sobota, 14 grudnia 2019

Uwolnić wilczycę i pozwolić jej oddychać!

Jeśli nie odwołamy się do swojej dzikiej natury, nie pozwolimy sobie na podążanie za naszymi pragnieniami i pozbycie się lęku przed wypadnięciem z roli „godnej szacunku kobiety”, to będziemy wciąż tkwiły w naszych klatkach.

Kiedy zobaczyłam teledysk Shakiry do piosenki She Wolf  [Wilczyca] nie mogłam przestać myśleć o klatce, która jest motywem przewodnim tego klipu. Poczucie zamknięcia i rozdwojenia pomiędzy tym, na co w moim odczuciu miałam pozwolenie, a tym, w jaki sposób mogłabym i chciałabym się zachowywać, wydało mi się bardzo bliskie. Szczególnie w sferze seksualnej. Kilka lat temu byłam wciąż na etapie prób połączenia słodkiego, wysmakowanego, eleganckiego (czy jakkolwiek to zwał) zachowania się w łóżku z możliwością czerpania radości z seksu. Wielokrotne próby połączenia tych dwóch doświadczeń kończyły się zawsze fiaskiem. Jeśli nie odwołamy się do swojej dzikiej natury, nie pozwolimy sobie na podążanie za naszymi pragnieniami i pozbycie się lęku przed wypadnięciem z roli „godnej szacunku kobiety”, to będziemy wciąż tkwiły w naszych klatkach.O co chodzi z tą klatką?

Shakira pytana, o co jej chodzi z tą zamkniętą klatką, powiedziała: ”10 lat temu byłam konserwatywną tradycjonalistką. Ale ludzie dorastają i zmieniają się. Obecnie jestem w innym punkcie mojego życia. Od niedawna czuję się bardziej kobieca”. Dziennikarze i tzw. opinia publiczna byli zaskoczeni tą wypowiedzią, przecież Shakira od dawna była symbolem seksu! Jednak piosenkarka podkreślała, że właśnie ten teledysk odzwierciedla przemyślenia 32-letniej wówczas artystki na temat prawa, a raczej jego braku, do uzewnętrzniania własnych pragnień. W ten sposób Shakira chciała bronić kobiecej wolności i namówić kobiety do wyjścia ze swoich klatek.

Żyjemy w męskim świecie. Tutaj żeby zasłużyć sobie na akceptację, na poczucie, że nie jesteśmy moralnie czy emocjonalnie podejrzane, że jesteśmy „odpowiednio” kobiece, same narzucamy sobie ograniczenia i zakazy. Jesteśmy jak w zamkniętej klatce. To właśnie pokazała Shakira w swoim zadziwiającym pro-kobiecym klipie She Wolf.

Bardzo lubię refren piosenki She Wolf:

Tam jest wilczyca w szafie
Otwórz i uwolnij ją
Tam jest wilczyca w twojej szafie
Wypuść ją i pozwól jej oddychać

Jak żyć, żeby przeżyć w męskim świecie

Co sądzicie o swoim prawie do przyjemności, do orgazmów, do wypróbowywania w sypialni rzeczy nowych? Co posiadanie takiego prawa dla was oznacza? Zwykle od kobiet oczekuje się dostosowywania do tego, co mężczyźni uważają za kobiece, pożądane, czy seksowne. Nasze własne pragnienia są na dalszym planie, albo w ogóle odmawia się nam prawa do próbowania tego, na co mamy ochotę.

Kobieta z jej prawdziwą, dziką, zmysłową naturą jest zamknięta jak zwierzę w klatce. Może tylko się wymykać na krótkie chwile wolności, w świetle dnia musi ukrywać swoje prawdziwe emocje i pożądanie. Na jednym końcu mamy islam, który zakrywa kobiety od stóp do głów, z drugiej kulturę zachodu, która rozbiera kobiety i eksponuje kobiece ciała, jak nigdy wcześniej tego nie robiła. Obie strony sprowadzają kobiecość do poziomu produktu, którego ciało i zachowanie ma zaspokajać męskie fantazje.

Jak zachowują się same kobiety w tej sytuacji?

Część robi dokładnie to, co im się każe: nie zastanawiając się, czego pragną dla siebie i nie zabierając głosu w rozmowach na temat tego, czego one same chcą lub mogą chcieć. Inne wyrażają swoje niezadowolenie wobec przedmiotowego traktowania swoich ciał, tworząc ostrą granicę między tym, że one są tymi kobietami, które zasługują na szacunek, w przeciwieństwie do innych, które się nie szanują i zachowują jak dziwki i lafiryndy.

Istnieje jeszcze trzecia grupa kobiet i głos tej grupy na szczęście ostatnio nabiera mocy. To kobiety, które nie wstydzą się i nie boją swoich pragnień, swojej własnej natury i wykorzystują swoją energię po to, żeby dowartościować kobiecość we wszystkich jej aspektach, łącznie z prawem do udanego i radosnego seksu.

Dążenie do orgazmów wyzwala kobiety

Żeby wyrwać się z klatki trzeba zaprzyjaźniać się ze swoją seksualnością. Nie po to, żeby zadowalać i przyciągać mężczyzn, ale przede wszystkim dla samych siebie – żeby cieszyć się wolnością i żeby nam było z sobą i naszym życiem po prostu dobrze. Zauważcie jak często w sferze seksualnej cos z kobietami jest nie tak:

  • Jeżeli mamy za mało ochoty na seks – zostajemy uznane za oziębłe.
  • Jeżeli mamy za dużo ochoty na seks – zostajemy uznane za rozwiązłe, puszczalskie, i że zachowujemy się jak lafirydny,
  • Mamy poczucie winy, kiedy osiągamy orgazm w czasie masturbacji, a nie w trakcie stosunku z partnerem czy partnerką.
  • Nie czujemy się wystarczająco kobiece, bo nie mamy orgazmów w czasie stosunku pochwowego.

W efekcie większość z nas zamiast cieszyć się swoją seksualnością ma poczucie, że coś z nami jest nie tak. Kobiety nie tylko nie są zachęcane do zaprzyjaźniania się ze swoją seksualnością, ale są wręcz zniechęcane do nadmiernego poszukiwania przyjemności w seksie. Odkrywanie swojej seksualności jest przedstawiane paniom jako zbędna ekstrawagancja dla niewyżytych kobiet.

A prawda jest taka, że kiedy kobiet potrafi zadbać o swoją przyjemność w łóżku, jest to ściśle związane z jej szacunkiem do samej siebie oraz z poczuciem własnej wartości. Dążenie do orgazmów wyzwala kobiety. Dobry seks i orgazm może sprawić, że poczujecie się pełne życia, energii i wiary we własne siły. Wyuczono nas nie wyrażać naszych potrzeb, nie domagać się tego, co jest dla nas dobre. Jesteśmy niedoświadczone w stawianiu wymagań zarówno w łóżku, jak i po za nim. Jak mamy czuć się w łóżku namiętne, wyzwolone i pełne pasji, jeśli podświadomie boimy się odrzucić zahamowania?

Jednym ze sposobów na wymknięcie się blokującym nas ograniczeniom jest podążanie za swoimi potrzebami! Jeżeli czujecie, że coś jest dobre i przyjemne – róbcie to. Jeżeli coś wydaje wam się fałszywe lub wymuszone – zaakceptujcie własne odczucia i się wycofajcie.

Wyobraź sobie, że nie ogranicza cię poczucie winy i wstydu, ani lęk przed odrzuceniem, jesteś całkowicie pewna siebie. Jak w takiej sytuacji wyglądałyby twoje doświadczenia seksualne? Wymyśl kilka możliwości, z detalami. To dobry moment, żeby przestać się zastanawiać, co jest „normalne”, a skupić się na tym, co może być dla ciebie przyjemne i dobre.

Nie musisz być perfekcyjna w łóżku, za to wciąż ucz się nowych rzeczy na temat upodobań własnych oraz partnera, czy partnerki. Drogie Siostry, pora uwolnić wilczycę i pozwolić jej oddychać.

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (10)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

zawsze wydawało mi się, że Shakira jest tylko i wyłącznie nastawiona na zaspokajanie męskich fantazji, a tu proszę jakie pozytywne zaskoczenie, jak to nie można nigdy nikogo skreślać, pamiętam ten teledysk sprzed paru lat, ale w zwiazku z tym, ze śpiewała go właśnie Shakira nie przyjrzałam mu się jakoś szczególnie,

gość

"Dążenie do orgazmów wyzwala kobiety", czyli kobieta = pochwa. Gratuluję "kobiecości".

gość

"Dążenie do orgazmów wyzwala kobiety", czyli kobieta = pochwa. Gratuluję "kobiecości". - jeżeli autorka tego wpisu seks sprowadza wyłącznie do pochwy to rzeczywiście może mieć problem ze zrozumieniem tego, jak wyzwalające może być czerpanie radości z tego, że jest się kobietą i że można cieszyć się z seksu i chcieć dla siebie przyjemności w łóżku, proponuję przyjrzeć się sobie, swojej pochwie i swojemu życiu seksualnemu, a wtedy może uda ci się odkryć, że seks to coś dużo więcej niż pochwa,

gość

A ja Shakirę zawsze lubiłam. A po tej piosence lubię ją jeszcze bardziej (chociaz i tak najlpesza jest la tortura). Shakira jest boska i w przeciwieństwie do niektórych wokalistek nie jest jedynie produktem medialnym. Jest super babką z krwi i kości.

gość

Tym, ktorych bardziej inspiruje literatura niz Shakira ;) polecam ksiazke C.P. Estes "Biegnaca z wilkami" - pomaga odkryc Dzika Kobiete w sobie...

Oj, kiedy pierwszy raz zobaczyłam ten teledysk byłam bardzo sceptycznie do niego nastawiona. Zwłaszcza, że właśnie motyw wilczycy znałam bardziej z książki Estes, a Shakira wijąca się w klatce jakoś do mnie nie przemówiła. Może gdyby to wicie przypominało bardziej ruchy, do których zdolna jest kobieta, a nie taniec robota :). Niemniej bardzo podoba mi się ten plan przypominający wnętrze macicy.

Z drugiej jednak strony rozbudzanie kobiecej seksualności budzi też trochę "niekorzystnych" póz. Ostatnio coraz częściej spotykam się z przekonaniem, że jeżeli uważam się za kobietę świadomie podchodzącą do swojej seksualności powinnam WSZĘDZIE i WSZYSTKIM opowiadać o swoich fantazjach. Co w sumie jest taką samą bzdurą jak nie mówienie o tym wcale.

A książkę Estes bardzo polecam!

gość

"Dążenie do orgazmów wyzwala kobiety", czyli kobieta = pochwa. Gratuluję "kobiecości". - jeżeli autorka tego wpisu seks sprowadza wyłącznie do pochwy to rzeczywiście może mieć problem ze zrozumieniem tego, jak wyzwalające może być czerpanie radości z tego, że jest się kobietą i że można cieszyć się z seksu i chcieć dla siebie przyjemności w łóżku, proponuję przyjrzeć się sobie, swojej pochwie i swojemu życiu seksualnemu, a wtedy może uda ci się odkryć, że seks to coś dużo więcej niż pochwa,

10/10 genialne podsumowanie! Lepiej bym tego nie ujęła! pozdrawiam autorkę! :)

gość

Skoro jesteśmy takie wyzwolone seksualnie czemu panowie Kalisz, Mikke etc. mają piękne 20letnie kochanki, a panie w ich wieku i ich urody nie?

Witajcie kobiety
Ja jako mężczyzna szukam partnerki która chciałaby się wyzwolić i otwarcie mi mówić na co ma ochotę. Jako facet rozumiem co to znaczy mieć potrzeby seksualne, nawet gdyby miała ochotę kila razy dziennie.
kiedyś przed trzema koleżankami rozebrałem się do naga, miały świetną zabawę, cała impreza zakończyła się seksem mimo, że nie było to planowane.

gość

Tak, na mnie też już czas. Wybieram się dziś do love store. Chciałabym odnaleźć w sobie dziką naturę, bo po 12 latach małżeństwa (z dwójką dzieci) sex przestał być dla nas czymś fajnym.

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij