sobota, 14 grudnia 2019

Jak rozpocząć rozmowę o tym, co nas naprawdę kręci w seksie

Przedstawiam kilka wspaniałych, zabawnych sposobów na otworzenie się na rozmowy o swoich seksualnych fantazjach i marzeniach. Zamiast mrożącego krew w żyłach: „Kochanie, musimy poważnie porozmawiać”, proponuję: „Kotku, musimy zagrać w taką świetną zabawę, o której przeczytałam na seksownym portalu”. 

„Ciiiicho, będziemy rozmawiać o seksie!...” - Ta strategia polegająca na ściszaniu i zmienianiu tembru głosu na konspiracyjny towarzyszy zadziwiająco często naszym rozmowom o seksie i jest, jak można się tego spodziewać, nad wyraz mało skuteczna. Zamiast ułatwiać nam komunikację, skutecznie ją komplikuje i powoduje, że rozmowy na „ten” temat stają się jeszcze trudniejsze. Cisza wokół tematu seksualności jest bardzo niebezpieczna. Kiedy nie rozmawiamy na temat naszych seksualnych preferencji, wtedy trudniej jest określić, czego naprawdę chcemy w seksie. A kiedy nie wiemy, czego chcemy, marne nasze szanse, żeby to mieć. I tak oto zamiast przyjemności mamy: małżeński obowiązek, odrabianie pańszczyzny, przykrą dolegliwość organizmu polegająca na konieczności zaspokajania chuci własnych, tudzież partnera czy partnerki. Brrr....

Zamiast dawać się ograniczać niepokojom na temat seksu, zachęcam, żeby szukać sposobów na oswojenie tego tematu. Kluczem do udanego seksu jest chęć komunikowania się w sprawach seksu. A z tym prawie wszyscy mamy problem. Rozmawiajcie o „tych” sprawach. O tym, co lubicie, czego chcecie więcej, jakie macie fantazje i potrzeby.

Ale bądźmy realistkami. Żyjemy w kraju, gdzie frywolność i zmysłowość wciąż przegrywają w starciu z byle jakim seksem. Wszyscy są przyzwyczajeni do udawania orgazmów, niewielu jest gotowych na radosną zabawę w łóżku. Masz ochotę zaproponować coś nowego, ale boisz się, że cię wyśmieje albo odrzuci? Może tak być, jeśli jest zakompleksionym albo zadufanym w sobie dupkiem. Jednak istnieje wielu facetów, którzy daliby się pokroić w zamian za to, żeby dowiedzieć się, jak dopieścić swoją kobietę. Trzeba tylko umiejętnie im te informacje podać. Dlatego proponuję dzisiaj zabawne gry i zabawy, które ułatwiają rozpoczęcie rozmów na temat seksualności w związku.

Zabawa nr 1. „Kostki miłości”

To bardzo popularna gra erotyczna składająca się z trzech kości o losowania. Nie musisz nic ubierać w słowa, wystarczy, że zaprosisz partnera do zabawy i zobaczysz, dokąd was to zaprowadzi. Na jednej kostce są oznaczone części ciała, które mają być pieszczone np. stopa, szyja, pupa, a na drugiej sposób, w jaki należy wywiązać się z zadania np. lizanie, klaps, pocałunki, a na trzeciej – gdzie: np. na łóżku na stole, w wannie. Kostki zapewniają ogromną ilość wariantów do wypróbowania i omówienia. To szansa nie tylko na zakomunikowanie swoich pragnień, ale także na poznanie upodobań swojego partnera.

Zabawa nr 2. „Zmysłowa pocztówka”

Kup seksowną albo zabawną pocztówkę i napisz na niej kilka słów w stylu: „Chcę poznać twoje skryte marzenia”. Pocztówka powinna być na tyle wyrazista, żeby nie pozostawiała wątpliwości, jakiego rodzaju „skryte marzenia” chcesz poznać. Oczywiście po zapoznaniu się pragnieniami partnera, będzie „twoja kolej”. Możesz również zastosować sposób: „Opowiedz mi swoją fantazję, a ja ci opowiem swoją”. Takie wyznania mają duże szanse być od razu skonsumowane.

Zabawa nr 3. „Wspólne zakupy w LoveStore"

Wybierzcie się razem do LoveStore Barbarella.pl w Warszawie na ul. Hoża 57 lok 1b. Jeżeli nie mieszkacie w Warszawie, skorzystajcie ze sklepu on-line: www.LoveStore.Barbarella.pl. Zadanie polega na tym, że on ma wybrać coś dla ciebie, a ty coś dla niego. Zapakujcie to pięknie i w domu wymieńcie się prezentami. To zabawny sposób, żeby zacząć rozmowę o seksie: dlaczego taki gadżet wydał nam się najlepszym podarunkiem dla drugiej osoby, a co sami wybralibyśmy dla siebie? Zabawki erotyczne, które nam się podobają mogą naprowadzić na fantazje, które działają właśnie na nas:

Kajdanki wybierają osoby, które kręci uległość:

Małe wibratory łechatczkowe dla kobiet, które lubią mocniejszą stymulację miejsc intymnych:

Po packi i baty sięgają osoby, które chcą bawić się w dominację:

Szarfy do wiązania wskazują na chęć wypróbowania więzów w sypialni:

Puszki oznaczają, że szukamy czułości i delikatności:

Opaska na oczy podkreśla naszą gotowość na przełamanie rutyny w łóżku:

Dobrej zabawy wszystkim życzę!

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (4)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

Ja tam nie mam problemów z mówieniem o seksie. W moim związku panuje na tym polu obustronne zrozumienie. Otwarcie mówimy o naszych marzeniach i oczekiwaniach. Najważniejsze to zaufanie i szczerość.

gość

najtrudniej jest zacząć sensowną rozmowę na "te" tematy, jezeli jest otwartość i zdrowy dystans do siebie z obu stron, to potem jest już tylko łatwiej i prościej, polecam rozkręcanie się w temacie rozmów o seksie:)

gość

Kajdanki :D mam dokładnie takie w domu i myślałam, że to bransoletki. Zawsze zastanowiało mnie po co producent włożył do środka ten łańcuszek a to trzeba spiąć razem te "bransoletki" hahaha

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij