środa, 19 lutego 2020

Książka Joanny Keszka: „Grzeczna to już byłam”, czyli pierwszy w Polsce kobiecy przewodnik po seksie

22 października 2014 w księgarniach w całej Polsce pojawia się moja książka „Grzeczna to już byłam”. Napisałam przewodnik po seksie z kobiecej perspektywy, bo miałam dość panującego w Polsce taniego moralizatorstwa, które za cel obrało sobie kobiety i seks. W starciu „kobiety kontra krzywdzące stereotypy i mylące półprawdy na temat seksu” moja książka stoi bezczelnie po naszej stronie – stronie kobiet! A kiedy kobieta dobrze się czuje w sypialni, jej partner tylko na tym korzysta. Bo dobry seks łączy pary bardziej niż gar gorącej zupy na stole.

ZOBACZ: książkę na LoveStore.Barbarella.pl

Grzeczna to już byłam, kobiecy przewodnik po seksie Joanna Keszka

Jesteś kobietą? Przyznajesz się do tego, że w twoim życiu też jest seks? Do tego nie daj boże, chodzi ci po głowie doszukiwanie się w seksie przyjemności także dla siebie, zamiast skupiania się tym, żeby nie stracić reputacji i zadowolić faceta? W naszym kraju nad Wisłą nie oczekuj fanfar za takie „fanaberie”. Bądź pewna, że zawsze znajdzie się osoba, która cię wezwie do zachowania „rozsądku”, a przynajmniej „resztek reputacji, jakie ci jeszcze zostały”. Bój się, bo prędzej czy później ktoś wykorzysta przeciw tobie fakt, że ciekawi cię własna seksualność. Zarzuci ci, że jesteś: niewyżyta, wulgarna, niezrównoważona, niemoralna, niepoważna i winna wszystkich złych rzeczy, jakie ci się w życiu zdarzają. W taki sposób nasze konserwatywne społeczeństwo wciąż przypomina kobietom, że nie zasługujemy na funkcjonowanie w życiu i w seksie na swoich własnych zasadach.

Dlatego napisałam tę książkę – bo mam już serdecznie dosyć tego, że kobieca seksualność jest nieustannie negowana, tłamszona, albo staje się przedmiotem taniego moralizatorstwa. „Grzeczna to już byłam” to pierwsza w Polsce książka, która stoi bezczelnie po stronie kobiet, które lubią lub mają ochotę polubić: siebie, swoje ciało i seks. Seksualność to część bycia człowiekiem. A radość z seksu to element radości z życia. Kobiety, które lubią seks, potrafią zatroszczyć się nie tylko o potrzeby kochanka, ale także poprosić o to, na co same mają ochotę. I nie nabierają się na kłamliwe opowieści pod hasłem, że „porządnej kobiecie to nie wypada”. Bo wiedzą, że: nasze ciała należą do nas, a nasze wybory seksualne to nasza sprawa i nikomu nic do tego!

Przewodnik na każdą kobiecą erotyczną okazję

„Grzeczna to już byłam, czyli kobiecy przewodnik po seksie” to książka dla wszystkich kobiet, które chcą odkrywać i cieszyć się swoją seksualnością i mają już dość czekania, aż ktoś podaruje im przyjemność z seksu (bo domyśliły się już, że mogą się jej nie doczekać). Dla kobiet, które same chcą sięgnąć po to, na co naprawdę, naprawdę mają ochotę i co uważają, że może być dla nich przyjemne i dobre. I dla wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby poznać to, czego pragną kobiety.

Dowiesz się z niej nie tylko o tym, jak stać mocno po swojej stronie w życiu i w sypialni, i jak mieć więcej dobrego i zabawnego seksu. To poradnik na każdą kobiecą erotyczną okazję: od ćwiczeń mięśni Kegla i wyboru kulek gejszy, po umiejętność prowadzenia nienagannej rozmowy na temat seksu, od pomysłów na znalezienie odpowiedniego kandydata na kochanka, po naukę pisania własnych scenariuszy erotycznych.

Zastanawiasz się jak wybrać swój pierwszy wibrator? Jakie gadżety podkręcą temperaturę twoich łóżkowych manewrów? Od czego zacząć lubieżne zabawy w sypialni? Dla kogo kajdanki, dla kogo opaska na oczy? Jak mieć więcej pewności siebie w łóżku? Chcesz wiedzieć, dlaczego umiejętność wyznaczania granic to podstawa dobrych doświadczeń erotycznych? Jak budować intymną więź w związku? Jesteś ciekawa, czego jeszcze możesz spróbować w sypialni? Ta książka jest właśnie dla ciebie – zabawna, odważna, praktyczna, pomoże ci odkrywać radość z seksu i z życia na twoich własnych zasadach. A kiedy kobieta dobrze czuje się w sypialni, jej partner czy partnerka tylko na tym korzysta, nie inaczej.

Spis rozdziałów „Grzeczna to już byłam, czyli kobiecy przewodnik po seksie”

 1. Dążenie do orgazmów wyzwala kobiet
 2. Moja teoria kobiecego orgazmu
 3. Zakochaj się w swojej cipce
 4. Jak komunikować swoje potrzeby seksualne
 5. Radość z seksu dla zainteresowanych
 6. Jak rozpocząć zabawę z wibratorem
 7. Gadżety erotyczne bezwstydnej pani domu
 8. Kulki gejszy i mięśnie Kegla
 9. Jak bawić się w scenariusze erotyczne
 10. Do dobrego seksu potrzebny jest dobry partner
 11. Teoria Wielkiego Podrywu
 12. Jestem po swojej stronie i chlubie się tym
 13. Zgwałcona przez bardzo miłego chłopaka
 14. Czy Polska to jest kraj dla kobiet, które lubią seks?
 15. Kobiecy Manifest Seksualny

Więcej w seksie seksu dla kobiet
Fragment książki „Grzeczna to już była, czyli kobiecy przewodnik po seksie”, autorka: Joanna Keszka

Gorąco namawiam was do odkrywania radości z seksu. Bo dzięki temu możemy podarować sobie wszystko to, czego odmawiają nam seksobojni obywatele, nieporadni kochankowie i ograniczeni partnerzy. Kiedy kobieta zaczyna dostrzegać swoje potrzeby seksualne, gdy nabiera odwagi, żeby wyjść im naprzeciw i zaopiekować się nimi, to tak naprawdę uczy się dbać o siebie. Seks to fantastyczna przestrzeń dla kobiet, które mają już serdecznie dosyć poddawania się, rezygnowania z siebie, poświęcania się dla innych i chcą wreszcie dojrzale i świadomie pójść przed siebie własną drogą, w zgodzie ze swoimi potrzebami i pragnieniami. Dążenie do orgazmów uczy stać po swojej własnej stronie. Ta cudowna umiejętność wnosi w życie ogromną radość i stanowi źródło pewności siebie, której tak bardzo brakuje w życiu wielu kobiet. Na dodatek okazuje się, że można troszczyć się o swoją przyjemność, mieć z tego cholerną frajdę i nie tylko nikt (czytaj: partner ani partnerka) na tym nie traci, ale wszyscy zyskują. Bo dobry seks łączy ludzi i wzmacnia związki.

Pomimo że zaprzyjaźnianie się ze swoją seksualnością ma wyzwalający wpływ na życie kobiet – a może właśnie z tego powodu – całe bataliony przedstawicielek płci pięknej codziennie wypierają się swojej seksualności. Dały się przekonać, że seks ich nie dotyczy, nie interesuje, nie jest dla nich ważny, zadowalają się byle czym i nie oczekują w tej sferze niczego dobrego dla siebie. Ot, kolejny obowiązek z długiej listy powinności żony, matki, kochanki: wczoraj robiła zakupy, dzisiaj powiesiła firanki, jutro będzie uprawiać seks. Można i tak. Tylko że życie bez przyjemności z seksu, zwłaszcza kiedy pozostajemy albo chcemy być w związku, jest smutne i rani kobiety.

Kiedy kobieta wyrzeka się poszukiwania przyjemności w seksie, jej ciało przestaje należeć do niej i służy głównie sprawianiu przyjemności innym, jej potrzeby nie są ważne, liczy się to, czego chcą od niej inni. Z każdym kolejnym dniem bez radości z seksu ulatuje z kobiet odwaga i wiara w prawo do własnych pragnień. Wzmaga się bezsilność. Wszystko to działa bardzo osłabiająco. Kiedy zauważymy swoje potrzeby erotyczne i wyjdziemy im naprzeciw, dajemy sobie szansę na wyrwanie się temu niszczącemu modelowi i rozpoczęcie życia, jakiego potrzebujemy i na jakie zasługujemy. A przy tym zaprzyjaźnianie się ze swoją seksualnością to niezwykle zajmujący, zabawny i przyjemny proces.

Dumna autorka – Joanna Keszka

JOANNA KESZKA: ekspertka w dziedzinie kobiecej seksualności, pisarka scenariuszy erotycznych i nieustraszona testerka wibratorów, redaktorka naczelna Barbarella.pl - "Najseksowniejszy portal dla kobiet", prowadzi butik LoveStore.Barbarella.pl - "Pierwszy w Polsce LoveStore dla kobiet i dla par", ul. Hoża 57 lok 1B, Warszawa. "Wspieram kobiety w pozwalaniu sobie na więcej, w seksie i w życiu”.

Tytuł: „Grzeczna to już byłam. Kobiecy przewodnik po seksie”
Autorka: Joanna Keszka      
Wydawnictwo: Pascal, Październik 2014
ISBN: 978-83-7642-424-8
Ilość stron: 336

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (5)
sortowanie: najnowsze/najstarsze
gość
gość

Witam, czy jest możliwość kupienia gdzieś tej książki?? Bo szukam i szukam i nigdzie znaleźć nie mogę a za e-bookami nie przepadam...

gość

Mam 52 lata. Jestem niezależną atrakcyjną kobietą, która tak na prawdę odkryła swoją seksualność dopiero po rozwodzie. Przez 20 lat małżeństwa było różnie, mąż niezbyt starał się o moje potrzeby, robiłam to sama, co mu zupełnie nie przeszkadzało. Nawet miałam wrażenie, że czuje się zwolniony z dbania o mnie. Cztery lata temu spotkałam swoją studencką sympatię. Byłam podobno jego pierwszą miłością. Wtedy kochaliśmy się bez umiaru, przeważnie dlatego, że on tego chciał. Ja musiałam być odpowiedzialną za nas oboje i w końcu nie wytrzymałam i odeszłam.
I nagle to spotkanie, seks żeby zobaczyć jak to jest po latach, a potem kolejne i kolejne spotkania. Uczenie się siebie, rozmowy o swoich potrzebach, rozmowy o wszystkim, niewyobrażalne orgazmy, a przede wszystkim otwartość na siebie. On twierdzi, że to ja go nauczyłam tej otwartości i chyba faktycznie tak było. Nie wstydzę się siebie i swoich potrzeb, a on mówi, że uwielbia gdy "stygnę" w jego ramionach zlana potem i wszystkimi innymi sokami. I to wszystko dzieje się gdy mam tyle lat ile mam.
Nigdy nie jest za późno na przyjemności i radość z seksu, to dodaje nam atrakcyjności i zapewniam - faceci uwielbiają gdy wykazujemy inicjatywę. Może kiedyś napiszę o tym książkę albo chociaż artykuł...

gość

Tak, szanowna Pani, dążenie do orgazmów stanie się wkrótce celem życiowym kobiet!!! Będą też polki zakochane w swoich cipkach!
Proszę Pani, trochę umiaru, odrobinę, bo to co Pani propaguje jest już niestety, delikatnie powiedziawszy ...niesmaczne! Mam wrażenie, że z całych sił kreuje się Pani na polską Beate Uhse. Jeszcze trochę a staniemy się tak nowczesne i wyzwolone, że nie tylko będziemy akceptować zachcianki naszych mężów, partnerów, chłopaków, gdy np. zechcą swoje fantazje seksualne przeżywać z prostytutkami, czy z innymi "damami" chociażby w nocnych klubach, ale same uznamy za normę spełnianie naszych erotycznych zachcianek (z całym wachlarzem usług) BadBoysów. Jestem święcie przekonana, że do niczego dobrego to nie prowadzi. I zapewniam Panią, że jestem kobietą otwartą, która z pruderią nie ma nic wspólnego zarazem bardzo atrakcyjną, jednak uważam, że jak we wszystkim, powinny i tu być granice. Jakiś umiar. Pozdrawiam serdecznie! Obserwatorka świata

Super książka !
Polecam

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij