wtorek, 19 czerwca 2018
postów: 5

"zmiany w życiu: warto je wprowdzać czy nie warto? "myślę, że raz na jakiś czas każda z nas myśli o tym, żeby dokonać jakieś zmiany w swoim życiu:no wiecie - wyjechać z miasta na wieś i odwrotnie, rozwieść się, zdobyć nowy zawód, wyjechać z kraju, zmienić mieszkanie, zrobić coś nowego, zmierzyć się z marzeniami albo z realiami
właśnie jestem w takim momencie w życiu, że robię pdosumowanie tego co się dzieje w moim życiu i myślę, że czas na zmiany, po pierwsze trzeba zmierzyć się z tym, że status majątkowy nie taki, jaki by się chciało mieć, więc trzeba by zamienić mieszkanie na mniejsze, żeby było lżej żyć, wbrew pozorom, to duża zmiana, no i może muszę zmienić jeszcze inne rzeczy: pracę itp, odnaleźć się na nowo , w związku z tym mam pytanie, czy ktoś z was był na zakręcie i wprowadził jakąś ważną dla siebie zmianę i jak na tym wyszedł? jakie emocje wam towarzyszyły - czy baliście się, ale potem było ok, czy baliście się,a potem było jeszcze gorzej? jak to jest z tymi zmianami: warto je wprowadzać, czy nie warto?


Wedle mnie, jeśli zastanawiasz się nad zmianami to najwyższy czas, by je wprowadzić ;]
Powodzenia i trzymam kciuki!

wiem, że czas na zmiany, ale jestem ciekawa, jak inni dają sobie radę ze zmianami, jak przeuwacie tą niepewność związaną z czymś w nowym życiu w kolejny etap, jak wygląda zestawienie tego co sobie wyobrażamy na początku, z tym dokąd nas to zaporwadza. jestem ciekawa waszych historii.

Kto nie ryzykuje, nie pije szampana. Bardzo populistyczne stwierdzenie, ale jest w nim 100% racji. Często do zmian pcha nas jakieś wydarzenie, rzadko sami z siebie postanawiamy coś zrobić. Moim zdaniem trzeba wykształcić pewne zamzaparcie.

Oczywiście, ze warto wprowadzać zmiany. Bez zmian życie byłoby monotonne. Jeśli mamy na coś ochotę, to zróbmy to. Jeśli mamy jakiś pomysł to zrealizujmy go. Bez ryzyka nie ma zabawy. Życie jest tylko jedno, więc warto je przeżyć tak jak my tego chcemy. Nie warto patrzeć na innych. Jeśli nikt by się nie wychylał, nikt by nie próbował to nie mielibyśmy tylu wspaniałych rzeczy, z których możemy korzystać. Warto działać nawet, jeśli nasze działania okażą sie porażką. Zawsze pozostanie nam doświadczenie i możliwość poprawy naszych błędów.

Moim zdaniem warto wprowadzać zmiany w zyciu ale tylko te które wyjdą nam na dobre. Nowy perspektywiczny zawód warto mieć. Na wieś nie polecam sie przeprowadzać.Co do mniejszych zmian to warto dokonywać z zyskiem dla samego siebie. Zmiany w zyciu wprodza się dla siebie a nie dla innych czy pod dyktando innych osób. Jednakże decyzje muszą byc przemyślane i rozsądne. Nie wahaj się wprowadzac pozytywnych zmianw swoim życiu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij