poniedziałek, 16 grudnia 2019

Kobieta musi uważnie dobierać mężów i kochanków

Czy chcemy tego, czy nie, partner ma wielki wpływ na to, czy możemy w życiu rozwinąć skrzydła, czy przyjedzie nam przez życie iść z podkulonym ogonem.

Poznajemy jakiegoś miłego gościa i cieszymy się, bo on chce nas, my chcemy jego i oto przed nami ta wspaniała szansa, na którą tak długo czekałyśmy, żeby żyć teraz sobie z nim długo i szczęśliwie. Czasami tak bardzo chcemy wierzyć, że wreszcie i nam się trafił Książę przez duże K, że przymykamy oczy na to, że oto mamy do czynienia ze zwykła żabą.

Oto 4 sygnały, które moim zdaniem powinny włączyć czerwoną lampkę w głowie każdej rozsądnej, dbającej także o swoje szczęście (a nie tylko jego) kobiety. Im wcześniej zostawimy żabę, tym szybciej możemy zabrać się za szukanie prawdziwego faceta, takiego przy którym będzie nam lepiej, a nie gorzej w życiu.

Cztery znaki rozpoznawcze, po których poznamy, że mamy do czynienia ze zwykłą żabą, a nie z fajnym facetem:

1. Krytykanctwo

Nie chodzi tu nawet o opinię czy krytykę, która nie jest konstruktywna, ale o ciągły atak na charakter drugiej osoby czy jej zainteresowania. Chodzi o postawę partnera, kiedy ciągle diagnozuje wady charakteru swojej kobiety, przypomina jej na każdym kroku, jaka jest słaba, nieporadna i do niczego i nawet oczekuje pochwały za postawienie diagnozy!

2. Nadwrażliwość na krytykę

W tym przypadku mężczyzna gra „niewinną ofiarę”. Nie możesz sobie pozwolić na wyrażenie opinii, że coś można było zrobić inaczej, lepiej, bo zaraz jesteś atakowana za „atak”. Po prostu masz siedzieć cicho, bez względu na to, jakie błędy popełnia, czy głupoty wygaduje druga strona.

3. Lekceważenie

Jeżeli to zignorujesz moja droga, to wpakujesz się w prawdziwe bagienko. Facet wywyższa się, podkreśla, że jest bardziej inteligentny, bardziej opanowany, jest lepszym rodzicem, jest bardziej uporządkowany, lepiej sobie radzi z pieniędzmi itd.), spogląda z góry i obraża partnerkę. Jeśli mężczyzna poprawia twoją gramatykę w trakcie kłótni to jest to wielkie czerwone światło dla ciebie.

4. Granie na zwłokę

Kiedy chcesz czegoś od niego, facet ignoruje cię i wycofuje się. A kiedy nerwy ci puszczają, robi z ciebie histeryczkę i sugeruje, że przesadzasz, bo „przecież on nic nie zrobił”. No właśnie, w tym sęk, że nic, chociaż tobie zależało, żeby zrobił.

Chcę być dobrze zrozumiana, nie uważam, że należy w życiu szukać kogoś, z kim się nie kłócimy i nie mamy żadnych konfliktów. Wszystkie pary się sprzeczają, lecz dobrzy partnerzy nawet podczas kłótni odnoszą się do siebie z szacunkiem. Jeśli któryś z powyższych sygnałów pojawił się w twoim związku może jeszcze nie wszystko stracone, ale jest to znak, że musisz uważniej przyglądać się temu, co się dzieje w twoim związku. W końcu pamiętaj, że po to się łączymy w pary, żeby nam w życiu było lepiej, a nie gorzej. W byciu w związku, nie chodzi o poświęcanie się na ołtarzu miłości, ale o radość, która płynie z tego, że jesteśmy z kimś, kto w nas wierzy, podziwia, szanuje i liczy się z naszą opinią. I takich związków życzę nam wszystkim z całego serca.

Bomboniera

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (7)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

Dobrze powiedziane/ napisane. Nieraz zdarzyło mi się wziąć żabę za niezłą sztukę... i kończyło się rozczarowaniem. Już wiem, że nie każda żaba zmienia się w królewicza i nie warto przymykać oczu na prawdziwy charakter partnera. To nikomu nie służy.

gość

Serio? i to już wszystko? fajnie się zaczynało, nie zdążyło rozkręcić i po artykule?

Fajny temat, tylko napisane tak bez emocji i faktycznie nie zdążyło się rozkręcić i koniec. Będą jeszcze podobne konkursy?

gość

ten tekst w przeciwienstwie do wiekszosci tekstów o zwiazkach, jakie czytam w artykułach do kobiet nie kaze : dawać kolejnych szans, być cierpliwą, wyrozumiałą, dać mu trochę czasu i inne tego typu historie, po to, zeby rozmiekczyć kobiete, ten tekst daje jasny sygnał, że wybór faceta to powazny wybór i naprawdę warto wybrac dobrze, popieram!

gość

A może lepiej zacząć czytać mądrą lekturę na ten temat, zamiast te bzdety... Polecam Johna Graya.

gość

Doskonały artykuł, zgadzam się w 100% :)

gość

Czyli mężczyźnie nie wolno za nic skrytykować, a kiedy kobieta krytykuje to jest ok. Ale to działa w dwie strony i widać kto to pisał :)

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij