poniedziałek, 9 grudnia 2019

Jak przeżyć wakacyjny wyjazd grupowy?

Widząc taki tytuł od razu chce się dodać "...i zamiast zostać seryjną morderczynią, dobrze się bawić". Urokiem i przekleństwem wyjazdów grupowych jest właśnie grupa. Można trafić na wspaniałe osoby, których towarzystwo uczyni czas wyjazdu niezapomnianym. Ale może być też odwrotnie. Warto znać kilka warunków udanego urlopu.

Rzucić się w pojedynkę w dżunglę grupy, czy nie rzucić, oto jest pytanie. Nasza podpowiedź brzmi: w życiu warto spróbować wszystkiego.  Jeżeli akurat nie czujesz się na siłach wyjechać samotnie, a brak ci ekipy na wyjazd ze starymi znajomymi, dlaczego by nie spróbować czegoś nowego, czyli wyjazdu grupowego. Bo z grupą możesz zwiedzać nieznane miejsca i poznawać nowych ludzi. Przeczytaj garść naszych porad.

Bądź egoistką

Nie ma zmiłuj. Im dalsza podróż, tym Twój komfort jest istotniejszy. Nikt o niego za Ciebie nie zadba. Musisz wszystkiego dopilnować sama. W myśl starej zasady jeśli chcesz, aby coś było zrobione właściwie, zrób to sama (bynajmniej nie jest to tylko credo producentów zabawek erotycznych). Wszystko ma znaczenie, miejsce w autokarze, samolocie, czy pociągu. Lokalizacja i odpowiedni pokoju w hotelu, to też rzecz fundamentalna. To nie jest tylko kwestia ładnego widoku z tarasu. Po całym dniu zwiedzania, żeby w pełni cieszyć się urlopem, musisz mieć zapewniony optymalny wypoczynek. Jeżeli wyjazd jest z biurem podróży, to za powyższe kwestie odpowiada organizator wycieczki. Męcz go i dręcz go bez wytchnienia. Nie miej skrupułów, musi być na Twoim. Im szybciej przyzwyczaisz organizatora, że potrafisz upominać się o swoje prawa, tym szybciej zacznie o ciebie naprawdę dbać.

Poznaj plan wycieczki

Dokładnie, bardzo dokładnie. Punkt po punkcie. Wyjaśnij z góry wszelkie wątpliwości. Wszystko ma znaczenie, nie tylko szczegółowy grafik zwiedzania, ale każdy detal. Nie chodzi tylko, aby jak najpełniej skorzystać z uroku odwiedzanych miejsc, ale żeby w ogóle je zobaczyć. Im bardziej egzotyczne miejsce, tym bardziej z europejskiej perspektywy egzotyczne obyczaje. Wystarczy drobne nieporozumienie w kwestii stroju lub zachowania, a mogą Cię nie wpuścić do pałacu lub świątyni. Upewnij się też, czy wystarczy Ci prowiantu. Możesz nie mieć go gdzie kupić, a ciężko robi się zdjęcia w stanie skrajnego odwodnienia.

Zaprzyjaźnij się z przewodnikiem

To rada bez podtekstów. Po prostu im lepszą nić komunikacji nawiążesz z przewodnikiem, tym będzie Ci wygodniej. Będziesz miała pewność, że o wszystkim (zwłaszcza nieoczekiwanych zmianach) zostaniesz poinformowana na czas, a nawet z odpowiednim wyprzedzeniem. Poza tym, jeśli będziesz miała ochotę pominąć jakiś zaplanowany punkt wyjazdu i spędzić ten czas według własnego uznania, to dobre kontakty z przewodnikiem zdecydowanie ułatwią całą sprawę.

Zdobądź nowych przyjaciół

Nawet, jeśli ta rada brzmi banalnie, to taką nie jest. Podczas dalekiego wyjazdu zawsze lepiej jest móc na kogoś liczyć. Szczególnie, jeśli jedziesz sama. Co innego, jeśli z przyjaciółmi. Ale nawet wówczas warto z kimś nawiązać bliższą relację. Bez względu na poziom Twojej introwertyczności, pamiętaj, że zawsze przyjemniej zwiedza się w czyimś towarzystwie, niż w milczeniu. Zdaj się na swoją kobiecą intuicję przy doborze nowych znajomych i potraktuj wyjazd, jako okazję do potrenowania umiejętności wpływania na ludzi.

Miej oczy otwarte

Nie chodzi jedynie o kwestie Twojego szeroko pojętego bezpieczeństwa. Owszem, miej się na baczności, aby mimowolnie nie rozstać się z aparatem fotograficznym, albo nie wpaść pod słonia. Jednak ta rada ma też inny wymiar. Jesteś w nowym, pięknym i nieznanym miejscu. Wykorzystaj w pełni ten czas. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie trafisz na wyjątkowe i unikatowe widoki. Żyj ta chwilą! Rób zdjęcia, prowadź ciekawy dziennik.

Upominaj się o więcej

Oczywiście z zachowaniem granic rozsądku i kultury osobistej. Ale jeśli dojdziesz do wniosku, że jakieś miejsce szczególnie przypadło Ci do gustu i chcesz spędzić w nim więcej czasu niż przewidziano w grafiku, otwarcie to zakomunikuj. Postaraj się przekonać do swojego punktu widzenia przewodnika i pozostałych współtowarzyszy. Na pewno ktoś będzie przeciw. Dlatego rady zaprzyjaźnij się z przewodnikiem i zdobądź nowych przyjaciół nie są pustymi frazesami, ale naprawdę cennymi wskazówkami.

Nasze podpowiedzi ułatwiające nawiązywanie kontaktów w podróży:

Rozglądaj się za osobami, które mogą być podobnej sytuacji do twojej, czyli widać, że szukają kontaktu. Będzie ci do nich łatwiej dołączyć, niż zaprzyjaźnić się od razu z większą grupką. Najpierw kontakt wzrokowy, potem uśmiech, wreszcie pora na tzw. podróżniczy small talk. Możesz na przykład zacząć tak: „Piękne miejsce, zawsze marzyłam, żeby to zobaczyć”, albo „Cieszę się, że wreszcie będę mogła spróbować prawdziwej włoskiej pizzy” (jeżeli akurat jedziecie w kierunku Włoch). Chodzi o to, żeby nie bać się podchodzić do nowych ludzi. Jeżeli nie odwzajemnią twojego entuzjazmu, trudno, ich strata, odpuść sobie i porozmawiaj z kimś innym. W końcu jedziesz w dużej grupie, na pewno znajdziesz kogoś sympatycznego.

Barbarella.pl życzy niezapomnianych wrażeń.

Virginity

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (0)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij