czwartek, 21 listopada 2019

Mądrzejsza płeć

Więcej kobiet w grupie zawsze oznacza mądrzejsze rozwiązania. Takie są fakty. Nie przyłączaj się do tych, których to śmieszy.

Niedawno wylądowałam na towarzyskim spotkaniu, gdzie dominującą grupę stanowili bardzo zadowolenie z siebie panowie, którzy cenili sobie swoje szowinistyczne podejście do kobiet. Obsługiwani przez swoje partnerki wymieniali się „żartobliwymi” uwagi w stylu: „kobitki to myślą tylko o makijażu i butach”, „baba z wozu, koniom lżej”, „dziewczyny to nigdy nie wiedzą, czego chcą” itp., itd. Nic oryginalnego, dobrze znany każdej z nas brak szacunku dla tego, co kobiece plus niemające żadnych podstaw mocne przeświadczenie, że jako facet jestem mądrzejszy, bez względu na to, jakie bzdury opowiada. Jednym słowem: seksizm w pełnej krasie, ale że w towarzystwie dobrego wina i w „żartobliwym” tonie, więc nie można się obrażać. I nikt się nie obrażał. Co więcej, panie przy stole śmiały się z tych durnych „dowcipów” i uwag. Podlizywały się swoim seksistom. Dopowiadały historie „głupich” koleżanek z pracy, które nie znają się nawet na podstawowych zasadach piłki ręcznej i w ogóle nie radzą sobie w życiu, a nawet jeśli sobie radzą, to nie tak jak powinny. No tak, bo jeśli ktoś nie podziela „męskich” zainteresowań, to wiadomo, że jest gorszy i mniej rozgarnięty i potem nic mu w życiu nie wychodzi. Kobiece zainteresowania są mniej poważne, potrzeby mniej ważne, a opinie zazwyczaj po prostu śmieszne. Znacie to? Znamy.

Uważam, że historie wielu milionów kobiet byłyby mniej smutne, gdyby nie podlizywały się swoim „kogutom”, „macho-menom”, tym „którzy w związku noszą spodnie”. Gdyby nie dały sobie wmówić, że ci którzy nie okazują im szacunku, to są „prawdziwi” mężczyźni i inni być nie mogą. Gdyby nie śmiały się z ich głupich uwag i durnych dowcipów.

Ale my wciąż boimy się przestać podlizywać facetom, nawet tym, którzy nas źle traktują. A co mogłoby się stać, gdybyśmy się odważyły? Mogłybyśmy stać się kobietami świadomymi swoich praw, a nie tylko obowiązków, dumnymi ze swojej kobiecej siły, zdolności i umiejętności, partnerkami mężów i chłopaków, którzy będą liczyć się z naszym zdaniem, a nie jej wyśmiewać.

Jeżeli ty także wylądujesz na „zabawie”, która polega na udowadnianiu, że „kobiety są „mniej rozgarnięte, gorzej zorganizowane, bardziej roztrzepane, itp., itd.” nie przyłączaj się proszę do ogólnej „wesołości”. Mam za to dla ciebie informacje, którą możesz się podzielić w takiej sytuacji. Otóż, jak podaje brytyjski „Psychologies”, według najnowszych statystyk grupy, w których przeważają kobiety podejmują lepsze decyzje i skuteczniejsze działania, niż te gdzie panie są w mniejszości. Nieważne jak inteligentni są poszczególni członkowie grupy, więcej kobiet zawsze oznacza mądrzejsze rozwiązania. Wnosimy do każdej społeczności: zdolność do wysłuchania racji każdego w grupie, otwartość na różne możliwości, konstruktywny krytycyzm.

I pamiętajcie, że prędzej czy później zostaniemy potraktowane tak, jak pozwalamy traktować inne kobiety. Amen.

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (8)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

Kurcze, błędów tu od groma. Niemające np. piszemy łącznie, poza tym literówki, brak przecinków. Pani Joanna podobno chce redagować teksty wschodzących tekściarek internetowych, ale może warto zacząć od pochylenia się z większą uwagą nad własnymi?
Abstrahując od tego typu zagadnień, tematyka wojującego feminizmu, osobiście już mi się przejadła. Być może dlatego, że nigdy nie ulegałam w zasadniczych kwestiach żadnemu facetowi. Podane wyniki statystyk są zadziwiające. W grupie składającej się w większości z tępych lasek podejmiemy mądrzejszą decyzję? No proszę...

gość

"W grupie składającej się w większości z tępych lasek podejmiemy mądrzejszą decyzję? No proszę..."

dlaczego "grupa kobiet" musi się kojarzyć z "tępymi laskami"? Aż chce się powiedzieć:"Huston, mamy problem"...:(

gość

mój boże, ile ja razy upijałam się przy pseudo - zabawnych dialogach towarzyskich, gdzie jako kobieta musiałam udowadniać, że nie jestem wielbłądem,
wcale nie jest tak łatwo się wyłamać, bo nie chce się wyjść w towarzystwie na nawiedzoną (czytaj nienormalną ) wojującą feministke, a każdy głos w obronie kobiet, do tego jest właśnie sprowadzany, wcale nie jest łatwo być kobieta i być po stronie kobiet, a kto twierdzi, że jest łatwo, ten po prostu kłamie, ale staram się nie udawać, że nie widze problemu i dlatego uważam, ze ten artykuł jest jak najbardziej na czasie i na temat

gość

oczy mnie czasem bolą na takich spotkaniach, od wznoszenia ich do góry na wszystko co mówią faceci, bo przecież jakbym się odezwała to zepsułabym rubaszno-dobrotliwy sosik, w którym uwielbiają się kisić. Artykuł potrzebny, bo niektórym Paniom w takim towarzystwie faktycznie zadziwiająco nie wydaje się to przeszkadzać, ot taki mamy status quo...

gość

A i na forach internetowych panowie lubia sie kisic w takim sosie. No coz, ludzie rozne glupoty wygaduja po pijaku;) Zauwazylam, ze kobiety rzucaja takie hasla raczejw swoim towarzystwie. Jesli obrazajace panow wypowiedzi padaja w ich towarzystwie, panowie natychmiast ruszaja do obrony.
I jest to sposob, zeby nie wyjsc na osobe bez poczucia humoru: ot, rzucic dowcip o facetach i dziwic sie, czemu panowie sie nie smieja?

gość

Joanno,
super tekst,jestem z Tobą.Pozdrawiam serdecznie.

gość

Wystarczy posłuchać o czym rozmawiają kobiety towarzysko, a o czym mężczyźni. Gdyby podporządkować się kobietom miszkalibyśmy w jaskiniach.

gość

Młode małżeństwo w hotelu:
- Pokój na dobę - mówi młody mąż.
- Ma pani szczęście - mruga portier do żony, zwykle bierze pokój na godzinę.

Przychodzi facet do restauracji i mówi:
-Poproszę frytki.
-Niestety, ale skończyły się już nam ziemniaki.
-Nie szkodzi, zjem z chlebem.

Mocno podpity Nowak wraca o trzeciej nad ranem do domu. W małżeńskiej sypialni zegar właśnie zaczyna wybijać godzinę.
- Tak, tak, wiem, że jest już pierwsza. Nie musisz mi tego trzy razy powtarzać...

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij