poniedziałek, 14 października 2019

Stań po swojej stronie, zakochaj się w sobie

Masz dość nieporadnych kochanków? Nie musisz ruszać w pościg za kolejnymi. Tego lata zakochaj się... w sobie.

Czy zastanawiałaś się nad tym, jak ważna jest w życiu przyjemność seksualna? Na pierwszy rzut oka mamy masę problemów: od ocieplenia klimatu, ratowania fok, po spłaty kredytu, szukanie pracy i odbieranie dzieci na czas z przedszkola. Na tle całej tej codziennej bieganiny, zaprzątanie sobie głowy miłosnymi doznaniami, wydaje się być mało poważne i nieważne.

Jednak jeśli tak się na chwilę zatrzymać i zastanowić, to okazuje się, że świat wcale nie tak dużo uwagi poświęca ginącym gatunkom zwierząt i ludziom, którzy nie dają sobie rady ze spłatą kredytu. To, co naprawdę najbardziej podgrzewa emocje we współczesnym świecie, to sprawy związane z seksem: z uprawianiem seksu, z zaprzeczaniem seksualności, udawaniem, że się nie uprawia seksu, kontrolowaniem seksu, oraz żałobą po tym, że się nie ma dobrego seksu. Pomyśl tylko, jak intensywnie konserwatywni politycy i przywódcy religijni zabiegają o to, żeby przejąć kontrolę nad kobiecymi ciałami m. in. za pomocą twardego anty-aborcyjnego stanowiska. Gdyby to zależało tylko od tych sekso-bojnych obywateli, to nie miałybyśmy w ogóle dostępu do antykoncepcji. Bose i w permanentnej ciąży zostałybyśmy zamknięte w kuchni na wieki wieków. I niestety to nie jest żart.

Kobiece prawo do przyjemności, czy raczej jego brak

Wyobraź sobie pączkującą jako kobieta nastolatkę, pełną energii dwudziestolatkę, młodą mężatkę oraz matkę trójki dzieci, wszystkie te kobiety, które nigdy w życiu nie miały orgazmu. Część z nich będzie szukać odpowiedzi na pytanie: dlaczego tak? I chwała im za to. Większość będzie cierpieć w milczeniu, z poczuciem, że coś jest z nimi nie tak i ze nic już się z tym nie da zrobić. Duża część kobiet jest jak obywatele gorszej kasty seksualnej. Pozbawione umiejętności zatroszczenia się o swoją przyjemność. Przygotowane tylko na dostarczanie satysfakcji w łóżku mężczyznom. Czy to nie straszne? Jak długo kobiety nie będą świadome swoich praw do udanego i radosnego seksu, mężczyźni nie będą musieli się przejmować potrzebami kobiet i zaspokajaniem ich erotycznych pragnień.

Od nas kobiet oczekuje się, że będziemy atrakcyjne i seksi. Niestety w pojęcie seksownej kobiety nie wpisuje się umiejętność zatroszczenia się o przyjemność dla siebie. Ponętna kobieta umie przyciągnąć do siebie i zaspokoić mężczyznę i to jest najważniejsze. Czegóż najbardziej pragną matki dla swoich córek? Żeby znalazły sobie męża, pomimo tego, że same w małżeństwie nie zaznały szczęścia.

Zostań swoją najlepszą partnerką!

Jak widać tego seksu w naszym życiu nie jest wcale tak mało, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Więc wykorzystaj tą wszechobecność na swoją korzyść. Spróbuj zostać swoją najlepszą partnerką. Podaruj sobie to wszystko, czego nie dostałaś do tej pory od swoich nieporadnych kochanków, czy ograniczonych partnerów.

Uśmiechnij się do tej fajnej dziewczyny, którą widzisz w lustrze. Puść do niej oko. Zamiast szukać kochanków, tego lata zakochaj się w... sobie. Spróbuj być bardziej sympatyczna, wyrozumiała, ciepła i troskliwa dla samej siebie. I pamiętaj o potrzebach tej wyjątkowej kobiety zza drugiej strony lustra. Możesz stanąć po jej stronie: wspierać jej plany, pozwalać jej na to, na czym jej najbardziej zależy, dać jej prawo do popełniania błędów i doceniać jej sukcesy. Może podarujesz jej także prawo do orgazmów?

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (3)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

też kiedyś wpadłam na to, że lubię seks, kocham mojego mężczyznę, ale cos z całą tą erotyka nie końca jest tak jak trzeba, czegos chciałam, tylko nawet nie wiedziałam czego, od czego zacząć, nie mieściło mi się w głowie, zeby wciągnąć do moich łóżkowych dylematów mojego mężczyznę, po kilku lat wspólnego bycia razem uczę się odkrywać swoje potrzeby i zwracać na nie uwagę, czuję, że to początek nowej drogi i trochę szkoda, że tak późno, ale przecież lepiej późno niż wcale :)

No właśnie, dziewczyny.
Czy jest ktoś kto lepiej może zadbać o nasze potrzeby?

Joanna napisała bardzo mądry i życiowy tekst. Myślmy więcej o sobie. Życie mamy tylko jedno i warto je spędzić bez zgorzknienia, niezadowolenia i poczucia, że umknęło coś co było znane tylko z literatury.

W nowym roku - aby jak najczęciej "trzęsła się ziemia"

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij