wtorek, 10 grudnia 2019
lara stone, paolo roversi | vogue italy | nov 2009

Teoria Wielkiego Podrywu: nie bój się życia bez mężczyzny i baw się!

Poszukiwanie mężczyzny można, a nawet trzeba zamienić w zabawną grę miejską. Zamiast stawać na głowie, żeby zrobić wrażenie na jakimś facecie, rób to, na co masz ochotę i baw się dobrze. Tak się zdobywa mężczyzn i Dziki Zachód.

Sprawy sercowe wydają się być szczególnie złożone. Jak trafić na Pana Idealnego, jak wykonać pierwszy krok, co zrobić z rękami na pierwszej randce i kiedy wreszcie będzie dobry czas na seks? - to tylko kilka pierwszych z brzegu pytań związanych z szukaniem w życiu prawdziwej miłości przez duże P. Na dodatek rynek mężczyzn w Polsce też nas szczególnie nie rozpieszcza i po stanowczym odrzuceniu panów z wąsami, z brzuchami i z nieodłącznymi mamusiami, wydaje się, że pozostaje nam już niewiele osobników do wzięcia.

Pomimo że sprawa nawiązania fantastycznego romansu w naszym zimnym kraju nad Wisłą może wydawać się sprawą niełatwą i zawiłą, chciałabym was przekonać, że poszukiwanie mężczyzny można, a nawet trzeba zamienić w zabawną grę miejską.

Przyroda lubi paradoksy. Im bardziej będziesz się starała znaleźć i rozkochać w sobie Pana Idealnego, tym bardziej prawdopodobne, ze osiągniesz odwrotny skutek. Dlatego pozwolę sobie na przedstawienie podstaw mojej własnej Teorii Wielkiego Podrywu z dedykacją dla wszystkich pań, które właśnie poszukują: miłości, towarzystwa albo jednego i drugiego w pakiecie.

Teoria Wielkiego Podrywu

Mój sposób opiera się na założeniu, że zdrowa na ciele i umyśle kobieta nie powinna ograniczać swojego życia do uganiania się za jakimś mężczyzną lub mężczyznami. Nie wierzę w skuteczność i sens obsesyjnego zabiegania o czyjeś uznanie, czy to mężczyzny, czy kogokolwiek innego. Za to stawiam na dobrą zabawę i zdrowy dystans do wszystkiego. Odrobina dystansu przydaje się w każdej sytuacji, ale szczególnie w kontaktach z płcią przeciwną. Nie chodzi o to, żeby nie dopuszczać (!) do siebie facetów, ale o to, by nie brać za wyznacznik tego, co o nas myślą lub mogą myśleć. Pewność siebie, wolność, przyjemność (twoja - dodam dla jasności) - oto słowa klucze dla każdej kobiety, która nie żyje według narzuconych standardów, bo ma własne. Właśnie taka kobieta może intrygować i przyciągać mężczyzn świetnie się przy tym bawiąc.

1. Żyj i baw się

We wszelkich poradnikach dotyczących osiągania celów każą nam wyznaczyć zadanie i skupić się na nim. Nie rób tego w kwestiach damsko-męskich. Nie stawiaj sobie za cel: znalezienie miłości, poznanie kogoś specjalnego, wyjścia za mąż. To spina i wprowadza niepotrzebną zupełnie nerwowość w kwestiach, które powinny nam się kojarzy ć z przyjemnością i zabawą. Z nadgorliwością jest także ten problem, że jest odbierana jako oznaka desperacji i słabości, a na tym ciężko zbudować normalną relację damsko-męską.

Zamiast oczy wypatrywać za swoją „drugą połówką”, bierz wszystko to, co ci życie podsuwa i zobacz ile zabawy da się z tego wycisnąć. Nie jestem wielką fanką romantycznych opowieści w stylu: ona była skromna i cicha, a miłość spadła na nią jak grom z jasnego nieba, ale muszę przyznać, że pewien motyw tych opowiadań wydaje mi się prawdziwy. Otóż główna bohaterka, spuśćmy zasłonę milczenia na nieistotne dla nas kwestie jej cnoty, pobożności i innych niezdrowych gorliwości, nie szuka w danym momencie swojego życia miłości. I to jest sedno sprawy: nie szuka miłości, a znajduje! Jakim cudem? Bo jest wyluzowana i ma jakieś życie niezwiązane z „poszukiwaniami mężczyzny swojego życia”! Nie myśli ciągle o tym, jak zdobyć miłość, nie jest tym spięta i zestresowana, więc lepiej korzysta z tego, co akurat jej się w życiu przydarza.

Nigdy nie przestawaj żyć własnym życiem. Na przykład zapisz się na jakiś kurs. Niedawno widziałam w jednym z marketów budowlanych zapisy na darmowy (!) kurs robienia wylewek betonowych. Ja się tam wybieram, ale wiem, że są osoby, które wolą kurs fotografii lub wyplatanie koszy. Znajdź sobie hobby – robienie na drutach to nie tylko sposób na to, żeby w zaciszu własnego fotela w długie jesienne wieczory móc uciec przed pędem tego świata, ale na rękodziele też można nieźle dorobić. Spotykaj się z ludźmi. Stawiaj sobie cele i krok po kroku staraj się je realizować: podróże w urocze zakątki Polski, Europy lub świata, nauka języków, bardziej interesująca praca. Nie traktuj swojego życia tak jakby wszystkie karty już były w nim rozdane. To wciąż otwarta księga, pisz ją najbardziej ciekawie jak tylko potrafisz. Dla innych też jesteś na tyle interesująca, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

2. Spotykaj się z facetami i baw się!

Serdecznie cię namawiam, żebyś dawała sobie jak najwięcej okazji do nawiązywania znajomości z płcią przeciwną. To, że nie masz dla mężczyzn stawać na głowie, nie oznacza, że masz ich unikać. Wręcz przeciwnie, korzystaj z czego się da: młodsi koledzy kuzynek spotkani na weselu – nie przekreślaj zabawy, tylko dlatego, ze mają o parę lat mniej niż ty, chłopaki z baru – uśmiechaj się do nich szeroko i patrz, czy wystarczy im bystrości na tyle, żeby twoje sygnały złapać i docenić, panowie poznani na szkoleniu – trochę flirtowania przy kawie jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Przesiaduj w knajpach całymi nocami, chodź na koncerty i inne imprezy i odważnie wykonuj pierwszy krok, jeśli jakiś facet wpadnie ci w oko.

Baw się z facetami ile się da, tylko nie bój się żyć bez nich. Nie trzymaj się nigdy kurczowo żadnego mężczyzny. Musisz się o niego starać, bo jemu brakuje ku temu czasu, ochoty, wyobraźni i przekonania? Wycofaj się, nie kombinuj, nie nadskakuj i nie naciskaj. Twój komunikat brzmi: „Jestem kimś, chcesz bierz, nie chcesz, nie bierz”.

Ja sama tyle razy próbowałam zdobyć jakiegoś mężczyznę poprzez dostosowywanie się do niego, odgadywanie, na co miałby ochotę, albo poprzez szukanie magicznych słów i sposobów, które by mu otworzyły oczy na to, jak mogłoby mu być ze mną dobrze. I dlatego wiem z absolutną pewnością, że to nie działa. Nie zbudujesz żadnej relacji akceptując zachowanie, które ci nie odpowiada. Warto mieć szacunek dla samej siebie i w każdej relacji ustalać korzystne dla siebie warunki.

Cokolwiek robisz, gdziekolwiek poznajesz faceta, chodzi o to, żeby tobie było z nowopoznanym dobrze i sympatycznie. Zatem nie marnujesz czasu z nudziarzami, z zapatrzonymi w siebie dupkami, z zakompleksionymi tyranami, z egoistami niezainteresowanymi tak naprawdę tym, jaka jesteś wyjątkowa. Odpuszczasz sobie mężczyzn, którzy zapadają się pod ziemię, nie umawiają się, są „skomplikowani”, muszą wszystko przemyśleć, nie są pewni, nie mają czasu, mają ważniejsze sprawy itp. Opłaca się cenić swój czas i zaangażowanie, a jeśli trzeba wybrać miedzy własną godnością, a utrzymaniem związku, zawsze stawiam na to pierwsze.

To było krótkie streszczenie moich poglądów na temat budowania relacji z płcią odmienną. Jestem gotowa przyjąć do wiadomości istnienie innych Teorii Wielkiego Podrywu, a nawet jestem ich bardzo ciekawa. Jeżeli macie informacje w tym temacie, którymi chciałybyście się podzielić – nie ograniczajcie się proszę.

-- Joanna Keszka

A oto wygrzebane przez naszą nieocenioną Viktorię Warszawską dowiedzione naukowo sposoby na przykucie męskiej uwagi. Czytajcie, korzystajcie i bawcie się dobrze.

5 naukowo potwierdzonych sposobów na uwiedzenie mężczyzny


W poszukiwaniu niezawodnych sposobów na oczarowanie mężczyzny, przerzuciłam tony raportów z badań naukowych. Już wiem, co naprawdę ich kręci! Uśmiechaj się, maluj usta, noś czerwone sukienki! Wypróbuj naukowo potwierdzone sposoby na uwiedzenie mężczyzny i koniecznie daj znać, który sprawdził się na Twojej randce!


Czerwona sukienka


Nie bez powodu czerwień jest kolorem miłości. Dostajemy czerwone róże, walentynkowe kartki z czerwonymi sercami, na seks-randki zakładamy czerwoną bieliznę. Naukowcy z uniwersytetu w Rochester udowodnili, że mając do wyboru dwie równie atrakcyjne kobiety, mężczyźni decydują się na flirt z kobietą ubraną w czerwień. W celu wzmocnienia atrakcyjności zaleca się przede wszystkim noszenie czerwonych sukienek. Magia? Raczej spadek po dalekich przodkach. Samice szympansów i pawianów, wyraźnie czerwienią się w czasie owulacji, dając znać samcom, że zaloty czas zacząć.

Uśmiechaj się


Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne opublikowało wyniki badań, z których wynika, że uśmiechnięte kobiety skuteczniej skupiają uwagę mężczyzn. Widok kobiecego uśmiechu stymuluje u mężczyzny tzw. układ nagrody - część mózgu odpowiedzialną za odczuwanie przyjemności. Im ładniej się uśmiechasz, tym bardziej szczęśliwy facet, który akurat na Ciebie patrzy. Co ciekawe, w naszym przypadku jest zupełnie odwrotnie. Nasze mózgi szaleją na widok ponuraków i smutasów w stylu Jamesa Deana czy Edwarda-wampira ze „Zmierzchu”.

Pomalowane usta


Badania naukowców z Uniwersytetu w Manchesterze dowiodły, że większość mężczyzn za najseksowniejszą część kobiecego ciała uważa usta. Gapią się na nie przez ponad połowę czasu, w którym lustrują Twoje wdzięki. Jedną dziesiątą poświęcają na oczy, jeszcze mniej na włosy. Za najbardziej efektowne uważają usta pomalowane na odważne, wyraziste kolory. Wygrywa oczywiście czerwień, po piętach depcze jej róż. Drogie Panie, może warto dać wiarę ustaleniom naukowców i skończyć z zawracaniem sobie głowy wyszukaną fryzurą czy makijażem oczu? Kluczem do sukcesu są przecież czerwone usta!

Subtelnie go naśladuj

Co gdy czerwona sukienka oraz podrasowane szminką, uśmiechnięte usta zrobią swoje i interesujący mężczyzna zaprosi Cię na randkę? Znamy prosty sposób, który może okazać się pomocny w utrzymaniu go w pożądanym stanie zainteresowania! Spróbuj subtelne naśladować jego mimikę, gesty i ton wypowiedzi. Donn Byrne, psycholog z Uniwersytetu w Nowym Jorku dowiódł, że faceci czują pociąg do kobiet, z którymi mają coś wspólnego, np. sposób zachowania. Jeśli zdecydujesz się na ten trik, postaraj się zachować ostrożność. Z naśladowaniem można łatwo przesadzić. Z pewnością złym pomysłem jest lustrzane, natychmiastowe powtarzanie każdego ruchu interesującego nas mężczyzny. Postaw na gesty, które potrafisz swobodnie odtworzyć. Gdy podniesie filiżankę, odczekaj 5 sekund i podnieś swoją. Gdy zauważysz, że często przeczesuje włosy palcami, rób to samo, tylko rzadziej.

Śmiej się z jego dowcipów


Gdy kobieta mówi, że mężczyzna ma poczucie humoru, ma na myśli to, że potrafi ją rozbawić. Gdy mężczyzna stwierdza, że kobieta ma poczucie humoru, ma na myśli to, że śmieje się jego dowcipów. A mężczyźni lubią kobiety z poczuciem humoru! Śmiejąc się z jego błazeństw nagradzasz jego narcystyczne ego. Im bardziej zadowolony z siebie, tym większe szanse na kolejne randki. Jeśli śmiech jest trikiem, na który zdecydujesz się postawić, powinnaś wiedzieć jeszcze jedno: odpowiadanie anegdotą na jego anegdoty może zadziałać na Twoją niekorzyść. Naukowcy z Uniwersytetu MacMaster dowiedli, że dowcipne kobiety częściej niż partnerkami zostają przyjaciółkami mężczyzn.

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (9)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

Ha zdobycie mężczyzny to nie sztuka, dajcie jakieś rady jak z nim wytrzymać. Zwłaszcza już po ślubie.

jak się dobrze wybierze faceta, to potem da się radę z nim wytrzymać :) jak się postawiło nie na tego konia, to nic nie pomoże, pozostaje tylko człapać razem do mety, czymkolwiek by ta meta miała być...

gość

Całe szczęście, że mamy paszporty i loty już nie takie drogie.
Do Azji panowie, tam mieszkają prawdziwe kobiety, a naszym paniom już dziękujemy.
Niech się bawią w sosie własnym.

gość

Dobre, konkretne rady. Przede wszystkim jestem przekonana o tym, że nie należy się narzucać mężczyznom, to oni mają zdobywać kobietę, taki jest ich motor wszelkich życiowych działań. Jeśli wyczują, że przejmujemy ster uciekają jak spłoszone zwierzę, z miejsca przestajemy ich interesować. Zero całowania na pierwszych randkach ani co nie daj boże na pierwszym spotkaniu w klubie, potem trzeba robić 3 kroki do tyłu, chociaż nie powiem, że taki związek nie ma szans. Jednak moim zdaniem o wiele lepiej hodować motyle w wolnym tempie :-)

gość

Świetny tekst.Bardzo mi pomógł i skopiowałam sobie kilka cytatów. Nie mam już zamiaru szukać mężczyzny ale cieszyć się wolnością. Dzięki

gość

Bardzo sie cieszę,że odkryłam ten portal.Rewelacyjne artykuły, świetne rady.Znowu cieszę sie życiem.
Joanno , dziękuję :)

gość

Super artykul. wlasnei jestem po rozstaniiu z facetm i potrzebowalam dobrych rad z dziedziny psychologii. za mną nieprzespana noc. i jest tak jak napisane, ten artykul to szczera prawda. moj facet po ponad roku mnie nie kocha. ja go oczywiscie pokachalam- wiadomo jak to jest z nami kobietami, jestesmy bardziej emocjonalne. ja podjelam temat uczuc, bo on niestety nie lubi rozmawiac na takie tematy, i powiedzial mi oficjalnie ze mnie nie kocha, więc postawilam wszystko na jedna karte i powiedzialam mu ze musimy sie rozstac. tak jak sie spodziewalam po nim, nie mial sprzeciwu, wrecz wykazal obojetnosc. reasumujac: cierpie, ale wiem ze dobrze zrobilam, bo marnowalam czas na niego. teraz potrzebuej wytchnienia i spokoju, tym bardziej ze przed nim mialam rowniejz powazny i dlugi zwiazek w ktorym bylam zdradzana, i z ktorego mam piekna coreczke Ele. ani z tamtym, ani z tym, w takim razie z sama soba i moja Ela bedziemy sie staraly byc szczesliwe. wszystkim porzuconym i samotnym zycze wytrwalosci w tym ciezkim okresie po rozstaniu i pamietajcie ze nas jest sporo, ale wiadomo ze damy rade:*

gość

Hej.Ja odpowiadam anegdotą na anegdotę.Jestem dowcipna lecz do rozpuku śmieję się najpierw z jego żartów,podkreślam jakie są wyjątkowe i że pierwszy raz w życiu się aż tak bawię.Działa powolutku!
Nie mam jeszcze faceta na stałe a przyjaciel z podtekstem erotycznym tez się przyda,choćby do flirtowania.A to tez fajne przecież,
To,że częściej nie znaczy,że zawsze kobiety z dowcipem,wysypującym się z rękawa zostają jego kumplem a nie partnerką,to wychodzi w praniu a w łóżku też lubią luz i intelekt i wielki mały humor.pierniczyć uogólnienia!

gość

TO JEST COS KOPA W DUPE I PA PA MESKIE SMRODY NAJPIERW CHODZA JAK SMROD ZA DUPA A POTEM PO SLUBIE TO TYLKO TE OCZY PATRZACE NA INNE KOBIETY ZAL MI ICH ONI MUSZA BYC STRASZNIE ZAKOMPLEKSIENI JAK NIE POTRAFIA KOCHAC JEDNEJ DO KONCA ARTYKUL PIERWSZA KLASA

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij