środa, 20 listopada 2019

Jak pobudzić ciało i umysł do pracy?

Goodbye długi weekend! Dla wszystkich, którzy muszą powrócić do pracy, mamy kilka sprawdzonych sposobów na pobudzenie się do działania. Czasami, choć okoliczności wybitnie nie sprzyjają, musisz pracować na pełnych obrotach. Jeśli nie dla dobra innych, to dla własnego, tudzież dla własnej kariery. Co robić, gdy rozum mówi działaj, a ciało pozostaje głuche na takie apele. Oto kilka pomocnych sposobów, bez uciekania się do użycia farmacji i innej chemii.

Kawa optymalna
Pewnie lubisz kawę z mlekiem, ze śmietanką, słodkie cappuccino albo latte. Zapomnij. Produkty mleczne stymulują produkcję melatoniny, hormonu snu. Tak się nie pobudzisz. Radykalny wariant zaleca też rezygnację z cukru. Cierpki smak lepiej otrzeźwia.

Słoneczne pobudzenie
Promieniowanie słoneczne skutecznie wpływa na witalność. Wspomaga produkcję witaminy D i daje sygnał organizmowi do aktywności. Dlatego wystaw się na słońce, szczególnie twarz. Owszem, ta metoda ma kilka minusów. Potrzebna jest słoneczna pogoda i nie działa przez szybę. Jednak nawet chwila przy otwartym oknie, czyli powiew świeżego powietrza, plus trochę naturalnych odgłosów, też ożywia.

Pociągnij się za włosy
Ta rada tylko pozornie brzmi źle. Nie chodzi o żadne drastyczności. Musisz to robić z wyczuciem i delikatnie, aby kolejnymi ruchami rozmasować skórę głowy, poprawiając jej ukrwienie. Tutaj nie chodzi o ból, tylko o lepsze krążenie. Bierz przykład z Barona Münchhausena, uratował się z bagna, ciągnąc za własne włosy.

Chluśnięcie zimną wodą w twarz
Metoda stara, ale jara. Świetnie współgra z wystawieniem się na powiew świeżego powietrza. Kilka ograniczeń. Primo, uważaj na makijaż. Secundo, uważaj w sezonie zimowym. Spierzchnięta skóra twarzy, ani grypa to nie są pożądane efekty docelowe.

Odpowiedni budzik o poranku
Jego dźwięk musi budzić nawet umarłego. To nie może być miły, monotonny, dyskretny dźwięk. Musi Cię drażnić. I nie stawiaj budzika przy łóżku. Taki, który można wyłączyć przy minimalnym wysiłku, to nie budzik tylko pozytywka.  Musi sprawić, abyś wstała z łóżka i przypadkiem nie położyła się ponownie. Organizm musi wiedzieć, że przyszedł czas mobilizacji wszystkich sił. Po prostu ALARM!

Miętowy drops
Ale nie jakiś tam cukiereczek, ćwierć kalorii na neutralne pH jamy ustnej. Najostrzejszy miętus na rynku. Taki, co pali w gardle, świdruje zatoki, przyprawia o łzy w oczach i zapiera dech. Dobra metoda, gdyż szybka i dostępna w każdych warunkach.

Ugryź cytrynę
Metoda analogiczna do poprzedniej, podobny mechanizm działania. Ma tę wadę, że nie zawsze masz świeżą cytrynę pod ręką. Ale jakie zalety! Nie tylko się rozbudzisz, ale jeszcze zapewnisz organizmowi niezbędną dawkę witaminy C.

Odezwij się do nieznajomej osoby
Oczywiście, jak masz ku temu okazję. Temat dowolny. To jest naukowo udowodniona sztuczka. Gdy podejmujesz przypadkową interakcję z kimś obcym, organizm automatycznie aktywizuje się do działania. Naturalny odruch, aby wypaść w oczach drugiej osoby jak najkorzystniej, skutecznie mobilizuje twoje siły witalne, w których istnienie zdążyłaś już zwątpić.

Rozmasuj nadgarstki
Metoda dobra, gdyż prosta. Chodzi przede wszystkim o przeguby dłoni. Miejsca dobrze ukrwione i unerwione. Wspomagasz krążenie i stymulujesz układ nerwowy. Poza tym, nie zaśniesz podczas masowania.

Rozciąganie
Całego ciała, od szyi po stopy. Na stojąco, więc musisz wstać z krzesła. Poprzeciągaj się i porozciągaj, spróbuj zrobić kilka skłonów. Fakt, ludzie mogą patrzeć się na Ciebie trochę dziwnie. Ale bardziej uważaj, aby sobie czegoś nie naciągnąć.

Głęboki skłon
Pochodna poprzedniego punktu. Stojąc w lekkim rozkroku (dla lepszej równowagi), pochyl tułów tak, aby krew napłynęła do głowy. Ruch musi być płynny, nie gwałtowny. Inaczej zamiast pobudzenia, zafundujesz sobie zawroty głowy.

Zdejmij coś z siebie
Niezła metoda, jeśli masz na sobie kilka warstw ubrań. Oczywiście bez przesady. Żebyś nie została przypadkową kusicielką, na dodatek przeziębioną. Ale takie ochłodzenie ciała przyśpiesza krążenie.

Szybki, rytmiczny utwór
Jeśli możesz, to puść sobie jakiś, najlepiej głośno. Nie ważne, że zazwyczaj nie słuchasz takiej muzyki. Nie robisz tego dla estetycznej przyjemności. Nie masz pomysłu? Polecamy Taniec z szablami Chaczaturiana.

Virginity

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (6)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

Ha, zjem tylko kosz cytryn, popiję czarna kawą bez cukru i zaraz będę gotowa o pracy!

gość

zaczęłam targać się za włosy i wiecie co? to jest przyjemne! nie wiem jak innym, ale mi to sprawia przyjemność. Mam zamiar poprosić teraz mojego mężczyznę, żeby mnie tak delikatnie potarmosił przed spaniem:))) może odzyskam energię nie tylko do pracy:)))

gość

proponuje amfetamine

gość

Czytaj coś takiego z myślą, że znajdziesz złoty środek a tu wielkie rozczarowanie wiem tyle ile wiedziałem :) Pozdrawiam i Miłego Dnia

gość

A skąd autor zaczerpnął te "mądrości"? Porada z ciągnięciem się za włosy - bezcenna.

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij