środa, 20 listopada 2019

Radość z brzucha & Radość z seksu

„Radość z brzucha!” to cykl wakacyjnych warsztatów w Warszawie dla tych, którzy chcą od życia więcej – inspiracji, radości, pełni zdrowia. Barbarella.pl gorąco im kibicuje!

Spotkania odbywają się w każdą niedzielę od 1 lipca do 26 sierpnia 2012 w godz. 10.30-14.00 na terenie Klubu La Playa, Wybrzeże Helskie 1/5 w Warszawie. Organizatorami akcji są: Babska Dżungla oraz Akademia Energii.

„Radość z brzucha!” to kompleksowy program rozwoju osobistego, który łączy umysł, emocje, ducha i ciało w harmonijną całość. Delem akcji jest pokazanie, jak można lepiej (w bardziej świadomy i systematyczny sposób) dbać o siebie oraz zachęcenie uczestników do zmiany nawyków na takie, które będą służyły utrzymaniu ich w dobrym zdrowiu, kondycji i samopoczuciu. Niedzielne spotkania to każdorazowo trzy godziny ciekawych wykładów, warsztatów lub pokazów oraz staranie wyselekcjonowane ćwiczenia fitness na plaży, a także konkursy z nagrodami i niespodzianki. Nad najwyższą jakością oferowanych zajęć będzie czuwał zespół wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów, którzy kochają to, co robią i swoimi pomysłami na życie chcą dzielić się z innymi. Organizatorki do wzięcia udziału w projekcie zapraszają wszystkich chętnych: singli, pary, a także całe rodziny.

 „Letni labirynt namiętności” z Barbarella.pl

Jeśli jest mowa o radości z życia, to nie może tam zabraknąć radości z seksu. Dlatego w ramach imprezy „Radość z brzucha!” 5 sierpnia w godzinach 10:30 - 12:30 poprowadzę (ja, Joanna Keszka:) spotkanie pod hasłem: „Letni labirynt namiętności”. Oto, co dla Was przygotowałam:

 • Podpowiem wam, jak zatroszczyć się o swoje ciało i swoje potrzeby: nie tylko dla faceta, przede wszystkim dla samej siebie.
 • Popatrzymy na seksualność z kobiecego punktu widzenia.
 • Będę was zachęcać do zaprzyjaźniania się ze swoim ciałem i do rozmów na tematy związane z seksualnością, bo wszystko to, co dotyczy naszych sfer intymnych zasługuje na troskę i uwagę.
 • Opowiem jak ważne dla zdrowia i przyjemności każdej kobiety są ćwiczenia mięśni Kegla.
 • Będę was zachęcać do odkrywania jak różnorodne, zabawne i radosne mogą być zmysłowe doświadczenia, kiedy pozwolimy sobie na zaprzyjaźnianie się ze swoją seksualnością.
 • Przedstawię propozycje gier i scenariuszy erotycznych.
 • Oprowadzę was po krainie gadżetów erotycznych, które stoją po stronie kobiet i przyznają nam prawo do przyjemności.
 • Będzie konkretnie, na luzie i bez szowinistycznej paplaniny, że kobieta powinna to czy tamto. Zabiorę ze sobą swój stoliczek z gadżetami erotycznymi, na miejscu będzie można wybrać coś dla siebie.

Zapraszam – Joanna Keszka

Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj: www.radosczbrzucha.pl/ a oto cały program spotkań w ramach „Radości z brzucha”:

22. lipca - Zadowolenie z siebie

10:30 - 12:30

Większość kobiet dąży do doskonałego wyglądu. Wiele z nas porównuje się do lansowanych przez media kanonów urody. Nierzadko doprowadzając tym samym do obniżenia nastroju. A przecież każda z nas nosi w sobie pokłady piękna. Jak je dostrzec, wydobyć i podkreślić odpowiemy wspólnie podczas warsztatów „Zadowolenie z siebie”. Na tych zajęciach dowiesz się, co popycha nas do zmian w wyglądzie, poznasz metody o różnym stopniu inwazyjności, dowiesz się jak sama możesz wpływać na swój wizerunek, a tym samym – na dobre samopoczucie.

Warsztaty wraz z zajęciami praktycznymi z wizażu i doboru kolorystyki prowadzi psycholog, wizażystka Katarzyna Szaryńska-Broda

12:45 - 14:00

Taniec brzucha – to jedna z najpiękniejszych form tanecznej rekreacji ruchowej. Ma działanie odprężające, pobudzające a nawet terapeutyczne. Wpływa korzystnie na nasze ciało. Poprawia koordynacje ruchową, pozytywnie wpływa na pracę kręgosłupa, wzmacnia mięśnie brzucha i miednicy, uruchamia biodra. Dodaje pewności siebie i poprawia samopoczucie. Spróbuj!

Zajęcia dla osób w każdym wieku, które chcą poznać możliwości własnego ciała.

Prowadzi Katarzyna Wronka, Bellycious

29. lipca - Uwolnić umysł

10:30 - 12:30

Każdego dnia prowadzimy dialog wewnętrzny w odniesieniu do otaczającego nas świata i wydarzeń jakie nas spotykają. Nasze myśli i działania często są skoncentrowane wokół dwóch obszarów: dostarczania sobie przyjemności i unikania nieprzyjemności. Warsztat będzie poświęcony poznaniu „nawyków” naszego umysłu oraz rozwijaniu zdolności do czerpania radości z życia. Uczestnicy dowiedzą się jakie są korzyści bycia „tu i teraz”, a także jak uwolnić swój umysł, rozwijając w sobie zdolność do akceptacji.

Prowadzi Mateusz Banaszkiewicz

12:45 - 14:00

Joga przywiązuje ogromną wagę do systematycznego oczyszczania umysłu, najlepiej na drodze codziennej medytacji i ćwiczeń oddechowych. Medytacja służyć ma także usprawnieniu ciała, gdyż zgodnie z filozofią Wschodu soma i psyche to system naczyń połączonych. Stan ciała wpływa na umysł i jego wydolność. Podobnie ożywiony umysł potrafi postawić ciało na baczność, wpłynąć na wzmocnienie lub obniżenie odporności. Prawidłowe oddychanie wzmacnia efekt medytacyjny.

Na zajęciach podzielę się umiejętnością codziennej relaksacji umysłu w formie prostej medytacji. Jej długość można dostosować do możliwości czasowych i rozkładu zajęć. W ramach ćwiczeń jogi nauczę prostych, kierowanych oddechów i wykonywania pozycji, które pomogą pozbyć się stresu. Systematyczne wykonywanie asan w rytmie oddechów w połączeniu z relaksacją pomoże usunąć nieprzyjemne dolegliwości nagromadzone przez lata w naszym ciele.

Prowadzi Elżbieta Kwasek-Hortmanowicz

5 sierpnia - Seksualność

10:30 - 12:30

W czasie spotkania podpowiem wam, jak zatroszczyć się o swoje ciało i swoje potrzeby: nie tylko dla faceta, przede wszystkim dla samej siebie. Popatrzymy na seksualność z kobiecego punktu widzenia. Będę was zachęcać do zaprzyjaźniania się ze swoim ciałem i do rozmów na tematy związane z seksualnością, bo wszystko to, co dotyczy naszych sfer intymnych zasługuje na troskę i uwagę. Opowiem jak ważne dla zdrowia i przyjemności każdej kobiety są ćwiczenia mięśni Kegla. Będę was zachęcać do odkrywania jak różnorodne, zabawne i radosne mogą być zmysłowe doświadczenia, kiedy pozwolimy sobie na zaprzyjaźnianie się ze swoją seksualnością. Przedstawię propozycje gier i scenariuszy erotycznych. Oprowadzę was po krainie gadżetów erotycznych, które stoją po stronie kobiet i przyznają nam prawo do przyjemności. Będzie konkretnie, na luzie i bez szowinistycznej paplaniny, że kobieta powinna to czy tamto. Odkryjmy razem „Letni labirynt namiętności”.

Prowadzi Joanna Keszka

12:45 - 14:00

Sprawność fizyczna ulega pogorszeniu niemal z dnia na dzień. Korzystamy z szeregu mechanicznych ułatwień, coraz mniej się ruszamy. Ma to niekorzystny wpływ także na pożycie płciowe. Mięśnie podbrzusza, okolic wokół narządów płciowych i poniżej pasa są bezpośrednio odpowiedzialne za akt współżycia. Mięśnie te stają się mniej wydolne z powodu ich zwiotczenia i otłuszczenia. Asany jogi stymulują pracę tych mięśni, wzmacniając je. Jednocześnie redukują tkankę tłuszczową, poprawiają funkcje endokrynalne, zwiększają wydzielanie testosteronu. Te fizjologiczne zmiany oddziałują korzystnie na sferę zachowań seksualnych. Ćwiczenia mięśni Kegla u kobiet zwiększają satysfakcję w sypialni, ułatwiają przebieg porodu, przywracają sprawność po porodzie oraz zapobiegają nietrzymaniu moczu. Oprócz dodatniego wpływu na życie płciowe, pozycje jogi korzystnie oddziałują na stan umysłu i ciała, powiększają zasób sił witalnych.

Prowadzi Elżbieta Kwasek-Hortmanowicz

12 sierpnia - Zaufanie

10:30 - 12:30

Wszyscy chcemy czuć się bezpiecznie. Aby to osiągnąć, staramy się unikać wszelkich sytuacji czy doświadczeń, które wyzwalają w nas lęk, niepewność, czy konfrontują nas z nieznanym. Próbujemy przewidzieć wszystkie możliwe warianty rozwoju wydarzeń, nawet te, na które nie mamy wpływu. W konsekwencji produkujemy niepotrzebne napięcie i stres, nie doświadczając wtedy zaufania ani do siebie, ani do rzeczywistości, ani do samego procesu transformacji i rozwoju.

Zaufanie to stan, kiedy nie wiemy co się wydarzy i nie spekulujemy na temat tego, co powinno lub co może się zdarzyć - zamiast tego, pozostajemy otwarci i w pełni obecni. Zazwyczaj, kiedy czegoś nie wiemy, chcemy natychmiast coś z tym zrobić. Ale nie musimy nic z tym robić - kiedy coś się dzieje, możemy po prostu być obecni i reagować stosownie do sytuacji. Zaufanie nie polega na ufaniu komukolwiek czy czemukolwiek, żadnemu autorytetowi czy teorii, jest to przyzwolenie na rzeczywistość taką, jaka jest. Kiedy życie przynosi trudne doświadczenia, my w pełni je przeżywamy. Kiedy pozwalamy dziać się naturalnemu procesowi rozwoju, doświadczamy ekspansji, radości i szczęścia.

W trakcie tego krótkiego warsztatu spróbujemy na chwilę zwolnić, aby zauważyć sygnały płynące z naszego brzucha i ciała, poczuć doświadczane emocje, rozpoznać swoją tęsknotę za zaufaniem, pozwolić sobie na doświadczenie czym jest, na rozpoznanie, że mamy do niego dostęp w każdej chwili.

Prowadzi Monika Złahoda-Burg

12:45 - 14:00

Fitness w parach – zajęcia fitness z partnerem to świetny sposób na spaleni tkanki tłuszczowej, wzmocnienie mięśni a przede wszystkim wspólną zabawę! Trening ogólnorozwojowy całego ciała a także stretching z wykorzystaniem pomocy partnera. Zaproś na zajęcia swojego partnera/partnerkę, przyprowadź koleżankę/kolegę! Przyjdź i poznaj fajne ćwiczenia, które możecie wykonywać także w domu. Na zajęcia zapraszamy także osoby bez partnerów – zadbamy o to, abyście na miejscu spotkali kogoś, z kim będziecie mogli poćwiczyć.

Prowadzi Joanna Gieldarska, Akademia Energii

19 sierpnia - Energia

10:30 - 12:30

Zapraszam na wykład „Skorzystaj z energii pożywienia” podczas którego postaram się przybliżyć spojrzenie na zdrowe odżywianie i styl życia wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, i zainspirować do stosowania tej filozofii na co dzień.

W dzisiejszych czasach przywiązujemy dużą wagę do jakości różnych produktów, natomiast wielu z nas zadowala się niską jakością jedzenia. Wiele z powszechnie dostępnych produktów nie tylko nie dodaje nam energii, ale wręcz obniża poziom naszej energii życiowej i obciąża nasz układ pokarmowy. Celem warsztatu jest wskazanie jak świadomie wybierać pożywienie, które służy naszemu dobremu samopoczuciu i zdrowiu. Co innego służy nam zimą, a co innego latem, inaczej powinna odżywiać się osoba, która ciągle marznie, a inaczej ktoś, kto nawet zimą nie ma potrzeby szczególnie ciepło się ubierać. Inna potrawa pomoże przywrócić równowagę emocjonalną osobie będącej w depresyjnym nastroju, a zupełnie inna osobie będącej w nastroju bardziej bojowym. Odpowiednia dieta w czasie infekcji pomaga wspierać organizm w walce z chorobą.

Krótko mówiąc dowiecie się, co to takiego energia pożywienia i jak ją „ugryźć“. Zapraszam!

Prowadzi Katarzyna Jaszczyk-Górska

12:45 - 14:00

Pilates – to zestaw ćwiczeń wzmacniających i rozciągających. Zajęcia ukierunkowane są na wzmocnienie mięśni wewnętrznych, które stabilizują kręgosłup i utrzymują prawidłową postawę ciała. Ćwiczenia Pilates przyczyniają się do wzmocnienia mięśni brzucha bez ich nadmiernego rozbudowania, a tym samym odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących. Spokojne zajęcia przy relaksującej muzyce, dzięki skupieniu i dokładnemu wykonywaniu poszczególnych elementów pozwalają zyskać świadomość ciała a także odpocząć mentalnie. Pilates to również trening mentalny, poprawa kondycji psychofizycznej, wzrost świadomość własnego ciała, wyciszenie i odstresowanie. Dzięki tym zajęciom zyskasz prawidłowe nawyki ruchowe, poprawisz postawę ciała oraz będziesz efektywniej i bezpieczniej korzystać z innych form aktywności. Zrelaksuj się, wzmocnij brzuch i poczuj swoją wewnętrzną energię.

Prowadzi Jasmin Wachowiak, Bellycious

26 sierpnia - Konsekwencja

10:30 - 12:30

Czy zdarzyło Ci się mieć tzw. „słomiany zapał”? Przeżywasz frustrację związaną z niezrealizowanymi postanowieniami? A może obiecywałaś sobie, że tym razem na pewno wytrwasz w swoich planach i znów jakaś przeszkoda nie pozwoliła Ci osiągnąć zamierzonego celu?

Przyjdź na warsztat o konsekwencji w działaniu, w trakcie którego znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania:

 • Dowiesz się, czym różni się upór od wytrwałości.
 • Podpowiemy pomysły, jak wytrwać w swoich postanowieniach i nie dać się zniechęceniu.
 • Zidentyfikujesz swojego wewnętrznego sabotażystę i odkryjesz sposoby na samą siebie.
 • Odkryjesz nieograniczone pokłady motywacji.
 • Poznasz sposób utrzymania zapału i zaczniesz kierować swoim życiem.

Prowadzi Justyna Parzniewska

12:45 - 14:00

Fit-mix – to połączenie różnych elementów treningu aerobowego, kompleksowy zestaw ćwiczeń obejmujący wszystkie partie mięśniowe (w tym także brzuch). Zajęcia poprawią Twoją kondycję, zwiększą napięcie i wytrzymałość mięśni, przyczynią się do redukcji tkanki tłuszczowej. Na zajęciach przypomnimy też najwazniejsze ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha, które korzystnie wpływają na zmniejszenie obwodu talii, wysmuklenie oraz wyrzeźbienie brzucha. Fit-mix doskonale wpłynie na Twoją sylwetkę i poprawi Twoje samopoczucie!

Prowadzi Joanna Gieldarska, Akademia Energii

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (4)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

Erotyczne lato!Super.

gość

Ciągle tylko ten seks!

gość

Takie wrsztaty są potrzebne. Czlowiek otwiera się na nowe możliwości, a w grupie wraz z innymi, łatwiej jest przełamać własne opory.

To Barbarella - najseksowniejszy portal dla kobiet. To o czym ma być? o polityce?

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij