czwartek, 17 października 2019

Bój się i zrób to!

Z każdym nowym zadaniem w naszym życiu pojawia się strach. Pocieszające jest to, że identycznie to wygląda u wszystkich. Nawet u tych, którym zazdrościsz opanowania. Oni też stojąc przed nieznanymi wyzwaniami boją się tak samo jak ty. Warto wiedzieć, jak dodawać sobie odwagi i walczyć z lękami.

Wiesz, o jakim lęku mówię. O tym, który czai się w najciemniejszym zakątku twojego serca. Czasem nawet budzi cię w nocy i zbyt wcześnie kończy twoje sny. Powstrzymuje cię przed działaniem i trzyma w miejscu. Namawiam cię, żebyś stała się dociekliwa, rozpoznała swój strach, a potem pozwoliła mu, żeby stał się źródłem twojej energii, a nie przerażenia.

Kiedy strach obudzi cię nad ranem, albo kiedy poczujesz, że odbiera ci pewność siebie i radość z życia, włącz wszystkie światła. Przyjrzyj mu się ze wszystkich stron. Odstaw na bok czekoladę i ciastka, czy cokolwiek innego, w czym szukasz ucieczki przed swoim niepokojem. Zrób pierwszy śmiały krok w kierunku spotkania oko w oko ze swoim lękiem. Możesz być zaskoczona. Najprawdopodobniej spotkasz się wtedy z małą dziewczynką siedzącą w kącie z podkurczonymi nogami, której ktoś powiedział kiedyś bolesną opowieść o tym, że nie jest wystarczająco dobra i że nie zasługuje na uznanie i miłość. Zaproś ją na swoje kolana, przytul i opowiedz jej nową historię. Historię o twoim własnym bohaterstwie, o twojej własnej odwadze, o gotowości do zdobywania szczytów i radzenia sobie z trudnościami.

Wyszeptaj swoje lęki bliskiej osobie. Potem znajdź ustronne miejsce i wykrzycz je ze wszystkich sił.

Naucz się rozpoznawać i przyznawać do swoich lęków. Zamiast budzić cię nad ranem, niech służą ci do wyznaczania i osiągania kolejnych celów. O strachu nie można zapomnieć, ale można się go pozbyć przeciwstawiając się mu. Pozbędziemy się lęku przed zrobieniem czegoś, jeśli wyjdziemy po za ten lęk i zaczniemy działać. Można to sprowadzić do prostej formuły: „Bój się i zrób to!”. Nie jesteś już małą wystraszoną dziewczynką z podkurczonymi nogami. Wyrosłaś na silną, wyjątkową i wspaniałą kobietą.

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (3)
sortowanie: najstarsze/najnowsze

kiedy budzę sie w nocy boję się samotności - tego, ze nikt mnie nie lubi i jeszcze tego, że jestem nieporadna i ze każda osoba w mojej sytuacji poradziłaby sobie lepiej niż ja, to męczące i frustrujace, wypisz wymaluj - mała dziewczynka, której nikt nie kocha i nie chwali...

a ja ciągle boję się tego samego: ze wyląduję kiedyś w życiu bez kasy, bez pracy, dociśnięta przez życie do ściany, masakra - ja nawet nie jestem materialistką!?

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij