środa, 19 lutego 2020

Jakie są twoje cele na najbliższe 120 dni?

Każdej z nas zdarza się (niektórym częściej, innym rzadziej) narzekać na życie: że trudne, nudne i za mało w nim sukcesów, radości i kreatywności. Zachęcam: nie myśl, co życie może zrobić dla ciebie, pomyśl, co ty możesz zrobić dla swojego życia.

Czy znasz to nieprzyjemne uczucie, że to nie my kierujemy swoim życiem, ale ono kieruje nami? Bierze się często stąd, że pozornie robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby żyć dobrze. W rzeczywistości nie myślimy wcale o tym, jakie życie prowadzimy, jakimi kierujemy się wartościami i dokąd zmierzamy. Kto znajduje na to czas w naszym zabieganym świecie? Więc zamiast być, wykonujemy różne czynności. A potem się dziwimy, że wszystko idzie jakoś nie tak, jak byśmy sobie tego życzyły. Refleksja jest sprawą kluczową, jeśli chcemy żeby nasze życie miało głębszy sens. Jak na ironię dostarczycielami technologii, która pożera nasz czas są propagatorzy refleksji. Bill Gates, Mark Zuckerberg i Steve Jobs tygodniami zajmowali się myśleniem (zapewne w jakichś luksusowych drewnianych chatkach z połączeniem internetowym). Pomyśl więc o tym, jakie życie chciałabyś mieć i zastanów się, co możesz zrobić, żeby to osiągnąć, albo przynajmniej by zbliżyć się do tego, za czym tęsknisz, czego pragniesz i potrzebujesz.

Wielka Piątka Twojego Życia

Najpierw wymień swoich 5 największych osiągnięć życiowych. Tylko szczerze pomyśl o tym, z czego jesteś najbardziej dumna. Może okazać się, że to nie dyplom prestiżowej uczelni cieszy cię najbardziej, ale na przykład przyłączenie się do jakiejś ważnej inicjatywy, udział w niecodziennym spotkaniu, albo samodzielny wyjazd na wycieczkę, gdzie na trasie nie znałaś absolutnie nikogo i nie tylko poradziłaś sobie, ale przy okazji dobrze się czułaś i bawiłaś. Największym osiągnięciem może też być wyrażenie swojego zdania przy kimś, kto nie znosi sprzeciwu, albo postawienie na siebie, kiedy wszyscy inni cię do tego zniechęcali. Poszukaj w swoim życiorysie dokonań, które napawają cię największą dumą i przyjrzyj im się dobrze. Kontynuuj to, w czym jesteś dobra, co cię cieszy i daje satysfakcję. Cała naprzód!

A teraz spójrz w przyszłość

Czego chcesz dokonać w swoim życiu? Co chcesz przeżyć? Oraz jakie są twoje cele na najbliższe 120 dni. Przy czym pamiętaj, że myślenie też jest działaniem.

Oto, jakie cele zapisałam sobie na gorącą na najbliższe 120 dni:

  • Zacząć uprawiać jakiś sport
  • Skończyć pisać książkę
  • Spędzać więcej czasu z ludźmi, a trochę mniej przed komputerem
  • Jak najczęściej przytulać swoje dziecko, zanim wyrośnie na nastolatkę i uzna, że to obciach być obściskiwaną przez matkę,
  • Raz w miesiącu znaleźć czas, żeby po prostu „być”
  • Zaopiekować się swoim ukochanym rowerem, tak, żeby znowu „był na chodzie”, a ja razem z nim

Jakie są twoje cele? Czy zastanawiałaś się, co chcesz zrobić albo osiągnąć? Sobie i wam życzę powodzenia!

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (6)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

Hmm, moje cele na przyszłość ... chciałabym więcej czytać, nauczyć się szydełkować i częściej chodzić do kina

gość

dobre: wyznaczyć cele na najbliższe dni, wtedy trudniej "odpłynąć", ja bym postawiła sobie takie cele na najbliższe 120 dni na: więcej fajnego seksu, więcej kasy i więcej odwagi! do boju:)))

Świetne - nie czekać na Nowy Rok, zabrać się za siebie natychmiast. ;)

gość

Plany na najbliższe 120 dni? Schudnąć 8 kg :)

gość

Dziękuję!

gość

Oho, właśnie uświadomiłam sobie, że nie mam sprecyzowanych celów... Czas to zmienić!

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij