środa, 16 października 2019

Wagina Wyemancypowana we Wrocławiu

Uwaga Wrocławianki! Wagina powraca! W sobotę 29 października Voca Ilnicka, redaktorka naczelna portalu Seksualnosc-Kobiet.pl,  organizuje we Wrocławiu warsztaty pod hasłem: Wagina wyemancypowana. Polecam wam to spotkanie dla kobiet.

A tutaj szczegółowe informacje od organizatorki, Voki Ilnickiej:

Emancypacyjny warsztat dla kobiet, poświęcony refleksji i rozmowie o kobiecej seksualności. Jak rozmawiać? O czym rozmawiać? Po co rozmawiać i co rozmowa daje? Jeśli chcesz się czuć pewniej jako kobieta seksualna - w rozmowach - rozwiąż język swojej waginie.

Powiedz słowo 'pochwa'. Jak się czujesz, wypowiadając to słowo?

Od półtora roku prowadzę portal Seksualność-Kobiet.pl, dużo rozmawiam i piszę o seksie i wciąż spotykam się z opinią, że o tym po polsku nie da się rozmawiać, bo nie ma ładnego języka. Nawet nie ma neutralnych określeń na kobiece genitalia. A jednak da się mówić, ale aby tak było, trzeba wykonać pewną pracę – kilka słów poznać, kilka odczarować, do kilku się przekonać i – w przyjaznej atmosferze – przećwiczyć ten nowy język. Po to właśnie jest ten warsztat, żebyśmy umiały pewnie i wprost mówić o naszych ciałach, doświadczeniach i potrzebach i seksualności jako takiej. Nie tylko z parter(k)ami, ale także z przyjaciółmi, dziećmi, znajomymi – gdy zajdzie taka potrzeba.

Nie przejmuj się tym, że dziś nie przechodzi ci przez usta słowo 'wagina'. Mi też kiedyś nie przechodziło. Przez to, że nie umiałam mówić o seksualności, żyłam tak, jakby ona nie istniała i wiele traciłam... Jeśli i Ty czujesz, że czegoś nie masz, że coś tracisz, bo Twój język albo się stale plącze albo przeciwnie – w ogóle się nie chce rozplątać, przyjdź na warsztat! Będziemy na nim rozmawiać, obalać mity (np. mit orgazmu), dawać sobie przyzwolenie na bycie sobą – kobietami, które mają waginy, łechtaczki i potrzeby seksualne. To właśnie po to ten warsztat, abyśmy już nigdy nie musiały się wstydzić swoich ciał, hamować w wypowiadaniu pragnień ani ukrywać tego, kim jesteśmy i co czujemy.

Korzyści

* poznasz lepiej swoją seksualność i umieścisz ją w kontekście seksualności jako takiej,
* zobaczysz, na czym polega 'tresura' do bycia uległą i niewymagającą w dziedzinie seksu i seksualności - i jak sobie z nią radzić,
* dowiesz się, jakie czynniki wspierają, a jakie zakłócają rozwój seksualności,
* zobaczysz i doświadczysz tego, jak może wyglądać otwarta i niekrępująca rozmowa o seksualności,
* wzmocnisz pewność siebie jako seksualna kobieta,
* poznasz kobiety podobne do siebie – takie, które nie udają, że mają waginy i łechtaczki i że myślą o seksie :)
* dowiesz się, jak informować partnera/-rkę o swoich potrzebach,
* dowiesz się, co powiedzieć swojemu dziecku, jeśli znajdzie Twój wibrator:)

Seksualność jest tabu. Wiem, wiem – przecież wszyscy rozmawiamy o seksie, więc o co mi chodzi? O to, że można rozmawiać na pewne wydzielone i akceptowalne tematy i w pewien określony sposób. Możesz porozmawiać o antykoncepcji i o tym, że lubisz seks ze swoim partnerem. Czy jednak taką samą otwartością cieszą się tematy dotyczące masturbacji, miesiączki czy homoseksualności? Naprawdę o tym na serio rozmawiamy, czy kończy się na śmichach-chichach lub „przywołujących do porządku” stwierdzeniach, że to nie są tematy, którym warto poświęcać czas? A jak bardzo otwarta może być kobieta, która mówi, że nie lubi seksu lub że seks nie sprawia jej przyjemności? Z jaką się spotka reakcją?

Możemy sobie z tego nie zdawać sprawy, ale żyjemy w świecie, w którym o seksualności – w bardzo wąskim zakresie - należy się wypowiadać zawsze pewnie i z uśmiechem. Nie można mieć wątpliwości. Seks się u nas uprawia. Myślenie - czy inna niż pochwalna rozmowa - o nim nie są mile widziane. Gro tematów nigdy nie zostanie poruszonych.

Na warsztacie będziemy miały możliwość zastanowienia się nad swoją seksualnością i rozmów o niej w życzliwym gronie. Będziemy rozmawiać o wszystkich aspektach seksualności. Z uwagą i cierpliwością. Bez dawania cudownych rad i bez oceniania.


Na tym warsztacie nie dostaniesz recepty na to, jak osiągnąć orgazm, nie poznasz też nowych technik seksualnych. Nie będzie rozbierania, seksu ani praktycznych zajęć z masturbacji:) Będzie za to dużo śmiechu i zabawy, dużo możliwości do słuchania i mówienia o prawdziwym kobiecym doświadczeniu seksualności. Koniec skończyć z mitami serwowanymi przez kolorowe gazety, harlekinowskie romanse i plotkarskie portale. Będzie czas na emancypację i myślenie o tym, o czym „grzecznym dziewczynkom myśleć nie wypada”.

Data: 29.10.2011
(sobota)
Czas trwania: 10-19 lub 11-20
z godzinną przerwą obiadową.
Miejsce: Wrocław
, ul. Ptasia (biuro Chaber Consulting)
Prowadzenie:
Voca Ilnicka, redaktorka portalu Seksualność-Kobiet.pl
Wstęp tylko dla pełnoletnich kobiet.

Szczegóły i zapisy:
http://seksualnosc-kobiet.pl/wiadomosci/wagina_wyemancypowana_wroclaw_29_10_2011

 

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (0)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij