wtorek, 18 lutego 2020

Rozmówki polsko-erotyczne, czyli edukacja seksualna dla dorosłych [WIDEO]

Mamy dla was coś specjalnego. Barbarella.pl startuje z edukacją seksualną dla dorosłych na YouTubie pod tytułem „Rozmówki polsko-erotyczne”. Joanna Keszka podaje erotyczne informacje bez poczucia winy, wstydu i grzechu, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale nie mieliście z kim o tym porozmawiać. W pierwszym sezonie pojawi się 11 filmików, które będę publikować na Barbarella.pl i na kanale YouTube: www.youtube.com/user/BarbarellaPL

Wytaczam swoje wideo armaty przeciwko stereotypom na temat seksu, podszytym lękiem przed kobiecą wolnością. Na przestrzeni ostatnich kilku lat widziałam, z jakimi sytuacjami radzą i nie radzą sobie kobiety i mężczyźni. To nie są sprawy związane z pozycjami i z penetracją. Na przykład wciąż powtarzającym się pytaniem jest kwestia: „Jak mieć dobry seks z kiepskim partnerem?”. Od razu zresztą odpowiem, że nie da się. Albo chce się mieć dobry seks, albo marnować sobie życie w nieczułym związku.

Modne i eleganckie gadżety erotyczne dla kobiet i dla par
Zaprasza Joanna Keszka, red. naczelna Barbarella.pl
LoveStore.Barbarella.pl

Czas na „Rozmówki polsko-erotyczne”

Mam szczerze dość tego, że seks w Polsce jest narzędziem nadętego moralizatorstwa, na dodatek skierowanego przeciwko kobietom. Już dość zacofanego poradnictwa skupionego na penetracji i pozycjach. Dosyć zawężania wiedzy o bezpiecznym seksie, wyłącznie do antykoncepcji. Już czas skończyć z podwójnymi standardami, które każą celebrować i doceniać męskie pożądanie, a kobiecą seksualność redukują wyłącznie do wyglądu. Już dość wrzucania dziewczyn i kobiet na erotyczny market bez podania im podstawowych informacji na temat prawa do wyznaczania granic, prawa do przyjemności w takiej formie, na jaką same mają ochotę, bez znajomości swojego ciała i tego, czego same mogą chcieć w łóżku. 

Wkurza mnie słuchanie uwag o tym, jakoby temat seksu był wszędzie. Wiem jak bardzo brakuje w Polsce uczciwych i otwartych rozmów na ten temat. Trzeba mówić dużo i głośno dziewczynom i kobietom, że seks to przyjemność, bo tylko wtedy zapali im się czerwona lampka, kiedy przydarzy im się coś złego i nie będą bały się poprosić o pomoc. Zastraszone tym, że seks służy mężczyznom i szybkiej ocenie kobiet będą siedziały cicho, w poczuciu, że nie mają kontroli nad własnym ciałem i własnym życiem.

Kobieca seksualność powinna wspierać kobiety i im służyć. A mężczyźni tylko na tym skorzystają. Dlatego staruję z programem edukacji seksualnej dla dorosłych pod nazwą „Rozmówki polsko-erotyczne”. Przygotowałam cykl filmów wideo, na których będę dzielić się praktycznymi informacjami na temat seksu, związków, kobiet i mężczyzn. W pierwszym sezonie pojawi się 11 filmików, które będę publikować na Barbarella.pl i na kanale YouTube: www.youtube.com/user/BarbarellaPL

Każdy z nas w skrytości ducha pragnie mieć radosne i przyjemne życie erotyczne. 

Wszyscy chcemy czuć się swobodnie i dobrze bawić w sypialni. Na pewno już wyobrażacie sobie tą scenę - jesteście rozebrani na wielkim, miękkim łożu, a ciało daje wam wszystkie możliwe sygnały, że niczego więcej w tej chwili wam od życia nie trzeba, oprócz równie wyluzowanego i napalonego jak wy kochanka lub kochanki. Nie ma rzeczy, o którą wstydzilibyście się poprosić ani przyjemności, której musielibyście sobie odmówić ze względu na strach przed wyśmianiem czy odrzuceniem. Jesteście radośni, całkowicie pewni siebie i zrelaksowani. Coś cudownego. 

Cóż, wizja ta ma wciąż niewielkie szanse się ziścić w większości polskich sypialni. Przede wszystkim ogranicza nas fałszywe przekonanie, że na temat seksu wiemy już wszystko w momencie, kiedy nawet nie zaczęliśmy odkrywać swojej seksualności. Porno zastępuje wiedzę i umiejętności, stąd bierze się podstawowa trudność i najczęstszy błąd – mylenie seksu z penetracją. Penis w pochwie (lub w innym dostępnym otworze kobiecego ciała) to ma być seks? Z takim ograniczonym podejściem do sfery seksualnej nasze erotyczne doświadczenia bardziej przypominają obsługę młota pneumatycznego niż zaspokajanie emocjonalnych i zmysłowych potrzeb. 

Nigdy więcej niepokoju i lęku związanego z seksem! 

Kobiety nie znają swoich ciał. Nie oglądają swoich cipek. Nie wiedzą, gdzie i po co mają łechtaczki. Myślą, że orgazmy powinny zdarzać im się w czasie, kiedy penis jest w pochwie. Tkwią z związkach, w których nie liczą się ich potrzeby ani seksualne, ani inne. Czują się tak niepewnie, że nie potrafią wyznaczać swoich granic seksualnych i trudniej im szukać pomocy i dochodzić swoich praw, kiedy stają się ofiarami przemocy. Seksualność traktują jako walutę, którą wymieniają na zainteresowanie u mężczyzn, z którymi nie mają szans na dobre życie seksualne. 

Wszystko to zainspirowało mnie, żeby stworzyć cykl edukacji seksualnej dla dorosłych. Żeby zacząć wreszcie mówić o tym, że seks ma być źródłem przyjemności, pewności siebie, akceptacji swojego ciała i swoich potrzeb, a nie dowodem na moralność, normalność, poprawność, czy stereotypowo rozumianą „kobiecość”/„męskość”. Nigdy więcej niepokoju i lęku związanego z seksem! Niech nasze sypialnie, staną się naszym erotycznym azylem przed głupotami patriarchalnego świata. 

Cykl wideo rozmówek polsko-erotycznych rozpoczynam wideo filmikiem dotyczącym kwestii zasadniczej czyli: „Z jakimi facetami lepiej nie wchodzić do łóżka”. Na szczęście na świecie jest też całkiem sporo fajnych facetów, którzy lubią i nie boją się kobiet. Do życia i do łóżka warto wybrać jednego z nich.

Wszystkie filmiki pojawiają się na Barbarella.pl oraz na kanale YouTube www.youtube.com/user/BarbarellaPL

W pierwszym sezonie czekają na Was następujące rozmówki polsko-erotyczne:

 • Z jakimi facetami lepiej nie chodzić do łóżka
 • Po co polskiej kobiecie seks?
 • Jak przygotować się do treningu mięśni Kegla
 • Jak świntuszyć w 4 prostych krokach
 • Jesteś dziwką!
 • Gadżety erotyczne napalonej pani domu
 • Zestaw erotyczno-filozoficzny
 • Jak trenować Kegla w czasie przygotowywania herbaty
 • I przysięgam Ci seks póki sił i zdrowia mi starczy
 • Dlaczego kobiety nie lubią swoich wagin
 • Jak zrobić Kegla

Joanna Keszka 

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (5)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

JOASIU ! DZIĘKI ŻE JESTEŚ !

gość

Bardzo budujący felieton i film!

gość

Wiele się można nauczyć ;)

gość

Kochane, czy wiecie, że na świecie obecnie żyje 200 mln kobiet z wycieta na żywca w wieku do 3 lub 12 lat łechtaczką i to nie tylko w Afryce, ale np. 97% w Indonezji, a zabiegi takie są tez znane choc karalne w Anglii ( 6 tys. ub roku) a nie karane w Rosji w Dagestanie. Przemilcza się, bo dotyczą Arabek i czarnoskórych kobiet.

gość

No proszę, troszkę teorii nie zaszkodzi :D

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij