała naszą niezwykłą zdolność do kobiecych wytrysków. Coś, co przedtem wprawiało kobiety w zawstydzenie i wzmagało ich niepewność w sypialni, ona podniosła do rangi czegoś, z czego należy być dumną. Pomaga kobietom rozumieć swoje ciała i cieszyć się doznaniami, które kobiecość nam oferuje.

Wyobraźcie sobie teraz moją radość i dumę, kiedy Deborah, prawdziwe guru kobiecej seksualności, pogratulowała mi mojego pomysłu i nie ukrywała, ze jest pod wrażeniem tego, co robię: tego, że prowadzę LoveStore dla kobiet i dla par oraz portal Barbarella.pl, wspierający kobiety w odkrywaniu swojej seksualności. To, co robię, Deborah uznała za rzecz unikatową, wartościową i cenną. Zachęcała mnie, abym działała i tworzyła dalej, żebym starała się dotrzeć do jak największej ilości kobiet. Nazwała mnie pionierką i powiedziała, żebym nie zbaczała z kursu.

Otrzymać takie pochwały z ust tak doświadczonej i zasłużonej dla kobiet osoby, to niesamowity zaszczyt. Wciąż czuje się tak, jakby ktoś mi na głowę wylał wiadro endorfin. Tylko druga kobieta, od lat wspierająca inne kobiety, mogła dodać mi tyle mocy i wiary w sens mojej pracy. Jak najwięcej takich magicznych spotkań z innymi kobietami sobie i wam wszystkim życzę!

Deborah Sundahl jest w Polsce od 7 do 18 listopada 2012 r. Oto program jej wizyty:

  • 8-11 listopada – warsztat dla par „Kobieca Fontanna. Tajemnice Kobiecej Ejakulacji i Punktu G”, Ośrodek „TU i TERAZ” Nowe Kawkowo pod Olsztynem (zapraszamy pary każdej orientacji seksualnej).
  • 13 listopada - semianarium praktyczne „Kobieca ejakulacja i Punkt G” dla kobiet i mężczyzn, Warszawa
  • 16-18 listopada – warsztat dla kobiet „Kobieca Fontanna. Doświadczenie mocy”, Kikowo (koło Kielc).

Zapisy na maila: kobiecaejakulacja@gmail.com - na ten adres możecie wysyłać też Wasze pytania do Organizatorów

Ja będę na seminarium Deborah Sundahl pt. „Kobieca ejakulacja i Punkt G”  13 listopada w Warszawie. Do czego Was również gorąco zachęcam.

I na koniec jeden z wielu wspaniałych fragmentów książki Deborah Sundahl „Kobieca ejakulacja i punkt G”:

„Błogosławię wszystkie kobiety, które śmiało ruszyły w drogę, prowadzącą do rozbudzenia ducha swojej kobiecości, by na powrót wprowadzić go do naszych sypialń i naszego życia.

Błogosławię wszystkich mężczyzn, którzy poświęcili czas na zrozumienie kobiecej duszy oraz pragną przejść przemianę i połączyć z nią swą dusze, by utworzyć harmonijną całość.

Błogosławię wszystkie ludy Ziemi, żeby przestały wojować, otworzyły serca i umysły na miłość oraz uznały twórczą energię seksualną, obecną w każdym z nas jako przejaw najwyższego Stwórcy”.

Joanna Keszka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij