poniedziałek, 20 stycznia 2020
Luksusowe kulki gejszy Lelo Luna Noir

Kulki gejszy: moc kobiet jest w silnych mięśniach Kegla!

O tym, że ćwiczyć mięśnie Kegla powinny wszystkie kobiety w każdym wieku, mówi się w naszym kraju za mało i za cicho. Polki nie są zachęcane do poznawania swojego ciała. W sferze seksualnej wmawia nam się, że to penis ma nam wystarczyć do odkrycia naszego orgazmicznego potencjału. Wciąż pomija się „drobny szczegół”, że to nie sama pochwa jest źródłem najbardziej intensywnych seksualnych bodźców. To wyćwiczone mięśnie dna miednicy są jednym z istotniejszych elementów odpowiedzialnych za satysfakcję z seksu u kobiet.

Także kobiece problemy z nietrzymaniem moczu, które pojawiają się, gdy z wiekiem słabną mięśnie dna miednicy wkłada się do szufladki „wstydliwe” i spuszcza się na nie zasłonę milczenia. Więcej kobiet w dojrzałym wieku nie opuszcza domu z powodu trudności z zapanowaniem nad swoim pęcherzem (który jest konsekwencją osłabienia mięśni Kegla) niż z powodu kłopotów z poruszaniem się. Zamiast wstydzić się i biernie czekać, aż będzie coraz gorzej, zachęcamy wszystkie panie, żeby od początku roku seksualne i zdrowotne sprawy wzięły sprawy w swoje ręce i zaczęły ćwiczyć mięśnie Kegla.

Kulki gejszy znajdziesz na LoveStore.Barbarella.pl a także w naszym butiku LoveStore.Barbarella.pl w Warszawie, nowy adres: ul. Hoża 57 lok 1b.

Luksusowe kulki gejszy Lelo LunaLuksusowe kulki gejszy Lelo Luna NoirKulki gejszy Terah - różowo-białeKulki gejszy Terah - fioletowo-białeKulki gejszy Terah - czarno-białe

Kulki gejszy: dla matek z córkami, dla przyszłych mam i młodych mam, dla kandydatek na kochanki doskonałe

Wyćwiczone i silne mięśnie dna miednicy tzw. mięśnie Kegla to korzyści dla każdej kobiety. Zapobiegają opuszczaniu się kobiecych narządów (wypadanie macicy, wypadanie odbytnicy), zwiększają satysfakcję z seksu zarówno kobiet, jak i ich partnerów (są odpowiedzialne za napompowanie krwi do łechtaczki oraz rytmiczne skurcze podczas orgazmu), ułatwiają poród, przyspieszają powrót do formy po porodzie, zapobiegają wysiłkowemu nietrzymaniu moczu (objawia się m.in. popuszczaniem np. przy kichaniu czy głośnym śmiechu). Wzmocnienie mięśni dna miednicy można uzyskać dzięki ćwiczeniom. Pamiętaj: tylko ich prawidłowe wykonanie pozwoli osiągnąć sukces. Na początku ćwiczenia mogą wydawać się uciążliwe, ale gdy będziesz wykonywały je regularnie, szybko opanujesz tą sztukę, a wtedy możesz ćwiczyć stojąc w kolejce, krzątając się po mieszkaniu, na spacerze. Na szczęście masz też do dyspozycji kulki gejszy, które są bardzo pomocne w utrzymaniu mięśni Kegla w dobrej kondycji.

Historia z mięśniami dna miednicy w tle

Starożytne kultury Wschodu podkreślały zmysłową rolę wyćwiczonych mięśni Kegla. Ćwiczenia mięśni Kegla były tam traktowane jako sposób na zwielokrotnienie przyjemności obojga partnerów. Dla kobiet jest to także wyjątkowo przyjemna forma autostymulacji. Nawet prorokowi Mahometowi przypisuje się następujące słowa: „Stosunek płciowy jest czynnością tak przyjemną, ze należy czerpać z niego pełnie rozkoszy każdym nerwem i mięśniem”.

W historii i literaturze odnajdujemy liczne opisy talentu kobiet do zaciskania mięśni pochwy. Doskonałość w tej metodzie przypisuje się np. nałożnicy króla francuskiego Henryka II. Aby wyjaśnić fakt, że król na kochankę wybrał właśnie ją, pomimo iż była o 20 lat od niego starsza. Podobno to właśnie z powodu „szanghajskiego uścisku”, jak nazywa się potocznie wyćwiczone u kobiet mięśnie kegla, Wielka Brytania w 1936 roku straciła króla. Pani Simpson, kochanka brytyjskiego następcy tronu, potrafiła podobno sprawić, że „właściciel zapałki czuł się posiadaczem kubańskiego cygara”.

Seksualność kobiet i mięśnie Kegla

Jako niestrudzona promotorka kobiecego prawa do przyjemności w polskich rozmowach na temat seksu, uwielbiam ćwiczenia mięśni Kegla za to, że pozwalają kobietom odkryć i poczuć wreszcie swój erotyczny potencjał. Otóż najważniejszym mięśniem dna miednicy jest mięsień łonowo-guziczny, który odpowiedzialny jest za następujące fantastyczne rzeczy, które mogą dziać się z kobiecym ciałem:

  1. Napompowanie krwi do łechtaczki - Dzięki temu łechtaczka oraz jej szczęśliwa posiadaczka stają się bardziej pobudzone i wrażliwe na wszelkiego rodzaju bodźce w czasie seksu.

  2. Zwiększone doznania podczas stosunku - Uwierz mi, śluzówka pochwy nie jest zbyt dobrze wyposażona w zakończenia nerwowe i tak naprawdę nie odczuwa zbyt wiele. Jeśli umieścisz palec wskazujący w pochwie i delikatnie przejedziesz po śluzowce, to nie poczujesz prawie nic. W rzeczywistości przyjemne odczucia pochodzą głównie z mięśni dna miednicy, które tworzą pętlę wokół pochwy. Wszystkie mięsnie mają w sobie zakończenia nerwowe, które reagują na rozciąganie. Im mocniejszy i bardziej jędrny jest mięsień, tym więcej ma zakończeń. A więc silne, jędrne mięśnie Kegla będą bardziej naciągane przez penisa i mocniej będziemy odczuwać cała akcję jako przyjemność. Suma summarum, mowiąc o kobiecej seksualności, trzeba stwierdzić, że mięśnie te odgrywają życiową rolę.

Warto znać swoje ciało i zamiast wierzyć w bajki o nadprzyrodzonych mocach penisa, który podobno ma kobietom wystarczać do przeżywania orgazmów. Lepiej zaprzyjaźniać się i eksperymentować ze swoim wspaniałym ciałem i wykorzystywać wszystko to, w co nas tak hojnie zaopatrzyła Matka Natura.  

Dbać, nie zaniedbywać

Czy zauważyłaś, jak wiele kobiet jest prawdziwymi znawczyniami topografii swojego miasta, czy okolicy. Dokładnie wiedzą, gdzie są rozmieszczone wszystkie publiczne toalety, w których urzędach i knajpach można spokojnie skorzystać z ubikacji i na jakich stacjach benzynowych się zatrzymać, żeby kulturalnie i bez kolejki trafić do wymarzonej kabiny z sedesem. Już domyślasz się, co się dzieje, kiedy nie dba się o utrzymanie w dobrej formie mięśni Kegla? Pojawiają się problemy z nietrzymaniem moczu. Ten temat jest wstydliwy dla wielu kobiet. Jeżeli odpowiednio wcześnie zaczniemy regularnie ćwiczyć, możemy mu zapobiec, a w najgorszych wypadkach zminimalizować uciążliwe skutki. Wtedy będziemy mogły poruszać się swobodnie do końca życia, bez obawy, że na naszym ubraniu pojawi się wstydliwa, mokra plama.

Może myślisz, że ten problem cię nie dotyczy? Mięśnie dna miednicy zawsze cierpią podczas porodu. Jednak dziesiątki lat ciągłego siedzenia, przysiadania i zapadania się w najbliższy fotel czy kanapę oraz odejście od kucania przyczyniły się do ogólnego osłabienia mięśni miednicy u kobiet, także u tych, które nawet nie rodziły.

Na szczęście podobnie jak wykonując ćwiczenia można wzmocnić i rzeźbić bicepsy oraz mięśnie piersiowe, tak też można wpływać na mięśnie miednicy. Na skutek ćwiczeń można ukształtować wyjątkowo sprawny narząd, co ma ogromne znaczenie zarówno dla zdrowia, jak i odczuwania przyjemności dla każdej kobiety. Jeśli mięśnie są dostatecznie silne, samo zaciskanie i rozkurczanie mięśni Kegla może u wielu kobiet wywołać orgazm.

Każda kobieta powinna wykonywać codziennie trening mięśni Kegla. Zestawy ćwiczeń są szybkie i łatwe. Wykonując ćwiczenia za każdym razem myśl: to mnie kręci. Naucz się kojarzyć ćwiczenia mięśni Kegla z podnieceniem, a ciało się dostosuje.

Kulki gejszy - zdrowie i przyjemność dla wszystkich kobiet

Kulki gejszy są bardzo pomocne w utrzymaniu mięśni Kegla w dobrej kondycji. Działają na da sposoby. Po pierwsze, samo utrzymanie kulek w pochwie wymaga od mięśni dna miednicy zaciśnięcia się i uniesienia przedmiotu w górę pochwy, żeby nie wypadł. Tak więc kulki gejszy działają na mięśnie Kegla, nawet jeśli nie wkładamy w to specjalnego wysiłku. Samo ich utrzymanie w środku jest naturalnym obciążeniem dla naszego ciała i mięśni. Po drugie, ćwiczenia wykonywane wtedy, kiedy mamy w środku kulki, są dużo bardziej efektywne niż ta sama gimnastyka bez żadnych ciężarków.

WAŻNE: Kulki gejszy działają kiedy jesteśmy w ruchu - spacer, taniec, pływanie, krzątanie się po mieszkaniu. Siedząc z kulkami w środku tylko będziemy czuć się "zaczopowane" a efektu nie będzie. Kulki gejszy to przyjazny kobietom gadżet, ale jednak to ciało obce, dlatego nie noś ich w środku zbyt długo: wskazane jest wyjęcie ich po 2-3 godzinach.

Kulki gejszy wkłada się do pochwy głęboko, tak jak tampon. Zbyt płytkie umieszczenie ich pochwie spowoduje, że będą nas uwierać. Stojąc podnieś jedną nogę i oprzyj ja na przykład na wannie lub krześle. W tej pozycji umieść kulki w pochwie. Przy ich wkładaniu wskazana jest duża ilość lubrykantu na bazie wody. Nigdy nie wciskajcie kulek do pochwy na sucho!!! To ma być przyjemność, dlatego tak ważny jest odpowiedni poślizg, czyli dobry lubrykant na bazie wody, a nawet można powiedzieć – duża ilość dobrego lubrykantu.

JAK WZMOCNIĆ MIĘŚNIE KEGLA W 5 KROKACH

KROK 1. Zlokalizuj swoje mięśnie
* Metoda I: Przerwij strumień moczu podczas sikania – to właśnie o te mięśnie chodzi. Pamiętaj jednak, że to nie można traktować tego jako regularnego ćwiczenia, ponieważ może to zaburzać prawidłowe funkcjonowanie pęcherza moczowego!!!
* Metoda II: Połóż się na plecach z nogami ugiętymi w kolanach, wprowadź 2 palce do pochwy i spróbuj je zacisnąć. Na początku ucisk może być słaby, ale stopniowo będzie coraz silniejszy. Kiedy już lokalizujesz, swoje mięśnie możesz zacząć naukę, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia!

KROK 2. Naucz się napinać prawidłowo
Chodzi o to, żeby podczas ćwiczeń nie napinać mięśni pośladkowych ani brzucha, tylko całą moc ćwiczeń „wpompować” w mięśnie Kegla. Upewnij się, że podczas skurczów i rozkurczów nie napinasz brzucha ani pośladków. W tym celu połóż się w pozycji na plecach z ugiętymi kolanami. Jedną dłoń połóż na brzuchu, drugą pod pośladkami, zacznij ćwiczyć i sprawdź, czy nie napinasz niepotrzebnie tych części.

  • Długie skurcze - Zaciskaj mięśnie dna miednicy, tak jakbyś chciała „wciągnąć” piłeczkę. To się nazywa „zacisk z uniesieniem” (długi skurcz) – wymaga to trochę wysiłku z twojej strony. Pracuj mięśniami tak, jakbyś chciała podnieś do góry swoje krocze.
  • Krótkie skurcze - Ćwicz też krótkie skurcze, które są łatwiejsze: szybkie, jeden, po drugim, bez odpoczywania między nimi, polegające tylko na robieniu zacisku (bez efektu „unoszenia” czegokolwiek w górę).

KROK 3. Prawidłowy oddech
Wciąż leżąc w pozycji na plecach weź wdech nosem, a następnie wykonaj długi wydech ustami (pamiętaj wydech musi być dwa razy dłuższy od wdechu). Następnie weź wdech nosem, a podczas długiego wydechu napnij mięśnie dna miednicy. Tak powinnaś oddychać cały czas podczas wykonywania ćwiczeń.

KROK 4. Regularność i intensywność treningu
Jak w każdym sporcie, żeby mieć wyniki, trzeba postawić na regularność i dyscyplinę. Mięśnie potrzebują ćwiczeń, żeby mogły stać się silniejsze i by mogły zwiększyć swoją masę. 6 tygodni to minimalny okres, w którym absolutnie każdy mięsień może się "rozwinąć" i mięśnie Kegla nie są tutaj wyjątkiem. Po 6 tygodniach intensywnego treningu pojawiają się oczekiwane efekty. Zaciskaj mięśnie w seriach, na przykład 10 x krótki skurcz; 5 x długi skurcz.

Żeby nie zapomnieć o codziennej gimnastyce mięśni dna miednicy, warto przykleić sobie w różnych miejscach w domu i w pracy kolorowe uśmiechnięte karteczki z napisem: „Pamiętaj o nas :)”.

PROGRAM ĆWICZEŃ MIĘŚNI DNA MIEDNICY (6 TYGODNI)

1 tydzień: min. 60 powtórzeń (np. 4 serie po 15 powtórzeń)
2 tydzień: min. 75 powtórzeń
3 tydzień: min. 90 powtórzeń
4-5 tydzień: min. 100 powtórzeń
6 tydzień: min. 100 powtórzeń i dużo więcej

Ćwicz w każdej możliwej pozycji (siedzenie, stanie itd.), minimum 2-3 razy dziennie. Jeżeli tylko możesz, ćwicz co godzinę. Między ćwiczeniami możesz nosić kulki gejszy, co dodatkowo będzie stymulowało mięsnie i wzmocni efekt ćwiczeń. Jeżeli zależy ci na efektach, rób nawet po kilkaset powtórzeń w kilku seriach dziennie! Kiedy sama nauczysz się prawidłowo wykonywać ćwiczenia, potem możesz wykonywać je także w połączeniu z kulkami, co intensyfikuje i uprzyjemnia sam trening. Dobra wiadomość: po intensywnym 6-tygodniowym treningu czas już tylko na profilaktyczne ćwiczenia, w dowolnej pozycji i o dowolnym natężeniu. Zapewniamy, że będziesz już tak wytrenowana, że będziesz je wykonywała bez wysiłku stojąc na przystanku autobusowym lub w korku.

KROK 5. Kochaj się na zdrowie!
Kiedy wytrenujesz już mięśnie dna miednicy, zacznij się nimi bawić w łóżku razem z partnerem. Spróbuj podczas stosunku rytmicznie zaciskać mięśnie Kegla seriami krótkich skurczy. A kiedy nabierzesz wprawy, zacznij eksperymentowac z dłuższymi skurczami. Podczas współżycia możesz użyć kuleczek, co zwiększy Twoją wrażliwość i doznania obu stron.

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (11)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

Dziękuję za ten artykuł :)

gość

A ja myślałem zawsze, że to ściema :P A one na prawdę poprawiają pracę mięśni kobiecych :)

Świetny, bardzo szczegółowy artykuł! :)

gość

Dziękuje również, żyję już tyle lat na tym łez padole,coraz częściej mój organizm mówi mi że coś zaczyna nie grać,ale jak na razie słyszałam tylko o tabletkach na tego typu dolegliwości

gość

Kupiłam kulki progresywne firmy Je Joue i najmniejsza kuleczka nie wypada z pochwy, a jest to podobno mega wyczyn utrzymanie jej... dla mnie wyczynem jest jej wyjęcie z pochwy. Czy mógłby mi ktoś zaproponować jeszcze mniejsze i jeszcze cięższe kuleczki. Pozdrawiam

gość

dzien dobry, czy kulki mozna stosowac podczas cwiczen na orbitreku?

gość

Używam jednej kulki od 3 miesięcy i nie wyobrazam sobie bez niej dnia hihi...mięśnie super a o orgazmie to już nie wspomnę ...a sex z kulką. ..same spróbujcie pozdrawiam

gość

Hmm, nigdy nie byłam do nich przekonana, ale przez ten artykuł chyba spróbuję. Nie wiedziałam, że to takie zdrowe i przyjemne!

gość

Kupiłam kulki Lelo i nie wiem czy mam je założyć w plastikowej obudowie czy nie. Przyznam próbowałam ale jest to zbyt bolesne mimo dobrego lubrykantu.. Na zdjęciach są pokazane w obudowie więc jak mają przemieszczać się i o siebie uderzać bo chyba o to chodzi. Proszē o inormację. Nina

gość

Pani Joanno cieszę siė niezmiernie ,że żyje Pani w naszym kołtuńskim kraju. Jestem kobietæ dojrzałą wychowaną na książce Wisłockiej mam wnuki i według polskich i katolickich kryteriów mogė korzystać z kruchty a nie kulek gejszy. Ja dziėki Pani artykułom korzystam z kulek i bardzo to sobie chwalę.Moja przyjaciółka teź ich dzięki Pani uźywa a teraz polecam je mojej córce. Pod wszystkimi Pani artykułami podpisuję się oburącz i życzę wytrwania,wiary w to,że jest Pani dla wielu kobiet przewodnikiem ,że kobiety z nad Wisły nie muszą bać się swoich pragnień i oceny mężczyzn. Życzę sukcesôw i proszė siè nie zrażać krytyką zakompleksionych facetów ,moją wnuczkę też zapiszę na Pani zajėcia i wykłady.Pozdrawiam Nina

gość

Do użytkowniczki kulek Lelo: kulki wprowadza się w silikonowej osłonce, tak by obie kulki znalazły się w pochwie. Na zewnątrz zostaje jedynie sznureczek. Do kulek należy stosować lubrykanty na bazie wody. Należy użyć taką ilość lubrykantu żeby kulki łatwo było włożyć do pochwy.

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij