sobota, 25 stycznia 2020

Polski macho dogadza Europie

Polskie stereotypy ruszają na podbój Europy! Jeżeli dziewczyna jest wystarczająco ładna, to znajdzie się polski mężczyzna, który zrobi coś z jej smutnym, kobiecym życiem. Bo kobieta bez mężczyzny nie może być przecież szczęśliwa.

Specjalnie na potrzeby rozpoczęcia polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej został stworzony film animowany. Jako jedyne państwo do tej pory, wystartowaliśmy z takim przytupem. Głównymi bohaterami filmu są: samotna, zamknięta w betonowym wieżowcu kobieta, która ma symbolizować Unię Europejską, oraz hoży mężczyzna, taki do tańca i do różańca, który – jak tłumaczą nic nie rozumiejącej widowni autorzy filmu – ma symbolizować nasz kraj. Twórcy filmu wyjaśniają, że Europa jest piękna, ale brakuje jej życia i oto pojawia się dynamiczna Polska, czyli ten facet.

Tyle autorzy filmu. Ja uważam, że tym, co różni Polskę od Europy jest przede wszystkim fakt, że jesteśmy biednym krajem. Na ten filmik ministerstwo wydało 600 tys. złotych, więc wchodzimy do Unii jeszcze biedniejsi i tyle w kwestii różnic miedzy Polską a Europą. Temperament? Kto był w Hiszpanii wie, jak się ma polski stan ducha do tego, jak potrafią cieszyć się życiem południowcy. No comments.

Jednak jest coś w filmiku typowo polskiego: kult szowinistycznego macho! On wie najlepiej, jak dogodzić słabej kobiecie. Ona ładnie wygląda, umie pokazać nogi i daje się prowadzić mężczyźnie. O tak, kobiety są takie bezradne i nieszczęśliwe bez mężczyzn. Pocieszenie i energię życiową mogą znaleźć tylko w ramionach faceta.

A może rzeczywiście ten filmik dobrze pokazuje, z czym my w Polsce się musimy zmagać na tle Europy?

Joanna Keszka

No, teraz pokażemy Unii Europejskiej, na co nas w Polsce stać!
Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (7)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

O Boze! Taniec z gwiazdami i festiwal Eurowizji w jednym... Tragedia... chociaz muzyka ladna.
Szkoda talentu Tomka Baginskiego na takie przedsiewziecia :(

gość

o mmmammmoo! jak mówił Johny Bravo! A ten Polak jest podobny do "Księcia z bajki" mi się ten film kojarzy z tym, że doprowadzimy unię do ruiny, na skraj przepaści, wszystko postawimy na głowie i dopiero po zakończeniu naszej prezydencji wszystko wróci do normy heheh :)) ale muzyka ładna :)

gość

ps. Książę z bajki ze Shreka

gość

to prawda, na tym filmiku na końcu się wszystko rozsypuje, a może to jest takie pro-kobiece przesłanie : trzeba dać kobiece samej działać, bo jak ją się tylko prowadzi za rękę, to wszyscy na tym tracą,

gość

Jakie mordy paskudne :D

gość

mi się sama animacja podoba, tylko pomysł bezsensowny, a raczej po prostu pomysłu brak

gość

TO jest dzieło fenomenalnego Tomasza Bagińskiego??? Nie wierzę! ...nie chcę wierzyc... Paskudne modele twarzy, zero mimiki, kobita o nienaturalnych proporcjach (wielka głowa czy za wąskie ramiona???) O otoczeniu z litości nie wspomnę... Jedynie muzyka się broni... Wstyd panie Tomku, po prostu WSTYD!

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij