wtorek, 21 stycznia 2020

Czego nienawidzę w rozmowach o seksie

Zazwyczaj jestem dość miłą i łatwą w pożyciu osobą. Do czasu, kiedy w czasie rozmowy o seksie ktoś zaczyna mówić mi o grze wstępnej, równoczesnym orgazmie albo o dobroczynnym wpływie zmiany pozycji na pożycie erotyczne pary. Wtedy trafia mnie szlag.

O seksie ludzie potrafią opowiadać niestworzone rzeczy. Ta przypadłość dotyczy zarówno zwykłych śmiertelników, jak i specjalistów. I niestety większość z tych opowieści ma tyle wspólnego z prawdą, co świnka morska z morzem. Efekt, jest taki, że jako dorośli ludzie wciąż wierzymy w bajki na temat seksualności. Ja natomiast uważam, że jeśli chcesz cieszyć się seksem, nie musisz mieć muskułów ani innych narządów dużych i twardych jak u Arnolda Schwarzeneggera, ani wielkich cycków jak Pamela Anderson. Za to przydaje się dobra wiedza na temat seksu.

Fałszywe mity, które zabierają nam radość z seksu, odczarowywać czas zacząć.

Przedstawiam 3 rzeczy, które najbardziej wkurzają mnie w rozmowach o seksie, a które już dawno powinny wylądować na wysypisku dla przestarzałych przekonań i nieprawdziwych historii.

1. Gra wstępna

Określenie „gra wstępna” kojarzy mi się z wałkowaniem kobiecego ciała jak ciasta na pierogi: pougniatać, powyrabiać, żeby wreszcie można było coś włożyć do środka. Pora powiedzieć to głośno: kobiece ciało to nie materiał na pierogi, a pochwa to nie piekarnik, który się włącza i nagrzewa po naciśnięciu jakiś specjalnych guzików. Nie chcę być źle zrozumiana, jestem wielką entuzjastką zabawy, zanim penis zanurkuje w cipce, ale określenie „gra wstępna” sugeruje, że te erotyczne igraszki w łóżku są tylko po to, żeby przygotować się (kobietę) na danie główne, czyli penetrację. Wciąż sugeruje się parom, że najważniejszym elementem ich erotycznych doświadczeń ma być wkładanie penisa do pochwy. To też jest przyjemne, ale czasami umycie sobie wzajemnie włosów może być dużo bardziej erotycznym doświadczeniem niż sama penetracja. W dobrym seksie nie ma czegoś takiego jak przystawka i danie główne. Każdy rodzaj naszych erotycznych doświadczeń i zmysłowej ekspresji może być źródłem przyjemności. Im więcej sobie zabaw i igraszek zafundujemy, tym więcej przyjemności z seksu będziemy mieli. I większa będzie frajda z seksu będzie dla obu stron, zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny.

Niezależnie od tego, czego doświadczamy, czy są to pocałunki, przytulanie, zlizywanie słodyczy z nagich ciał, striptiz, przebieranki, zawiązywanie oczu, mówienie sobie słodkich komplementów, trzaśnięcie porządnego klapsa, seks oralny itp., żadna zabawa nie jest bardziej lub mniej znaczącym elementem seksu. Seks jest beztroską wędrówką, drogą ku przyjemności. To nie zadanie matematyczne, w którym ugniatanie punktu A, powoduje, że możemy przejść do punktu B, a potem ma być wynik, czyli orgazm, a jak nie ma wielkiego O, to znaczy, że coś schrzaniliśmy w naszym seksualnym działaniu. To tak nie działa. Cieszmy się różnorodnością, jaką nam oferuje seks i nie traktujmy momentu kiedy penis ląduje w pochwie jako najważniejszego celu naszych erotycznych doświadczeń. Nie ma lepszych, gorszych, mniej istotnych, czy ważniejszych sposobów na doświadczanie naszej seksualności. Nie ma czegoś takiego, jak gra wstępna, bo wszystko co nam sprawia zmysłową przyjemność się liczy tak samo.

2. Równoczesny orgazm

Termin ten ma oznaczać możliwość jednoczesnego szczytowanie obojga kochanków w czasie penetracji. Oto marzenie każdej kobiety – mieć orgazm w czasie, kiedy partner ma wytrysk. W końcu bohaterom seriali telewizyjnych zdarza się to częściej niż zjedzenie wspólnego śniadania.

No cóż, nadchodzi chwila prawdy, o ile jeszcze same na to nie wpadłyście po zapewne niemałej liczbie podejść do tego zagadnienia, to pora powiedzieć sobie to wprost – coś takiego w życiu po prostu nie występuje. Mam nadzieję, że wam ulżyło. Bowiem jedyny skutek niesamowitych historii o równoczesnym orgazmie jest taki, że kobiety, które takich orgazmów nie przeżywają (czyli niemalże wszystkie, ale zawsze trzeba brać pod uwagę różne wariacje), żyją w poczuciu, że coś z nimi jest nie tak. Potomkini samego Napoleona Bonaparte, skądinąd podobno bardzo mądra i wykształcona kobieta, tak bardzo pragnęła przeżywać orgazmy pochwowe w czasie samej penetracji, że kazała sobie operacyjnie przesunąć łechtaczkę. Zabieg się nie udał z tej prostej przyczyny, że łechtaczka to nie tylko mały guzik, który jest widoczny na mapie naszej pochwy, ale o wiele więcej, a tego więcej nie da się operacyjnie wcisnąć do pochwy.

Korzystając z rozczarowujących doświadczeń tej wielkiej damy, a także z moich sprawdzonych rad, rozszerzajcie poszukiwania przyjemności z seksu poza oczekiwanie, że penis kochanka w pochwie wystarczy do tego, żebyśmy cieszyły się seksem. Nasza seksualność to nie tylko dopasowanie penisa do pochwy, to gra różnych emocji, dawanie sobie pozwolenia na przekraczanie kolejnych granic, eksperymentowanie ze swoimi fantazjami, zabawa w scenariusze erotyczne, śwnituszenie, mówienie sobie komplementów, dogadzanie sobie na różne sposoby i nabieranie słusznego przekonania, że zasługujemy na rzeczy dobre, zarówno w życiu, jak i tym bardziej w sypialni. Zamiast czekać na cud w postaci orgazmu, który w czasie penetracji ma spaść na nas z sufitu, lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i odpowiedzialnie zatroszczyć się o radość z seksu także dla siebie. Potrzeba nam do tego wiedzy na temat tego, czego możemy i naprawdę chcemy w łóżku, dużo rozmów z partnerem na temat wzajemnych fantazji, potrzeb i oczekiwań, oraz wreszcie wstania z kanapy i zrealizowania tego, o czym marzymy w seksie. Jak powiedział król Lear: z niczego nic nie wyniknie.

3. Pozycje takie, śmakie i owakie

Ogromna popularność przekonania, że pozycja w łóżku odgrywa kluczową rolę, jest odwrotnie proporcjonalna do skuteczności takiej strategii. Podawanie zmiany pozycji jako rzekomego antidotum na monotonię, brak przyjemności i radości z seksu, jest jak gaszenie pożaru benzyną. Grzechem głównym bowiem w naszych sypialniach jest rutyna, strach przed eksperymentowaniem, zbyt poważne podchodzenie do seksu, nie pozwalanie sobie na wypróbowywanie rzeczy, odmiennych nowych. A osławione pozycje nie są niczym innym jak promocją jednowymiarowego seksu sprowadzonego tylko i wyłącznie do samej penetracji. Włożenie penisa do pochwy jest najmniej skomplikowanym i najbardziej oczywistym elementem seksu, nie widzę sensu w promowaniu czegoś, z czym ludzie i tak sobie radzą. Za to widzę duże zagrożenie, że przy takim wąskim spojrzeniu na seksualność, jedynie przez pryzmat penetracji, masa ludzi nigdy nie będzie miała nawet cienia szansy na odkrycie swojej seksualności.

Pomimo tego w informacjach o seksie podaje się niezliczoną ilość pozycji seksualnych. Stosunek jest promowany jako najbardziej naturalny sposób na seksualną przyjemność dla obu płci. A prawda jest taka, że u kobiet rzadko dochodzi do orgazmu pod wpływem samej penetracji. My kobiety lubimy czuć w sobie mężczyznę, to jest przyjemne, ale pod wpływem związanego ze stosunkiem tarcia nie zostajemy dostatecznie pobudzone. Penetracja to świetna droga do orgazmu, ale dla... mężczyzn. Kobiety, które nie osiągają orgazmu w trakcie stosunku, nazywa się oziębłymi, a one tracą ochotę na seks, ponieważ nie przynosi im satysfakcji. To bardzo logiczna zależność.

Pieprzenie o pozycjach nie zachęca do odkrywania swojej seksualności. Tak naprawdę chodzi w tym o to, żeby było „po bożemu”, tak jak zawsze, czyli bez specjalnego doszukiwania się przyjemności. Spójrzmy prawdzie w oczy. Na palcach jednej ręki można policzyć ilość pozycji seksualnych: klasyczna, na jeźdźca, z boku, z tyłu. Reszta to są już tylko mniej lub bardziej powyginane warianty tych 4 podstawowych ułożeń naszego ciała. Z własnego doświadczenia wiem, że sprawdzona, wygodna pozycja, taka bez wygibasów, może być niezłą jazdą, jeżeli tylko rozszerzymy ją o erotyczne zabawy, jak na przykład: opaska na oczy, wibrator, odgrywanie ról w łóżku.

Tylko przypomnę w tym miejscu, że uważam się za ostatnią osobę, która by chciała kogokolwiek w łóżku ograniczać. Jeżeli ktoś ma ochotę pogimnastykować się w łóżku, droga wolna, ale chodzi o to, żeby nie ograniczać erotycznych doświadczeń wciąż, tylko i wyłącznie do stosunku. Jeżeli już miałabym bzykać się w najdziwniejszych pozycjach, to pobawiłabym się w cyrk, wyobraziła sobie publiczność, wyglądałabym wspaniale i robiła to przed dużym lustrem. Sama pozycja to mało, bo w seksie nie chodzi tylko o to, żeby wprowadzić penisa do pochwy i po chwili go wyjąć.

Seksualność to przygoda na całe życie

Seksualność jest skomplikowana, a zaprzyjaźnianie się z nią to proces, który towarzyszy nam przez całe życie. Nie ograniczajmy się do pewników, do tego „co nam wypada”, czy do tego co robią lub nie robią inni. Eksperymentowanie w sferze seksu to moim zdaniem najbardziej efektywna postawa. Dzięki niej odkryłam mnóstwo rzeczy, które sprawiają mi frajdę. Najchętniej zakneblowałabym wszystko, co mówi o „normalności” w sferze seksu. To prowadzi do mojej ostatniej rady: nie pozwólcie, żeby ktoś wam mówił, co macie robić. Róbcie wszystko to, co wydaje wam się ok, jeżeli tylko macie na to zgodę obu dorosłych stron.

Oto kilka rzeczy, które warto przemyśleć, zamiast słuchać przestarzałych mitów i nieprawdziwych bajek na temat seksu:

  1. Jakie masz pytania dotyczące swojej seksualności?
  2. Gdzie szukałaś odpowiedzi na te pytania?
  3. Jakie masz pytania odnośnie przyjemności z seksu twojego partnera/partnerki?
  4. Czy kiedykolwiek rozmawiałaś ze swoim partnerem/partnerką o seksie z zadziwiającą go/ją szczerością?
  5. Co chciałabyś powiedzieć swojemu kochankowi?
  6. Co sprawiłoby, że byłoby to łatwiejsze do powiedzenia?
  7. Jakie są twoje ulubione zabawy seksualne?
  8. Jakie są twoje najfajniejsze doświadczenia seksualne? Co sprawiło, ze było ci tak dobrze?
  9. Jaka jest najbardziej podniecająca rzecz, jaka widziałaś albo przeczytałaś?
  10. Czy coś w tym artykule cię zaintrygowało? Co to było?

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (13)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

Bardzo dobry artykul:))Znamy to wszystko z zycia,ale temat trafia w samo sedno problemu.Zyjemy casami mitami o seksie przy tym sie czasami dolujac,ze cos z nami jest nie tak.....

gość

Jaki miły powiew świeżości. Od dłuższego czasu miałam dziwne, mgliste przeczucie, że w seksie może chodzić o dobrą zabawę, nie tylko dochodzenie do finału;) Sporo frajdy nam umyka gdy kombinujemy głową, zamiast posłuchać się co ciało nam podpowiada.

gość

Ale brednie.

gość

świetne spostrzeżenia, życiowe i trafione, super tekst

gość

Ja kilka razy(może z 5) miałam jednoczesny orgazm i jest to całkiem fajne :) Więc to nie prawda, że to sie nie zdarza. Ale nie jest to głównym celem seksu.

gość

Miałam wielkie szczęście być z partnerem, z którym przeżywaliśmy jednocześnie orgazm, coś pięknego!!!!!

gość

zabawne, kazdy twierdzi, ze wie, o co w seksie chodzi – jeden, ze o penetracje, inny ze o zabawe, inny, ze o jednoczesny orgazm… moja wersja – nigdy o to samo, raz chce sie bawic, raz szybko dojsc, raz tylko sie calowac… ale zabawa na pewno ma byc, bo bez niej to juz kazdy samotnie sobie poradzi…

gość

Yhmm... Sorry, ale ja miewam równoczesne orgazmy z moim partnerem, i to dość często, wystarczy, że on się miednicą ociera o moją clitoris w trakcie seksu... On dochodzi i ja dochodzę, i w czym problem?..
Nie mówiąc o tym,że są setki pozycji umożliwiających partnerowi pieszczenie kobiety w trakcie seksu, więc też można dojść razem.
I, kurna, jest to zajebiste.

gość

Autorka tekstu opiera się chyba wyłącznie na własnych doświadczeniach przenosząc je na ogół społeczeństwa. Pierwszą bzdurą jest to, że jednoczesny orgazm nie istnieje. Droga autorko, takie coś istnieje, mało tego, odpowiednio sie starając można to osiągnąć niemalże za każdym razem i starania te są tego warte, gdyż taki orgazm jest nieporównywalnie przyjemniejszy, przynajmniej dla mnie. Drugą bzdurą jest to,że orgazm przez penetrację to głównie droga dla mężczyzn i że kobietom rzadko sie to zdarza. Moze jestem dziwna, ale dla mnie to jedyna droga i nie równa sie to z niczym innym, przy reszcie zabawy i "gry wstępnej" jest to wisienka na torcie.

gość

doskonały artykuł zgadzam się z autorką w 100 procentach,ja swoją seksualnośc odkryłam...kiedy zostawił mnie partner...teraz lepiej wiem czego chcę i nie jest to wydumana gimnastyka w łózku..to siedzi bardziej w głowie ,wyobraźni ..pozdrawiam autorkę artykułu

gość

Pozostaje ubolewać nad małą dojrzałością autorki do zaakceptowania tego, że niektórym kobietom nie tylko się udaje, ale mają w standardzie jednoczesne orgazmy i do tego pochwowe. Dziękuję swojemu mężowi za wzajemną chęć poznawania siebie, trwającą już ponad 14 lat.

gość

Bardzo mi przykro,ale jestem kobietą ,która ma orgazm kiedy mój narzeczony ma wytrysk.Istnieję.Chętnie poddam się badaniom.:)

gość

Dzięki za ten artykuł i ten portal w ogóle! Już myślałam, że jestem nienormalna, że mam jakąś wadę. W życiu nie miałam orgazmu podczas penetracji a tu proszę ; inne kobiety tez tak mają ! Joanno droga , może to nie na miejscu, ale: niech Cię Bóg błogosławi. :)

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij