środa, 20 listopada 2019

Seks fakty na temat kobiecej seksualności

Hej dziewczyny, mamy już wiosnę w pełni, a nawet przedsmak lata. To ta część roku, kiedy natura sprzyja wszystkim stworzeniom łączeniu się w pary w wiadomym celu. Warto przygotować się naukowo na rozpoczęcie tego gorącego sezonu.

Jest słonecznie, jest ciepło, można zdejmować wszystko, co tylko zechcemy bez obawy nabawienia się zapalenia płuc czy pęcherza. Można po prostu na golasa wreszcie latać. Z tej radosnej okazji Barbarella.pl przygotowała dla was garść seksownych faktów i ciekawostek dotyczących kobiecej seksualności.

Wielkie „O”

 • Czy wiedziałyście, że według badań kobieta jest w stanie osiągnąć 134 orgazmy w ciągu godziny, podczas gdy mężczyzna maksymalnie tylko 16? Nie taka z nas znowu słaba płeć! (A swoją drogą ciekawi mnie metodologia tych badań)
 • Seksuolodzy odkryli, że około 35 % kobiet przeżywa orgazm podczas stosunku, z tego tylko 15 % pań szczytuje bez dodatkowej stymulacji łechtaczki. Z tego jasno wynika, że dla ponad 80% z nas największym źródłem rozkoszy jest właśnie łechtaczka. Czy wszyscy słyszeli? ŁECHTACZKA
 • Kobiety multiorgazmiczne nie tylko potrafią doznawać wielokrotnych orgazmów, ale też szybciej je osiągają. Standardowo osiągamy orgazm po 27 minutach stymulacji. Multiorgazmiczne szczęściary dochodzą w 8 minut, co jeszcze daje im czas na 2 pełne sesje rozkoszy, w tym czasie, kiedy większa część kobiet dopiero dochodzi.
 • Badania pokazały, że kobiecy orgazm działa na organizm jak silny środek przeciwbólowy. A to wszystko za sprawą dużej ilości endorfiny, tzw. „hormonu szczęścia” wydzielanej podczas szczytowania. Wygląda na to, że boląca głowa nie jest dobrą wymówką, bo właśnie seks może być najlepszy na bolączki.

Epicentrum kobiecej rozkoszy

 • Według części naukowców łechtaczka składa się aż z 18 części. Najbardziej widoczny jest jej wierzchołek (żołądź) a jej największa część, czyli trzon i ciała jamiste znajdują się głębiej i są niewidoczne dla oka. Zaskoczone? Czytajcie dalej.
 • Łechtaczka zbudowana z tej samej tkanki co penis!!! (Tak, penis) Z biologicznego punktu widzenia to ten sam organ, tylko u nas kobiet jest 2 razy bardziej unerwiony, a zarazem jako jedyny organ w ciele człowieka przeznaczony jest tylko i wyłącznie do odczuwania przyjemności. Dlatego apeluję do męskiej części świata, jeżeli chodzi o łóżkowe igraszki: traktujecie bliźniego jak siebie samego.
 • Łechtaczka tworzy się już w 6 tygodniu życia płodowego z tzw. guzka płciowego, z którego u chłopców powstaje penis.

Legendarny punkt G

 • Jest zbiorem gruczołów cewki moczowej rozmieszczonych na górnej ścianie pochwy. Nie powinno się zakładać, że jest to punkt, w większości przypadków to raczej strefa G. To po łechtaczce, kolejny prezent jaki otrzymałyśmy od Stwórcy.
 • Zdania o punkcie G są podzielone: niektórzy seksuolodzy uważają, ze jego istnienie jest tylko pobożnym życzeniem; inni, ze można go wyczuć tylko w czasie podniecenia; jeszcze inni zaś, że jest nim cała początkowa część przedniej ściany pochwy.
 • Nawet gdy przyjmiemy za pewnik istnienie punktu G, to nie wszystkie kobiety go mają. U niektórych z nas, mimo że gruczoły cewki moczowej znajdują się na swoim miejscu, nie są wystarczająco wykształcone żeby zapewnić chociaż odrobinę rozkoszy. Na szczęście istnieje wiele dróg do osiągnięcia orgazmu, dlatego nie przejmuj się, jeżeli akurat nie przez twój punkt G.
 • Jeżeli masz punkt G to znajduje się on od 2.5cm do 5cm od wejścia pochwy na przedniej ścianie pochwy.
 • Stymulacja punktu G może doprowadzić do kobiecego wytrysku, który może mieć objętość od łyżeczki do ¼ szklanki przezroczystego płynu.

Inne seks fakty i akty

 • Seks jest lepszy od czekolady! Dostarcza organizmowi tyle energii i wyzwala tyle endorfin, co zjedzenie dużych ilości czekolady. Tyle, że w czasie seksu zamiast zbierać zbędne kalorie, spalasz je.
 • Uprawianie seksu pozwala spalić 360 kalorii w ciągu godziny.
 • Dla większości gatunków monogamia jest rzadkością. W królestwie zwierząt samica kopuluje z wieloma samcami podczas jednego sezonu godowego. Dzięki temu zaopatruje się w próbki różnorodnego nasienia i wybiera najlepiej pasujący do niej materiał genetyczny. W ten sposób matka natura zadbała o zdrowe potomstwo.
 • Codziennie na świecie ma miejsce ok 100 milionów stosunków!
 • Intyfallofobia – to strach przed penisem w stanie erekcji. Swoją drogą ciekawa jestem, jak nazywa się strach, że w kulminacyjnym momencie penis nie będzie w stanie erekcji.
 • Kobiece organy rozrodcze odgrywają decydującą rolę przy doborze potencjalnego partnera do przedłużenia gatunku. Pochwa jest dosyć restrykcyjna i nie przepuszcza każdego nasienia, ale spośród kilku wybiera najlepszego kandydata na „tatę”. Większość plemników zostaje wydalona z pochwy, zniszczona przez zabójczy dla spermy kwaśny odczyn pH lub ginie zanim nawet zdoła się zbliżyć do komórki jajowej. Tylko plemniki z najlepszym materiałem genetycznym docierają do jaja.
 • Seks jest wspaniałą kuracją odmładzającą! W czasie miłosnych igraszek u kobiet wydziela się duża dawka estrogenu, który zbawiennie wpływa na stan skóry i włosów.
 • Badania pokazują, że seks może mieć pozytywny wpływ na leczenie depresji u kobiet. Znajdujące się w nasieniu cynk, wapno, potas, fruktoza i białko to istna bomba witaminowa dla naszego organizmu, która ma także działanie antydepresyjne.

Patrycja Kamionek

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (2)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

kiedyś kochałam się z facetem i zastanawiałam się czego on co jakiś czas szuka w mojej pochwie, a on chciał dopieścic mój punkt G, no nie udało mu sie to wtedy, ale zaciekawiona całym tematem, sama wyruszyłam na poszukiwania, trochę poczytałam, zaczęłam sama sobie szukać i znalazłam! naprawdę, punkt G istnieje, ja włozyłam trochę wysiłku w znalezienie go, potraktowałam to jako "misję badawczą" i to było przyjemne doświadczenie, polecam zapoznawanie się ze swoim ciałem:)

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij