sobota, 18 stycznia 2020

Beata Kosiacka: Lubię patrzeć, jak kobiety łapią wiatr w żagle

Jej powołaniem jest praca z kobietami, które chcą żyć pełniej, piękniej i bardziej świadomie. Zamiast narzekać na rzeczywistość woli ją zmieniać. Stąd czerpie pomysły na warsztaty, których tematem przewodnim są: motywacja, wiara w siebie i wysokie poczucie własnej wartości. Lubi patrzeć, jak kobiety wzrastają, dostają skrzydeł i łapią wiatr w żagle. A jej sposób na relaks to 4 x S.

Pracujesz i mieszkasz w: Mieszkam w Warszawie, w swoim wymarzonym domu. Z pracuję wszędzie, gdzie jest zapotrzebowanie na moje warsztaty i usługi szkoleniowe. Babska Dżungla nie zna granic :)

Wykształcenie: Z wykształcenia jestem ekonomistką (ukończyłam Handel Zagraniczny na SGH) i psychopedagogiem kreatywności. Natomiast najbardziej na świecie kocham prowadzić swoje zajęcia z kobietami, patrzeć jak się rozwijają, wzajemnie wspierają i inspirują, i dlatego jestem trenerką rozwoju osobistego.

Doświadczenie zawodowe: Przeszłam wszystkie szczeble kariery, aż pewnego dnia doszłam do wniosku, że dorosłam już, by moja pasja i praca stały się jednym. I wtedy założyłam Babską Dżunglę.

Kim chciałaś być, kiedy dorastałaś? Miałam wiele pomysłów na życie. Chyba najbardziej chciałam być podróżniczką, osobą twórczą - może malarką - niezależną, wolną, która realizuje swoje marzenia.

Kim jesteś teraz? Najogólniej: SOBĄ! A w szczegółach-trenerką rozwoju osobistego, coachem, przyjaciółką, mamą, żoną, panią domu, ogrodniczką i podróżniczką, kobietą przedsiębiorczą i kobietą poszukującą.

W skrócie o tym czym się obecnie zajmujesz (o swojej firmie/karierze) Swoje działania podzieliłabym na dwa obszary: prozę i poezję życia ;) Do prozy zaliczam szeroko pojętą organizację i przygotowanie szkoleń i warsztatów, czyli całą sferę, której działań na zewnątrz nie widać, a które zajmują 90% czasu. A poezją są spotkania w babskim gronie, pełne otwartości, inspiracji i różnorodności. Babska Dżungla ma w swojej ofercie oprócz warsztatów stacjonarnych – wyjazdy na kobiece plenery, coaching, doradztwo zawodowe, eventy społeczne i kulturalne i jeszcze wiele innych pomysłów.

Firmowa strona: www.BabskaDzungla.pl

Co cię inspiruje: Inspiruje mnie Wszechświat i moi mężczyźni, wspaniała potęga natury, spotkania i rozmowy z ludźmi, wzajemne relacje, czasem jedno spojrzenie czy gest, słowo wypowiedziane z namysłem lub mimochodem, teatr, muzyka, samotne spacery i rozgwieżdżone niebo.

Jak długo prowadzisz swój biznes? Warsztaty rozwoju osobistego prowadzę od 7 lat, natomiast własną firmę mam równo rok. 1 kwietnia będę świętowała pierwszą rocznicę założenia Babskiej Dżungli.

Skąd pomysł na firmę? Dojrzewałam do tego stopniowo, pracując głównie w męskich branżach. Zobaczyłam, jak dużą rolę odgrywa dla mnie właściwa komunikacja, szczerość, odwaga stawiania na swoim, podejmowanie śmiałych decyzji. Zrozumiałam, że moim powołaniem jest pracować z kobietami, które chcą żyć pełniej, piękniej i bardziej świadomie. Zamiast narzekać na rzeczywistość wolę ją zmieniać. Stąd czerpię pomysły na warsztaty, których tematem przewodnim są: motywacja, wiara w siebie i wysokie poczucie własnej wartości. Praca to dla mnie źródło przyjemności i satysfakcji. Lubię patrzeć, jak kobiety wzrastają, dostają skrzydeł i łapią wiatr w żagle J

Jak wyglądały początki?: Mam wrażenie, że ciągle jestem na początku swojej drogi, wypracowanie wspólnych wartości takich jak zaufanie i szacunek, szczerość i otwartość na zmiany, zarówno po stronie mojej, jak i klientek to długa droga, wymagająca cierpliwości, odwagi i kreatywności. Jestem wdzięczna za wszystkie dotychczasowe doświadczenia. Dzięki nim czuję się bogatsza.

Obecne cele zawodowe, jakie chciałabyś osiągnąć? Pragnę wspierać kobiety w byciu aktywnymi w każdej dziedzinie życia, podpowiadam sposoby na zmianę starych przyzwyczajeń i budowanie w przyjazny sposób relacji międzyludzkich. Prowadzone przeze mnie warsztaty mają pobudzać ciało i umysł do działania, zachęcać do wsłuchania się w swoją intuicję, otwierać bardziej na spełnianie własnych potrzeb i realizację marzeń.

Co robisz, żeby je zrealizować? Inspirując się Brianem Tracy - po prostu działam! I robię to najlepiej, jak tylko potrafię.

Twoje ulubione cytaty: Zrobiłam z nich filmik i umieściłam go na YouTube.

Ulubiona książka: „Ścieżka prostej obfitości” Sarah Ban Breathnach

Twój pomysł na relaks?: 4 x S = Sen, sport, sex i śmiech!

Co chciałabyś zmienić na lepsze w otaczającym nas świecie?: Przede wszystkim uważam, że nasz świat nie jest wcale taki zły. A propagując metodę Porozumienia bez Przemocy staram się „wypleniać” dwie rzeczy – porównywanie się z innymi i osądzanie siebie i bliźnich. Zamiast interpretacji lepiej stosować fakty i obserwacje, to sprzyja kontaktowi i otwiera nas na drugiego człowieka.

Jakich rad możesz udzielić kobietom, które chciałyby zmienić coś w swoim życiu zawodowym, albo wystartować z biznesem/karierą w twojej branży?: Proponuję iść za głosem serca, odnaleźć w sobie zakurzone pasje, odszukać talenty, zrobić dobry biznesplan i wyznaczyć cel. A potem już tylko konsekwentnie go realizować.

Z pozdrowieniami,

Beata Kosiacka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (1)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij