środa, 20 listopada 2019

Hej, poszukujące pracy, czy wierzycie w swoje szczęście?

Szczęście przydaje się w każdych okolicznościach, ale kiedy desperacko poszukujemy nowej pracy, staje się absolutnie towarem pierwszej potrzeby. Na szczęście my wiemy, co zrobić, żeby je mieć.

Jeżeli właśnie szukasz pracy, jestem pewna, że czytałaś już o tym jak napisać przykuwający uwagę życiorys, porywający list motywacyjny i jak zostać gwiazdą każdej rozmowy kwalifikacyjnej. Jest jednak jeszcze jeden element, który pomaga osiągnąć sukces w trakcie poszukiwania pracy. Rzadziej opisywany, ale to nie oznacza, że mniej ważny: szczęście. Nawet w tłustych czasach szczęście ułatwia zdobycie wymarzonej posady. W chudych latach, jest już elementem niezbędnym, jeśli poważnie myślimy o znalezieniu pracy.

Jeż ktoś uważa, że szczęście to coś, co albo się ma, albo nie, i posiadanie go jest czymś zupełnie od nas niezależnym – może poczuć się przygnębiony. Ale uwaga, można się nauczyć przyciągać do siebie pomyślne wiatry!

Jak przyciągnąć do siebie szczęśliwy los: 10 kroków

  1. Bądź dobra w tym, czym się zajmujesz, lub czym chcesz się zajmować
  2. Pracuj jak szalona
  3. Nie rób niczego wbrew sobie, nie poświęcaj się, tylko po to, żeby swoimi wyborami kogoś zadowolić lub wywrzeć na kimś wrażenie
  4. Bądź gotowa zmieniać kierunki
  5. Nie ignoruj swojej intuicji
  6. Bądź otwarta na sugestie
  7. Nie wymiękaj, jeśli zaliczysz wpadkę
  8. Oczekuj, że tobie się powiedzie
  9. Bądź wdzięczna, kiedy ci się uda
  10. A jak się nie udaje, to nie rozdrapuj ran

Rób większość z tych rzeczy przez większość czasu. Zobaczysz, że fortuna zacznie ci sprzyjać.

p.s. Swróć szczególna uwagę na punkt 7. Szukanie pracy (i nie tylko) polega na tym, że słyszymy wielokrotnie dręczące „nie”, dopóty dopóki nie usłyszymy upragnionego „tak”. Dlatego ważne jest, żeby nie traktować wpadek i niepowodzeń jako powodu do tego, żeby czuć się przegraną i nic nie wartą. Szczęściarze to ludzie, którzy mają na swoim koncie największą liczbę wpadek, ponieważ nie boją się próbować wciąż nowych rzeczy. Ale właśnie próbowanie wielu rzeczy zwiększa szanse osiągnięcia sukcesu. Niepowodzenia są nieodłączną częścią powodzenia!

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (4)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

fajny, pozytywny tekst. Oby tych niepowodzeń jak najmniej!:)

gość

Fajny tekst. Wysłałam do barbarelli ofertę pracy i nic. Ale myślę pozytywnie.

gość

Szczęście to towar, którego nigdy za wiele, przy poszukiwaniu pracy jest szczególnie przydatny. Właśnie zaczynam poszukiwania nowej pracy więc wprowadzam 10 kroków. Zaliczyłam już kilka wpadek to chyba znaczy, że zbliżam się do sukcesu:D

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij