środa, 16 października 2019

Jak przeżyć kac w pracy

Jesień to czas integrowania się przy rozgrzewających napitkach. Sprzyjają temu długie wieczory i nostalgicznie nastrajająca aura za oknem. A temu często towarzyszy alkohol w ilościach, które uświadamiają jego wysoką toksyczność.

Czas po pracy chętnie spędzamy w miłym gronie, racząc się trunkami. Te w nadmiarze powodują syndrom dnia następnego. Wtedy uświadamiasz sobie swoją przyziemną śmiertelność. Kilka godzin wcześniej czułaś tylko anielską boskość, boleśnie nieaktualną wobec teraźniejszości kaca. Teraz zamiast emanować energią Heleny Vondráčkovèj, przypominasz Keitha Richardsa. Co gorsza, musisz iść do pracy.

Trzeba się ratować, pisał Jerzy Pilch w „Żółtym szaliku”. Kilka metod odpada już na początku. Barbarella.pl odradza najbardziej desperacką, czyli wybicie klina klinem. Sposób ten ma swój urok w „Mistrzu i Małgorzacie”, ale w realnym świecie może zakończyć się utratą pracy. Pełna transfuzja krwi, też nie wchodzi w rachubę. Tylko wyglądasz jak Richards, ale nie grasz w The Rolling Stones. Oto kilka praktycznych podpowiedzi, jak skacowaną przeżyć dzień w pracy.

Za późno na...
Umiar w piciu i sen. Poprzedniego wieczora mogłaś jeszcze lekko polepszyć swoją sytuację wypijając dużo wody przed snem. Jeśli tego nie zrobiłaś, żałuj. Kac to przede wszystkim odwodnienie. Przed tobą cały dzień uzupełniania płynów i w sprzyjających warunkach także uda ci się może nadrobić niedobory snu, o czym dalej.

Prysznic
Zdecydowanie tak. Im dłuższy, tym lepszy. Przynosi ulgę, orzeźwia, regeneruje i pozwala odzyskać namiastkę świeżego, godnego wyglądu. Przy okazji kwestia makijażu. Bardzo starannie dobierz kosmetyki. Czeka Cię długi, męczący dzień o zwiększonej potliwości. A stan fizyczny będzie odciskał się na Twojej twarzy, dosłownie.

Chemia jest kobietą
I twoją sojuszniczką. Kac to nie tylko odwodnienie, utrata elektrolitów, ale i rozsadzający czaszkę ból głowy. Doraźnym ratunkiem będą farmaceutyki. Nie żałuj ich sobie (w ramach rozsądnych, ulotowych dawek). Środki przeciwbólowe plus preparaty na kaca (np. Alka-Seltzer) naprawdę pomagają.

Woda to życie
Będąc skacowaną w pełni zrozumiesz to hasło. Stopień odwodnienia możesz poznać po braku elastyczność skóry dłoni. Jak nie możesz uszczypać się w dłoń, jest bardzo źle. Potrzebujesz dużo wody. Mówimy o litrach w ciągu dnia. Świetne efekty dają  napoje izotoniczne (nie myl z napojami energetyzującymi, red bullami i całą resztą) dla sportowców. Nie pij też kawy, odwadnia i szkodzi, jak red bulle.

Sycący posiłek
I do tego tłusty. Kac to nie czas dbania o linię. O poranku ciężko o pożywny rosołek, postaraj się nadgonić dietetyczne braki w ciągu dnia. Jeżeli masz dostęp do takich frykasów jak wietnamska zupa Pho (rosół wołowy) albo meksykańska Menudo (jakby flaki wołowe), uważaj się za szczęściarę. Ale dobry jest każdy tłusty posiłek.

W pracy
Stało się, mimo buntu ciała, dotarłaś do pracy. Teraz nie będzie z górki. Będzie jeszcze gorzej. Musisz zachować godność i posadę. Aby osiągnąć ten ambitny cel najlepiej się przespać. Wszystko zależy od charakteru twojego zajęcia oraz warunków lokalowych. Nasze kolejne wskazówki podpowiedzą jak zorganizować sobie drzemkę w godzinach służbowych.

Zaraz wracam
Jesteś w superkomfortowej sytuacji, gdy w ramach obowiązków służbowych możesz opuścić siedzibę firmy. Jeszcze lepiej, gdy masz do dyspozycji auto. Wtedy tylko pozostaje dobór odpowiedniego parkingu i możesz paść w objęcia Morfeusza. Przy braku auta, Barbarella.pl podpowiada, że dobrze także śpi się w kinie i kościele.  

Na posterunku
Gorzej, gdy wyjście służbowe nie wchodzi w rachubę. Jeśli firma jest mała, cóż nici ze snu. Czeka Cię katorga. Jeśli to większe przedsiębiorstwo z odpowiednio dużą siedzibą, znalezienie cichego kąta jest prostsze. Może to być gabinet na uboczu lub jakakolwiek pakamera. Grunt, aby nie zostać nakrytą. Najlepiej zamknij drzwi na klucz i miej ze sobą jakieś papiery do symulowania istotnych działań analitycznych. Największe desperatki chowają się w toaletach.

Telefon
Najlepiej go wycisz. Jeśli jest służbowy, nie możesz go wyłączyć. Ale jest pewien trik, aby bez wyłączania komórki być poza zasięgiem. Owiń szczelnie aparat kuchenną folią aluminiową. Może być też opakowanie z takiej folii po jakiejś przekąsce.

Torebka
Nieodzowny atrybut każdej z Nas. Dobrze dobrana sprawdza się jako poduszka. Pamiętaj, aby była wystarczająco miękka, duża i uważaj na wszelkie metalowe okucia. Nie chcesz paradować z odciskami o dziwnych kształtach na twarzy. Tutaj wracamy do kwestii makijażu. Musi być odporny na rozmazanie i tuszować symptomy zaspania.

Ubranie
Musi być odpowiednio luźne – kac i lato sprzyja poceniu, tutaj nawet klimatyzacja niewiele da – i odporne na gniecenie się. Na porady, jak symulować pracę nic nie robiąc jeszcze przyjdzie pora. Teraz tylko jedna wskazówka. Udając się na drzemkę, zostaw żakiet powieszony na oparciu krzesła. To skuteczny wizualny sygnał, że jesteś cały czas w pobliżu i działasz ku chwale firmy.

Nigdy więcej
Gdy przetrwasz taki dzień, pewnie pochopnie złożysz takie puste przyrzeczenie. Gehenna, którą przeszłaś wkrótce wywietrzeje z Twojej pamięci. Barbarella.pl ma więc dobrą radę na przyszłość. Gdy znów wrócisz po upojnym wieczorze do domu, przed snem wypij szklankę ciepłej wody z domieszką 2 łyżek soli. Tak, obrzydliwe, jak każde lekarstwo, ale rewelacyjnie łagodzi objawy syndromu dnia następnego.

Virginity

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (3)
sortowanie: najstarsze/najnowsze

kiedyś imprezowałam przez cały weekend i kiedy poniedziałek miałam iść do pracy byłam na totalnym kacu, wstałam, jakoś stanęłam na nogi, ale potem było już "tylko pod górkę" poddałam się - zadzwoniłam i powiedziałam, że mam ostre zatrucie i muszę wziąć wolny dzień, nie znam lepszej metody na przetrwanie kaca w pracy, niż taki telefon,

gość

Łyżka miodu przed snem, a rano aspiryna (ewentualnie pół - jest tańsza od komercyjnych środków na kaca)

gość

Następnym razem trzeba pamiętać o Alcovicie - jest najskuteczniejszy, a już na pewno warto go wypić kiedy następnego ma się do pracy pójść.

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij