sobota, 18 stycznia 2020

W zrelaksowanym ciele grzeszne myśli!

Marzysz o namiętnym seksie? Zanim wykorzystasz łóżko do gorących łóżkowych manewrów, najpierw się w nim dobrze wyśpij i zrelaksuj. Dobry seks to nie tylko wymyślne pozycje. Sen, relaks i odstresowanie też się przydają w sypialni.

Która z nas nie marzy czasem o tym, żeby poczuć się jak „sexmachine”, która kocha się z dziką namiętnością, z ogniem w oczach i w waginie? Cóż z tego, skoro na co dzień jesteśmy przywalone nawałem obowiązków i wieczorem pozostaje nam już tylko tyle energii, że ledwie jej wystarcza na umycie zębów. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni narzekają na spadek pożądania. Chcielibyśmy kochać się często i namiętnie, ale… nie mamy siły. No właśnie, zmęczona, zestresowana i napalona? Nieee, to się nie zdarza. Dlatego zanim rzucicie się w wir wiosennych porządków, zakupów i innych równie mało ekscytujących czynności, zastanówcie się, czy to jest właśnie to, czego pragniecie i potrzebujecie najbardziej. Warto dobrze wykorzystać nową porę roku: na relaks, odstresowanie i  - co jest z tym nierozerwalnie związane - na zmysłowość i bliskość, które zbliżają pary do siebie bardziej niż cokolwiek innego.

W przyrodzie występują trzej zabójcy seksu: stres, zmęczenie i niepokój

Jeżeli nie możemy przestać myśleć o problemach, czy to finansowych, czy pracowych, czy zwiazkowych, jesteśmy wyczerpani fizycznie albo obawiamy się, czy sprawdzimy się w łóżku, to możemy zapomnieć o udanym współżyciu. Najczęściej te trzy powody powodują, że w ogóle możemy zapomnieć o seksie. Warto pamiętać, że każdy z nas jest tylko człowiekiem, mamy prawo do niedoskonałości, do tego, że nie jesteśmy idealnymi kochankami. Zamiast się stresować wyimaginowanymi wyobrażeniami tego, w jaki to niesamowity sposób kochają się Kowalscy zza ściany, lepiej jest postawić na relaks, bliskość, czułość i dotyk we własnej sypialni.

Pozywany początek dnia

Kiedy tylko okoliczności wam na to pozwolą, zacznijcie dzień od pozytywnego i pełnego dobrej energii poranka. Wypijcie razem kawę (ok, może też być zielona herbata, a nawet kubek mleka). Nie spieszcie się, niech nie liczą się obowiązki, ważna jest ta chwila, którą tu i teraz spędzacie bez pośpiechu razem. Możecie porozmawiać o tym, co sympatycznego dla was i waszego związku moglibyście zrobić razem. Przypomnijcie sobie, co miłego zrobiliście w minionym tygodniu dla siebie, a czym moglibyście jeszcze się obdarować.

Olejek do masażu i zcałowywania LylouA w sypialni zmysłowy masaż

Nie byłabym sobą, gdybym informacje na temat budowania intymnej więzi, ograniczyła tylko do zachęty do wspólnego picia kawy czy herbaty. Na wiosnę namawiam wszystkich do praktykowania zmysłowego masażu! Czuły dotyk sprawia przyjemność, łagodzi napięcia mięśni (i w ogóle wszelkie napięcia), stwarza nową jakość intymnej atmosfery w związku. Czas spędzony razem w łóżku nie musi oznaczać wyścigu po orgazm, masaż pozwala skupić się także na innych aspektach zmysłowości: czułości, zabawie, dotyku, radości z dzielenia się pieszczotami. Zobacz olejki do masażu >

Świeca do masażu bWarmSpróbuj zabawy z świeczkami do masażu

Zapalona świeczka zmienia się w przyjemny, ciepły balsam do masażu. Nie bój się, że roztopiony olejek będzie parzyć. Jego temperatura topnienia jest niewiele większa od temperatury ciała, dlatego śmiało wylej zawartość świeczki na dłonie i masuj ukochane ciało. Ciepło olejków, ich gładkość i aromat dostarczą wyjątkowych wrażeń osobie, której podarujesz ten masaż. Świeczka z olejkiem do masażu to połączenie zmysłowego dotyku i aromatu w jedno seksualne doznanie. Nie musisz mieć licencji na masowanie – wystarczy, że użyjesz dużej ilości ciepłego, roztopionego olejku, by czułem dotykiem obdarować osobę, z która się kochasz. Zobacz świece do masażu >

Kuferek "Bliss Bliss", Bijoux IndiscretsJeżeli masz bardziej figlarny nastrój, skorzystaj z zawartości kuferka „Bliss Bliss”

W kuferku „Bliss Bliss” znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, żeby połączyć zmysłowy masaż z atmosferą erotycznej zabawy: puszek z piór, luksusową satynową opaskę na oczy i jedwabisty żel do masażu. Zasłoń oczy opaską, żeby otworzyć drogę do nieznanego świata przyjemności, gdzie dotyk, szept i smak są odczuwane dużo bardziej intensywnie. Żel do masażu pozwoli ci zmysłowo dotykać, ocierać się i wślizgiwać w zakamarki ciała kochanka/ki. Delikatny puszek do pieszczot, dodatkowo doda pikanterii i zmysłowości waszej zabawie. Zobacz kuferek "Bliss Bliss" >

Zmysłowy dotyk relaksuje także w czasie zabawy solo

Erotyczne masaże nie są zarezerwowane tylko dla par. Możesz sama podarować sobie masaż ciepłym olejkiem. To stara indiańska praktyka, zwana „abhyanga”. Podgrzej trochę sezamowego albo kokosowego olejku. Masuj nim waginę, wejście do pochwy oraz samą pochwę. Masowanie ciepłym olejkiem intymnych miejsc dodaje energii, z kolei dotyk schłodzonym olejkiem relaksuje i uspokaja. Taki masaż jest wspaniałym pomysłem na zaprzyjaźnienie się ze swoim ciałem. Warto zaakceptować i polubić swoje ciało zarówno jako całość, jak i w każdym jego fragmencie.

Wypróbowanie tych pomysłów może pomóc wam zamienić wiosnę w specjalny i pozytywny czas w życiu nie tylko seksualnym.

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (1)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

święta prawda! wydawało mi się , że już "na nic nigdy" nie będę miała siły i ochoty, a tu pospałam sobie przez weekend i ochota wróciłam! co skwapliwie zamierzam wykorzystać na eksperymentowanie w łóżku:)

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij