środa, 11 grudnia 2019

Koniec z ”Co oni sobie o mnie pomyślą”

Śmiej się i ciesz z głupot. Bo masz na to ochotę, bo to przyjemne, bo dzięki temu poczujesz się dobrze. A krytykantom powiedz, żeby się zamknęli.

To zaczyna się pod koniec szkoły podstawowej. Ciekawe świata, radosne i pełne pasji dziewczynki zamieniają się w wystraszone młode osoby, które stają się niewolnicami jednej myśli: ”Co oni sobie o mnie pomyślą”. Pryszcz to koniec świata, a wykluczanie z „popularnej” grupy to początek depresji. Swój strach mogą ukrywać za drzwiami zamkniętego pokoju albo odwrotnie maskować go pod krzykliwymi strojami i udziałem w niekończącym się festiwalu imprez i spotkań towarzyskich. Pryszcze i popularność „popularnych” grup przemijają, ale odbierające nam radość z życia ciągłe zastanawianie się ”co ludzie o nas pomyślą”, zostaje.

Rzuć wyzwanie smutnej powadze i odzyskaj dziecięcy entuzjazm. Śmiej się i ciesz z głupot. Bo masz na to ochotę, bo to przyjemne, bo dzięki temu poczujesz się dobrze. A krytykantom powiedz, żeby się zamknęli.

Zrób babkę z piasku

Wypróbuj kilka z poniższych pomysłów. Zapytaj przyjaciół i znajomych, co robią, gdy chcą się dobrze bawić i dodawaj nowe pomysły do listy zabawnych rzeczy wartych zrobienia. Lato to świetny czas do pozwalania sobie na więcej. Nie schrzań tego leżąc w poważnej pozie na leżaku z nobliwą gazetą w ręku.

 1. Na wakacje kup książkę z dowcipami. Czytaj je na głos sobie i wszystkim tym, którzy akurat chcą posłuchać. Możesz nagrać przez telefon filmik i puszczać go przy każdej możliwej okazji.

 2. Wybierz się na poszukiwanie przygód. Spróbuj czegoś zupełnie nowego. Przełam utarte schematy. Jeśli zwykle chodzisz do teatru, wybierz się na koncert rockowy. Jeśli na co dzień jesz tradycyjne potrawy, przygotuj dla siebie i znajomych coś wyjątkowo egzotycznego. Jeśli nigdy nie przeklinasz, pozwól sobie na kilka przekleństw. Jeśli przeklinasz dużo, spróbuj być bardziej słodka. Jeśli jesteś konkretną babką, wybierz się na warsztaty poświęcone rozwoju duchowemu, jeśli potrafisz medytować i znasz większość swoich poprzednich wcieleń – idź na spotkanie networkingowe dla przedsiębiorczych kobiet.

 3. Obejrzy dobrą komedię. Po prostu.

 4. Zagraj ze znajomymi w którąś z dziecięcych gier: w klasy, skakanie na skakance, w monopol, pohuśtajcie się, idźcie razem do wesołego miasteczka (zamiast do pubu) albo pozjeżdżajcie na zjeżdżalni.

 5. Zbuduj zamek z piasku (bez pożyczania dziecka sąsiadki czy kuzynki jako alibi), zrób zamkowi zdjęcie, powiększ je i opraw w ramki.

 6. Zagraj w kulki, zacznij je kolekcjonować.

 7. Zacznij kolekcjonować kule śnieżne.

 8. Wybierz się do sklepu z zabawkami i coś sobie kup: grę, zabawnego pluszaka, lalkę lub jakąś inną niespodziankę.

 9. Namaluj obraz palcami albo ulep coś z gliny.

 10. Nawet jeśli mówiono ci, że nie masz słuchu, kup sobie jakiś instrument: bębenek, cymbałki, trójkąt, marakasy. Włącz muzykę i zamień się w gwiazdę, którą zawsze chciałaś być. Niech łyżka posłuży ci za batutę. Zrób tyle hałasu, ile możesz. Byleby sąsiedzi nie potrzebowali wzywać policji.

 11. Zrób babkę z piasku.

 12. Poćwicz z hula hop.

 13. Wybierz się do salonu piękności i zażycz sobie zakręcony manicure.

 14. Pobiegaj sobie wzdłuż morza, jeziora lub rzeki. Brodź w wodzie i chlap dookoła.

 15. Przeskocz zraszacz do trawy.

 16. Zorganizuj piknik na podłodze w salonie.

 17. Kup na wyprzedaży krzykliwy, szalony, tajemniczy kapelusz i załóż go do pracy.

 18. Kup sobie gwizdek i gwiżdż.

 19. Pograj w ringo.

 20. Kup sobie skarbonkę. I zacznij oszczędzać, tak aby zrealizować swoje marzenia: lot balonem, profesjonalna sesja fotograficzna lub namalowanie twojego portretu, skok spadochronem, kurs tańca, lekcje śpiewu, rysunku, czy czegokolwiek czego chciałaś spróbować.

Dobrej zabawy!

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (6)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

Świetny artykuł.

gość

Przeskakiwanie zraszacza dziwnie mocno wbiło mi się w pamięć. Niestety własnego nie posiadam ale kiedy jakiś nawinie się pod nogi to witaj przygodo:D

gość

Dobra komedia jest dobra na wszystko:) Szczególnie kiedy gorszy dzień w okno zagląda

gość

Polecam też skakanie przez kałuże w deszczowy poranek:)

gość

Przestać się oglądać na innych. Bezcenne

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij