poniedziałek, 9 grudnia 2019

Być pewna siebie jak striptizerka, czyli jak dobrze wyglądać nago

„Ludzie będą traktować cię tak, jak spodziewasz się być traktowana. Spodziewaj się więc być traktowana niczym bogini” – radzą striptizerki. Szkoda byłoby z tak mądrej rady nie skorzystać.

Nigdy nie przechodzę obojętnie obok sensownej podpowiedzi z kategorii „jak żyć”. Zakłada się, że specjalistami w tej dziedzinie są psychologowie. Jednak mnie tzw. doświadczenie życiowe nauczyło słuchać uważnie także innych ludzi: filozofów, poetek, pani babci sąsiadki i czasami nawet pana hydraulika. Nie słucham taksówkarzy, zbyt często wykorzystywali fakt, że jadąc w ich taksówce byłam dosłownie skazana na ich opowieści i wynurzenia, bez prawa natychmiastowego katapultowania się z pojazdu.

Właśnie krąg osób, których radom przysłuchuję się ze szczególną uwagą poszerzył się i to o przedstawicielki bardzo wyrazistej grupy zawodowej: striptizerki. Otóż wczoraj otrzymałam książkę pod przykuwającym uwagę tytułem: ”Striptizerki doradzają jak pięknie wyglądać nago”. Nie ukrywam, że tego typu poradnik otworzyłam z wielką dozą nieufności. I oto kolejny raz okazało się, że nie warto dać się wyprowadzić w manowce stereotypom. W książce znalazłam kilka naprawdę fajnych, życiowych podpowiedzi. Można je wykorzystać zarówno wtedy, kiedy kredyt mieszkaniowy w frankach szwajcarskich zmusza nas do poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu, jak i w każdej innej sytuacji, która wymaga od nas odwagi i pewności siebie.

Ruszaj na podbój miast!

„Zostaw w domu brak pewności siebie oraz problemy związane z sylwetką” – doradzają striptizerki. –„Patrz ludziom w oczy, oraz uśmiechaj się do nieznajomych. I zawsze pamiętaj – nie każdemu mężczyźnie podoba się każda kobieta. Jeżeli jakaś tancerka podchodzi do widza, pytając, czy może dla niego zatańczyć, a on jej odmawia, to dziewczyna nie ucieka do garderoby z podkulonym ogonem. Spokojnie idzie do następnego mężczyzny, nigdy nie wątpiąc w to, że ten właśnie bez wątpienia dojdzie do wniosku, że to ona jest najdoskonalszą istotą na szpilkach, jaka chodzi na świecie.”

Moim zdaniem to promocja świetnej postawy. Porażki się zdarzają w każdej dziedzinie, ale nic nie da się załatwić poddając się przy pierwszej czy nawet drugiej nieudanej próbie. Takie myślenie bardzo się sprawdza na przykład przy szukaniu pracy, albo nawet przy nauce języka obcego, o zakładaniu własnego biznesu nie wspominając. W ogóle przekonanie, że każde „nie”, zbliża nas do upragnionego „tak”, bardzo się w życiu przydaje!

„Pamiętaj o tym, aby drobna porażka nie podcięła ci skrzydła” – namawiają striptizerki. – Jak sądzisz, dlaczego w lokalach ze striptizem pracuje tak wiele różnych tancerek? Jest tak, ponieważ celem takich miejsc jest zaspokajanie najrozmaitszych gustów.” Prawda stara jak świat: jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził. Więc dlaczego tak często próbujemy dogodzić wszystkim i stresujemy się, kiedy nam się to nie udaje? Odpuśćmy sobie drogie panie, a błogosławieństwo striptizerek w tej kwestii niech nam będzie wiatrem w żagle. Jesteśmy, jakie jesteśmy. A jeżeli to się komuś nie podoba, niech szuka dalej, a my nie zawracajmy sobie tym niepotrzebnie głowy.

Motto striptizerki

Erika Idol to według autorek ”Striptizerki doradzają” zawodowa tancerka, która już dawno przekroczyła magiczną w tym zawodzie 40-stkę – i wciąż jest seksbombą i królową parkietu. „W tym interesie nie da się odnosić sukcesów, kiedy nie ma się niezniszczalnej filozofii życiowej” – mówi Erika Idol. Nie sądzicie, że warto poznać zasady, które pomagają jej tak długo utrzymywać się na samym szczycie? Oto one:

  1. W striptizie przede wszystkim chodzi o zabawę. Jeżeli nie czerpiesz z niego przyjemności, to nic z tego nie wyjdzie.
  2. Zadarty nos się nie sprawdza. Musisz być dostępna, musisz sprawdzić, aby ludzie chcieli z tobą rozmawiać.
  3. Doskonal swoje umiejętności konwersacji.
  4. Nie łykaj kitu od każdego, kto chce ci go sprzedać. Zawsze bądź gotowa odpłacić dokładnie tym, co dostajesz.
  5. Bądź sobą – właśnie to sprawi, że będziesz najbardziej niezwykłą osobą na całej sali.
  6. Jeśli facet nie okazuje ci szacunku, odejdź.
  7. Ludzie będą traktować cię tak, jak spodziewasz się być traktowana. Spodziewaj się więc być traktowana niczym bogini.

Osobiście najbardziej podoba mi się punkt 4 – zawsze bądź gotowa odpłacić dokładnie tym, co dostajesz. To rozwiązuje wiele z pozoru nierozwiązywalnych problemów typu: jak poszukiwać bijącego serca pod grubym pancerzem? Działając według punktu 4, kiedy spotykamy pancerz, wyciągamy odpowiednią skorupę, czyli odbijamy się od siebie i sprawa się rozwiązuje. Za to na ciepły gest, odpowiadamy gorącą kawą:).

Jednak pozostałe punkty też brzmią sensownie i jestem pewna, że każda z was znajdzie tutaj prostą odpowiedź na swoje czasami wydawałoby się bardzo skomplikowane problemy. Czuję, że jeszcze nie raz wrócimy do tematu: życie, a porady striptizerki. Mam nadzieję, że przekonałam was, że nie warto się ograniczać w szukaniu pomysłów na udane życie.

Joanna Keszka

-- PO PRZECZYTANIU „STRIPTIZERKI DORADZAJĄ JAK DOBRZE WYGLADAĆ NAGO”, AUTOREK JENNIFER AXEN I LEIGHT PHILLIPS, WYDAWNICTWO VARSOVIA

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (6)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

super tekst - uczmy się życia, od osób, które się znają na życiu! jestem za, ja też lubię podpytywać ciekawe osoby, jaka jest ich opinia czy rada na taki czy inny temat, można dowiedzieć się wiecej niż z gazet:)))

gość

o matko - nie musieć podobać się wszystkim, jaka to ulga, kiedy przestanie się starać zadowalać wszystkich wokół, polecam:))

Z wielką przyjemnością przeczytałam powyższy tekst.Nic dodać nic ująć. Gratulacje Joanno, pozdrawiam.
PS. miło było poznać Ciebie.

gość

"Zawsze bądź gotowa odpłacić dokładnie tym, co dostajesz." święte słowa!
właśnie wczoraj na imprezce próbowałam się wkupic w łaski towarzystwa, ktore traktowało mnie z góry, uśmiechałam się, pomimo tego, że do mnie nikt sie nie uśmiechał, byłam miła, chociaż traktowali mnie z góry, to było bez sensu, trzeba było od razu odpuścić sobie takie "towarzystwo" i poszukac kogoś kto by był po prostu miły i sympatyczny, nie chcę więcej się podlizywać, jak się nie układa, to tzreba tak samo traktować drugą strone, jak ona nas traktuje,

gość

Ja nie widzę w tym tekście nic godnego uwagi, od kiedy to striptizerki są takie mądre i godne naśladowania? ale one to jeszcze nic, gorsze są chyba te kobiety, które ślepo podążają za takimi tekstami, uczą się ich na pamięć i probują te wszystkie bzdety stosować w żuciu...

gość

Nigdzie nie mogę znaleść tej książki szukam od trzech lat :(

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij