środa, 20 listopada 2019

Zrób fantastyczne pierwsze wrażenie w Karnawale

Dobrze się bawisz i na dodatek wypatrzyłaś na horyzoncie Pana Całkiem Interesującego. Zastanawiasz się, co możesz zrobić, żeby on też zauważył ciebie. Zapoznaj się ze wskazówkami, jak wykorzystać pierwszy kontakt, żeby go oczarować.


Karnawał zastał cię w knajpce w miłym towarzystwie kolorowego drinka. Albo wylądowałaś w innym, równie sympatycznym miejscu, gdzie wzrasta prawdopodobieństwo spotkania kogoś nowego, interesującego, płci przeciwnej. I właśnie go zobaczyłaś. Stoi kilka metrów od ciebie: szeroki uśmiech, włosy na jeża, kolorowy tiszert z zabawnym nadrukiem – albo, jeśli wolisz, w garniturze od Hugo Bossa i z Rolexem. Co zrobić, żeby on też nie przeszedł obok ciebie obojętnie? Przeczytaj nasze podpowiedzi, jak robić fantastyczne pierwsze wrażenie!

1.  Bądź bezpośrednia


Faceci nie potrafią czytać pomiędzy wierszami. Jeżeli więc chcesz, żeby nowa znajomość wystartowała i nabrała wiatru w żagle, nie bój się okazywać zainteresowania.

Problem wielu kobiet z flirtowaniem polega na tym, że chciałyby, ale zachowują się, jakby im nie zależało. Z czego to wynika? Powielamy schematy, którymi mamy nabite głowy. Głosy szepczą nam do ucha: „Nie wychylaj się za bardzo! To facet musi cię zdobywać. Kobieta atrakcyjna musi być niezależna. Nie możesz pokazywać, że jesteś szczerze zainteresowana jakimś mężczyzną, bo wyjdziesz na desperatkę.” Mamy głowę tak zapakowaną ograniczeniami, że nie ma czym oddychać. I żeby nie wypaść z „roli”, często gramy niedostępne i niezainteresowane. To bardzo mało skuteczna metoda nawiązywania kontaktów.

Dużo lepsze efekty przynosi pozwolenie sobie na to, co nas pociąga. Wrzuć na luz i nie daj się ograniczać stereotypom. Po prostu posłuchaj własnego „JA”. Mężczyźni są bezpośredni, ty też możesz. Nie będzie to oznaką twojej słabości, czy desperacji. Przecież nie mówimy o ślepym zapatrzeniu w nieznajomego, tylko o nawiązaniu kontaktu. Przyjazny uśmiech to dobry początek.

2.  Nie wiesz, co zrobić? Rób to samo co on


Na jego widok trochę straciłaś głowę. Nagle nie wiesz jak się zachować, a bardzo chcesz przyciągnąć jego uwagę. Czasami żeby znaleźć się w centrum zainteresowania staramy się to osiągnąć zbyt głośną rozmową albo hałaśliwym śmiechem. Podnoszenie głosu to kiepska strategia. Zauważyć może i zauważy, ale zaraz potem zacznie szukać spokojniejszego miejsca jak najdalej od ciebie.

Zamiast pokrzykiwać, lepiej skup się na swoim „obiekcie”. Świadomie i uważnie poobserwuj go. Jakie wykonuje gesty, jak patrzy, w jaki sposób się uśmiecha i jak prowadzi rozmowę. Uzbrojona w tą wiedzę, jesteś w stanie przejąć kontrolę nad waszą relacją. Dopasuj swoją postawę do jego zachowań. Dzięki temu staniesz się dla niego bardziej przekonywująca, skuteczna, a nawet pociągająca.

3.  Jeżeli ci na nim zależy, baw się z nim


Jesteś towarzyska i lubisz tańczyć. Wspaniale. Nie zapomnij tylko, że w czasie pierwszego spotkania dla twojego Nowo Poznanego Znajomego najważniejsze jest to, czy dogadujesz się z NIM (a nie z grupą dookoła was).

Mężczyźni odczytają twoje zainteresowanie otoczeniem, jako brak zainteresowania nimi. Tak więc, bądź miła dla otoczenia, ale nie zapomnij, kim w tej chwili jesteś szczególnie zainteresowana.

4.  Franek, jesteś boski!


Zapamiętaj jego imię i od razu zacznij się nim posługiwać. Jeśli pamiętasz, jak ma na imię dana osoba, pochlebiasz jej, ponieważ pokazujesz, że wywarła na tobie wrażenie. Powtarzając czyjeś imię, podbudowujesz poczucie ważności tej osoby.

Zapamiętanie czyjegoś imienia to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na zrobienie dobrego wrażenia.

5.  Rozmawiaj jak księżna Camilla z Karolem


Nie chodzi o to, żeby wiało nudą i chłodem, ale żeby pamiętać o dobrych manierach. Jeżeli chcesz pozostawiać po sobie dobre wrażenie, rozmawiaj kulturalnie. Warto o tym pamiętać, nie tylko flirtując, ale przy każdej innej okazji.

Chcesz by rozmowa była sympatyczna? Nie potępiaj, nie przeszkadzaj, nie kończ zdań innych, nie upieraj się przy swoim, nie rozgaduj się na przykre tematy. Szukaj porozumienia, a nie konfliktu. I zapomnij o narzekaniu. Większość mężczyzn poczuje się zakłopotana, a to nie jest rodzaj emocji, który pomaga zbliżyć się ludziom do siebie.

6.  „Masz najbardziej odlotowy rower, jaki kiedykolwiek w życiu widziałam”


Oscar Wilde twierdził: ”Komplementy nigdy nie rozbrajają kobiet, ale mężczyzn zawsze. Oto cała różnica płci”.

Jednym z lepszych sposobów na poruszenie emocji mężczyzny jest zaskoczenie go odpowiednim komplementem, a najlepiej kilkoma. Chwal jego cechy charakteru (uczciwość, troska, odpowiedzialność, pracowitość, posiadanie pasji) albo to, co posiada (samochód, kolekcja, własne biuro, obraz).

7.  To nie call center, nie musisz być cały czas dostępna


Mężczyźni nienawidzą i przeraźliwie się boją odrzucenia. Żeby nie uciekł, daj mu więc jasno do zrozumienia, że jesteś wolna i zainteresowana. Tylko się nie zagalopuj. Kiedy w grę wchodzi ustalanie terminu następnego spotkania dawkuj swoją dostępność. Jeśli zawsze będziesz „pod ręką”, stracisz na atrakcyjności w jego oczach.

„Towar” w serii limitowanej zyskuje na wartości. Tak więc czwartki i piątki masz zajęte, ale sobotni wieczór z przyjemnością przeznaczysz na spotkanie właśnie z nim.

KL

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (1)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij