środa, 16 października 2019
Joanna Keszka: Czy rozpoznajecie i realizujecie swoje erotyczne pragnienia?

Seks na wysokich obcasach

Przy każdej okazji zachęcam kobiety, aby nie poświęcały się w łóżku. Niedawno mówiłam o tym także w rozmowie z Katarzyną Zacharską, dziennikarką WysokieObcasy.pl. Namawiałam panie, aby rozpoznawały swoje potrzeby, szukały tego, co sprawia im przyjemność i dały sobie prawo realizowania także swoich pragnień.

Uważam, że Polki to świetne partnerki. Jesteśmy zabawne i zmysłowe. Mamy jednak pewien zbiorowy problem. Nie jesteśmy zachęcane do „nadmiernego” poszukiwania przyjemności w seksie. Kiedy więc przychodzi do budowania stałego związku, zbyt łatwo i szybko zapominamy o swoich potrzebach. Efekt? Kiedy nie troszczymy się o swoją przyjemność, a całą zabawę ograniczamy z grubsza do tego, żeby ON był usatysfakcjonowany, wówczas tracimy gdzieś po drodze radość z seksu. Erotyczne doświadczenia zaczynają nam się kojarzyć z obowiązkiem o średnim natężeniu przyjemności. Dlatego przy każdej nadarzającej się okazji mówię kobietom, żeby nie szły tą drogą.

Oto fragmenty mojej wypowiedzi dla WysokieObcasy.pl:

„Dyskusja o seksie, jaka toczy się w Polsce, obraca się tylko wokół potrzeb mężczyzn. Wkurza mnie, że wtórują temu czołowi seksuolodzy, mówi Joanna Keszka, redaktorka naczelna portalu dla kobiet Barbarella pl, która prowadzi również warsztaty erotyczne dla kobiet oraz sklep internetowy z gadżetami erotycznymi.

Rozmowa o kobiecych potrzebach kończy się zazwyczaj na "grze wstępnej", która nie wiadomo, co ma oznaczać. - Słyszałam kiedyś jak w telewizji śniadaniowej prof. Zbigniew Lew Starowicz mówił o sferach erogennych kobiety. Na manekinie zaznaczał pola nr 1, 2 i 3. Jako kobieta poczułam się okropnie i pomyślałam: o mój Boże, teraz te wszystkie kobiety w Polsce będą miętolone w tych zaznaczonych sferach, a jak nie będą jęczały to coś z nimi będzie nie tak - mówi Keszka. Kobiety do udanego seksu potrzebują czegoś więcej niż wstępu do penetracji i samej penetracji. - Nam w sytuacjach seksualnych sprzyja atmosfera zabawy, poczucie, że jesteśmy atrakcyjne i pożądane, lubimy czuły dotyk, którego niestety dostajemy tak mało. Namawiam panie gorąco, żeby nie poświęcały swojej przyjemności i dały sobie prawo do udanego i radosnego seksu. Nikt nie powinien podchodzić do sytuacji seksualnych z poczuciem, że musi robić pewne rzeczy, a innych już mu nie wypada. Jeżeli coś wydaje nam się dobre i interesujące, róbmy to. Jeżeli coś budzi nasz sprzeciw, wycofujmy się, zachęca pani Joanna.”

Cały tekst możecie przeczytać tutaj: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,114377,9965432,Kobieca_seksualnosc_trzeba_odkrywac.html

A czy wy pamiętacie w sypialni o swoich potrzebach?  Czy rozpoznajecie i realizujecie swoje erotyczne pragnienia? Jak partnerzy reagują na wasze pomysły? Jestem ciekawa jak wyglądają wasze doświadczenia.

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (4)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

Wszystkie artykuły na tym serwisie są o tym samym. Szkoda...

gość

Kochanie, bo ten serwis jest o "tym samym". Na kulinarnym żałowałabyś, że jest tylko o jedzeniu, produktach, przygotowywaniu, ciekawostkach kulinarnych i wartościach odżywczych?

gość

Faktycznie, ważne by pamiętać o własnych seksualnych potrzebach. Ważne, by partner pamiętał, że oprócz własnej przyjemności ważna jest także przyjemność jego partnerki, szkoda, że niektórzy o tym zapominają...
Bardzo trafny artykuł i ciekawy serwis! Strzał w dziesiątkę! :)

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij