poniedziałek, 16 grudnia 2019
postów: 10

"Skuteczna ochrona- gaz pieprzowy ?"Niedawno zaczęłam pracować dorywczo jako kelnerka. Niestety zmiany są różne i niejednokrotnie się zdarza, że wracam do domu późnymi wieczorami, zwłaszcza w weekendy. Nie dość, że powrót przez rynek nie należy do najciekawszych, ponieważ całkiem sporo pijanych osób przez niego się przechadza nocami to jeszcze mieszkam w dość nieciekawej okolicy. Stwierdziłam, że warto się zabezpieczyć i kupić coś co pomoże w przypadku ataku przez napastnika. Patrzyłam na paralizatory, jednak jest to jak na razie trochę za duży wydatek jak dla mnie, więc odpadają. Koleżanka polecała gaz pieprzowy, jednak ja się boję, że to nic nie pomoże. A jakie jest wasze zdanie ?


Hej ja uważam, że gaz jest skutecznym sposobem na samoobronę przed napastnikiem jeśli wiesz jak go bezpiecznie użyć. Akurat dostałam od rodziców jak się przeprowadzałam na studia do nowego miasta. Tak się śmiałam po co mi, przecież na pewno nic mi się nie stanie. A jednak raz jak wracałam z imprezy, to ktoś mnie zaatakował, prysnęłam go tym gazem i uciekłam. Nie wiem nawet czy trafiłam ale gówniarz się wystraszył i uciekł. Nawet nie wiesz jak dziękowałam rodzicom, że mi go kupili. Więc jeśli się martwisz, że nic gaz nie pomoże to mogę cię zapewnić, że może uratować ci życie :)

Inna a w takim razie masz jakiś specjalny, bo widziałam, że są różne w zależności od ich ceny. Znalazłam coś takiego http://www.spyshop.pl/skuteczny-gaz-pieprzowy-ko-fog-do-samoobrony-131.html orientujesz się może czy taki będzie wystarczająco skuteczny ? Widzę, że ma zasięg do 4 metrów, wydaje się, że to całkiem sporo.

Wydaje mi się, że sama mam bardzo podobny. Co do firmy to nie jestem pewna. Jednak widzę, że ten sklep spyshop ma też sklepy stacjonarne, sprawdź czy w twoim mieście też jest to może się tam przejdź i popytaj o wszystko :)

Ja mam bardzo podobny, też kupowałam w tym spyshopie tylko taki różowy :) Moim zdaniem warto mieć taki w torebce, ponieważ nigdy nie wiadomo co się może przytrafić.

Gaz jak najbardziej może się przydać. Do tego zainwestowałabym w tani, a skuteczny odstraszasz- gwizdek.
Robi wystarczająco wielki hałas, by spłoszyć ewentualnego napastnika. Kolejny dobry sposób to zainwestowanie w kurs samoobrony. Odradzam broń białą czy palną (ale kapiszon to dobry pomysł) - trzeba serio wiedzieć, jak jej użyć i nie bać się zrobić krzywdy (bo to masz zrobić) napastnikowi, by nie obróciła się przeciw Tobie. Do tego dobrze jest informować współlokatorów/rodziców/faceta, gdzie się idzie, kiedy się wraca i do kogo dzwonić w sytuacji awaryjnej. I najważniejsze w wypadku ataku- asertywność.
Kiedyś sama byłam zaatakowana. Udawałam, że nie słyszę chamskich odzywek, póki nie dotarłam do wylotu uliczki, którą szłam. Kiedy drań chwycił mnie za tyłek, czyniąc nieprzystojne propozycje, po pierwsze poinformowałam go, że jesteśmy u wylotu uliczki (właśnie po to go tyle czasu ignorowałam) i zdążę pobiec po pomoc, a po drugie jeśli jeszcze raz mnie dotknie, narobię rabanu, zacznę krzyczeć- w końcu jest wieczór, ludzie są w domach, usłyszą. Gość nie potraktował tego zbyt serio, bo spróbował- dostał z liścia. Chyba go tym zaskoczyłam, bo odpuścił :) Kiedy wróciłam, cała się trzęsłam, chociaż było późno i wtedy nie czułam strachu, tylko gniew i zmęczenie. Ale warto "nie dać się" strachowi i mieć głowę na karku.

Jak tak czytam wasze wypowiedzi to myślę, że to wcale nie głupi pomysł się wyposażyć w taki gaz. Szczególnie, że patrząc na link wstawiony wyżej, ten gaz z tego sklepu spyshop ceny z kosmosu nie ma. A byłam przekonana, że takie rzeczy są znacznie droższe.

gaz pieprzowy dobra rzecz, ale też kupiłem żonie latarkę z paralizatorem za 99 zł - znajdziecie w necie, jest moc - sam odgłos w zamkniętym pomieszczeniu ogłusza, a już widok tej iskry to masakra, nie próbowałem oczywiście dalszego użycia :)

Pewnie że jest to skuteczna obrona tylko musisz zdążyć go wyciągnąć jeszcze :P Może jakiś mały paralizator?

Gaz pieprzowy to fajna opcja pod warunkiem, że akurat wiatr nie zawieje w Twoją stronę...

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij