poniedziałek, 20 stycznia 2020

Masz cipkę? Wybierz się na Dni cipki! Warszawa 6-8 maja 2011

Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędą się Dni Cipki. Ich celem jest odczarowanie słowa "cipka" oraz podkreślenie radosnych aspektów seksualności kobiet. W sobotę 7 maja o godz. 14-stej podczas cipkowego kiermaszu zaprezentuje się także Barbarella.pl i nasze gadżety erotyczne dla kobiet z www.Butik.Barbarella.pl

Organizatorki Boyówki Feministyczne i UFA zapraszają na wydarzenia, w których znajdzie się coś zarówno dla spragnionych wiedzy i kultury, jak i rozrywki, a nawet... przyjemności. Będą spotkania, warsztaty, pokazy filmów i wystawy.

Barbarella.pl również została zaproszona do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, z którego to zaproszenia z przyjemnością korzystamy. W sobotę 7 maja o godz. 14-stej w klubie Eufemia (Krakowskie Przedmieście 5, na tyłach ASP) opowiem, jak wiele łączy kobiety i wibratory oraz zaproszę panie do mojego stolika z gadżetami erotycznymi. Będzie można oglądać, odpowiem na wszystkie pytania, pomogę wybrać coś odpowiedniego. Mam nadzieję, że wiele pań znajdzie w sobotę odpowiedzi na pytania dotyczące seksualności kobiet, a gadżety znajdą sobie nowe miejsce w przyjaznych, polskich domach.

A oto szczegółowy plan całej imprezy:
„Dni Cipki” Warszawa 6-8 maja 2011 + filmowy bonus 10 maja

informacji szukaj także na www.dnicipki.pl:

Dni Cipki powracają! Boyówki Feministyczne i UFA zapraszają na tegoroczne wydarzenia, w ramach których ponownie skupimy się na doświadczaniu przez kobiety ich cielesności i seksualności, będziemy szukać wspólnego języka, by o nich opowiedzieć oraz łamać tabu otaczające kobiece narządy płciowe. W programie znajdzie się coś zarówno dla spragnionych wiedzy i kultury, jak i rozrywki, a nawet... przyjemności.

6 maja (piątek) Ósmy Dzień Tygodnia, Czerska 12

18.30-20.30 O cipkach interaktywnie – pokaz krótkich wywiadów z charyzmatyczną amerykańską seksuolożką Betty Dodson, połączony z moderowaną dyskusją wokół poruszanych przez nią tematów (zapraszamy zarówno osoby mające ochotę zabrać głos, jak i te, które chciałyby tylko posłuchać).

21.00 Maria Kozłowska, Marta Ziółek: "Benefis" - performens

Przez cały wieczór:

Ania Zajdel: "Puls Pani Księżyc" - wystawa malarstwa krwią menstruacyjną + instalacja audiowizualna, "Upgrade: Włos Łonowy" - wystawa fotografii tradycyjnej i wiersza białego
Nazywam się Ania Zajdel, urodziłam się ponad 30 lat temu w szpitalu. Prawidłowe skurcze, prawidłowa ilość wód, prawidłowa położna, prawidłowy ginekolog, prawidłowe czekanie matki na dziecko, gdy je tam odmyją, odważą, odmierzą, odpompują, odłożyskują i oddadzą. Pokorna matka. "Wszystkim dawali zastrzyk, nie wiem co mi dali, coś mi dali, nie pytałam co to, coś na rozwarcie chyba". Ja bym spytała i to mnie czyni niepokorną według maszynki do mielenia ludzi. Niepokorne cielę z oksytocyną w kąciku ust szuka zaufania, po omacku dotyka bliskości, gubi się pośród innych cieląt. Niepokorne cielę lubi swój okres. Lubi się nim pomalować, by zaschło i zdobiło skórę. I by ściany zdobiło. Nie wiadomo do końca po co. Bo artyzmem to tego nie nazwiesz, raczej artretyzmem. Zatem zapraszam na artretyzm sztuki. "Puls Pani Księżyc" i "Upgrade: Włos Łonowy" to moje świętowanie dojrzewania.


Iwona Demko: "28 dni"
więcej o autorce w opisie niedzielnego spotkania


7 maja (sobota) Eufemia, Krakowskie Przedmieście 5 (na tyłach ASP)

12.00 – 18.00 Piknik na Dni Cipki – wspólne robienie szablonów, lepienie z gliny, sprayowanie, kolaże, warsztaty plastyczne, targi rękodzieła i inne atrakcje na świeżym powietrzu z dziewczyńską muzyką w tle, a zagra... DJP2 aka Santo Subito, czyli zero ch*****j muzyki - panie na decki i ołtarze! Do kreatywnego działania, a może i do pląsu zachęcać będą święte ikony Madonny i Niepokalanej Debbie. Pierwiastek grzesznego brudu zapewnią Kim Deal i Kim Gordon. A The Shaggs udowodnią, że ostry riff to domena dziewczyn. Niech płoną staniki i topią się walkmany!

13.00 – 14.00 Wstęp do targów: wykład Natalii Miłuńskiej połączonym z prezentacją multimedialną pt. "Cipka, wagina, joni - drzwi do tajemnicy. O tym, jak polubić krew miesięczną i odzyskać cipkę w pełni".
Natalia Miłuńska Twórczyni strony www.miesiaczka.com i firmy Naya produkującej ekologiczne podpaski. Więcej o prowadzącej w opisie niedzielnych warsztatów.

14.00 – 18.00 Targi Do(w)cipki - prezentacja i sprzedaż akcesoriów dla kobiet, od ekologicznych podpasek, kubków menstruacyjnych, sikawek, przez publikacje i książki, na gadżetach erotycznych kończąc. Jakie są alternatywy dla tamponów i podpasek? Czy kobiety zawsze muszą sikać na siedząco (i szukać krzaków na festiwalach muzycznych, górskich szlakach, podczas powrotu do domu po imprezie)? Czym masować punkt G? Przyjdź - dowiedz się/zobacz/kup/wygraj w konkursach. I używaj na zdrowie!

W programie:

14.00 - uroczyste otwarcie
14.15 - 14.35 - prezentacja gadżetów erotycznych - www.Butik.Barbarella.pl
14.50 - 15.05 - prezentacja podpasek ekologicznych, Naya eco sklep dla kobiet www.sklep.miesiaczka.com
15.20 - 15.35 – prezentacja kubków menstruacyjnych (mooncupów), sikawek, kobiecych prezerwatyw
15.50 - 16.05 – prezentacja projektu Pussy Project
16.20 - 16.35 – prezentacja publikacji i książek nt. kobiecej seksualności (Feminoteka)
16.50 - 17.05 - "Jak przyjemnie stymulować mięśnie Kegla - tym, co masz w domu i co możesz kupić na mieście" - prezentacja oferty warsztatów seksu tantrycznego - Wioletta Ewa Tuchowska

a wieczorem: impreza! grają same dziewczyny :)


8.05 (niedziela) warsztaty w różnych lokalizacjach i spotkania

W ramach Dni Cipki 2011 na niedzielę 8.05 przygotowałyśmy dla Was mnóstwo atrakcji. W ciągu dnia, między 10.00 a 18.00, odbędą się warsztaty: "Waginalne", "Twarz Cipy", "Tantra Joga Kobiecej Seksualności", "Jak polubić miesiączkę?", "Cipkowa autobiografia", antygraffiti, które poprowadzą Alicja Długołęcka, Beata Sosnowska, Wioletta Ewa Tuchowska, Natalia Miłuńska, Gosia Dymowska oraz Zuza Zdziarska. Po południu, o 17.30, zapraszamy na wykład Iwony Demko o kulcie Bogini "Waginatyzm - od profanum do sacrum", a wieczorem - o 19.00 - na spotkanie dla wszystkich osób, pragnących współtworzyć 5. numer sabatnika boginiczno-feministycznego "Trzy Kolory", którego temat to, jakże by inaczej, cipka, cipa, wagina, pochwa... Na warsztaty zapisujcie się chyżo, bo miejsc niewiele! Na spotkania - wstęp oczywiście wolny.

WARSZTATY

8 maja WARSZTATY WAGINALNE - zaprasza Alicja Długołęcka


Chcesz bardziej cieszyć się swoim ciałem i seksem? Chcesz wiedzieć, jak się rozwijać i wzbogacać wewnętrznie poprzez seks? Czujesz, że już czas zapomnieć o narzuconych z zewnątrz tabu i ograniczeniach? Te warsztaty są dla Ciebie!

08.05, niedziela, 10.00-18.00, Miejsce Kobiet, Dobra 22/25 m. 15 (Powiśle), www.miejscekobiet.pl

Wstęp wolny, składka na zwrot kosztów 10 pln, konieczne zapisy! dni.cipki.2011.warsztaty@gmail.com

Wydarzenie odbywa się w ramach drugich oficjalnych Dni Cipki, organizowanych przez Boyówki Feministyczne i UFĘ, www.dnicipki.pl

O prowadzącej
Alicja Długołęcka - pedagożka, doktor nauk humanistycznych, uczennica prof. Andrzeja Jaczewskiego i prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, jest adiunktem na Wydziale Rehabilitacji w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z podstaw psychoterapii i rehabilitacji seksualnej. Od wielu lat zajmuje się edukacją psychoseksualną: prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, warsztaty dla kobiet, wykłada na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego i Podstaw Psychoterapii. Jest autorką licznych książek i artykułów z tego zakresu, m.in. podręcznika dla gimnazjalistów i monografii "Edukacja seksualna" i pierwszej w Polsce naukowej książki poświęconej homoseksualnym kobietom "Pokochałaś kobietę", a także współautorką albumu "Kiedy kobieta kocha kobietę". Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu „zdrowia seksualnego”.8 maja CIPKOWA AUTOBIOGRAFIA - zaprasza Gosia Dymowska

Jak wygląda moja własna opowieść o cipce? Co ją kształtuje? Co opowiadam tylko sobie, a co mogę i chcę opowiedzieć światu? Jaką opowieść o cipce sprzedaje nam świat? W jaki sposób te opowieści przekładają się na przeżywanie seksualności, przyjemności, siebie samej, relacji z innymi? Zapraszam Cię do spróbowania intymnej rozmowy o cipce; po to, żeby w wymianie różnorodnych kobiecych doświadczeń odnajdywać inspirację do rozwijania własnej siły i niepowtarzalnego pomysłu na swoją seksualną osobistą drogę życia :)

08.05, niedziela, 10.00-14.00, Lambda Warszawa, Żurawia 24a lok. 4

wstęp wolny, konieczne zapisy! malgorzata.dymowska@ideazmiany.pl

Wydarzenie odbywa się w ramach drugich oficjalnych Dni Cipki, organizowanych przez Boyówki Feministyczne i UFĘ, www.dnicipki.pl

o prowadzącej
Gosia Dymowska - trenerka. Na co dzień, od kilkunastu lat, szkoli o równości płci. Skupiona ostatnio na projektach empowermentowych dla kobiet, przede wszystkim tych nieobecnych w głównym nurcie świata: tzw. starszych, z niepełnosprawnościami. Dwa lata temu na obozie feministycznym Ulicy Siostrzanej zaczęła rozmawiać z kobietami o seksie na warsztatach "Les talk about sex", ponieważ jest przekonana, że kiedy kobiety są ze sobą naprawdę, bardzo szybko się uczą, rozwijają i nabierają siły, potrzebnej do tego, żeby pełniej przeżywać swoją seksualność.8 maja TWARZ CIPY - na warsztaty plastyczne zaprasza Beata Sosnowska


Podczas warsztatu, jak wiele razy w trakcie Dni Cipki, zmierzysz się z tabu - społecznym, a być może i własnym. Zaczniemy od przyjrzenia się sposobom, w jaki przedstawiano w przeszłości i obecnie przedstawia się kobiece narządy płciowe w sztuce. Później spróbujemy jak najbardziej realistycznie sportretować twarz cipy przy użyciu wybranej techniki rysunkowej lub malarskiej. Jeśli chcesz, możesz zrobić portret swojej najwierniejszej przyjaciółki - na miejscu będzie możliwość wykonania zdjęcia na wzór. Zapewniamy też zdjęcia innych waginomodelek. Jeżeli uważasz, że brak Ci zdolności plastycznych - nie przejmuj się, podczas tych warsztatów to nie będzie istotne!

08.05, niedziela, 15.00-18.00, Lambda Warszawa, Żurawia 24a lok. 4

Wstęp wolny, składka na zwrot kosztów 5 pln, konieczne zapisy! dni.cipki.2011.warsztaty@gmail.com

Wydarzenie odbywa się w ramach drugich oficjalnych Dni Cipki, organizowanych przez Boyówki Feministyczne i UFĘ, www.dnicipki.pl

O prowadzącej
Beata Sosnowska - artystka multimedialna, ostatnio mocno zafascynowana tematyką kobiecej erotyki, którą wyraża poprzez komiks i grafikę. Mając na swoim koncie m.in. performens "Ból trzeba przeboleć", realizację multimedialnego projektu "W cieniu szumiących wind" z kontynuacją na stronie www.windyproject.pl, filmy eksperymentalne, obecnie skupia się w przekazywaniu intymności, dla której stara się znaleźć odpowiednią formę. Specjalnie na Dni Cipki przygotowała "Cipkogramy", serię portretów - grafik, których główną bohaterką jest cipka, potraktowana jako podmiot poszukiwań artystycznych, jako znak graficzny, jako wyraz ekspresji, www.beatasosnowska.pl


8 maja JAK POLUBIĆ MIESIĄCZKĘ? - na warsztaty zaprasza Natalia Miłuńska

Oto warsztat dla tych kobiet, które chcą w pełni doświadczać siebie. Współczesne kobiety odzyskują ważne doświadczenia, zabrane im przez patriarchat, na przykład doświadczenie ciąży i porodu. Tak samo straciłyśmy – i możemy odzyskać doświadczenie miesiączki. Kojarzy się ono często z nieczystością, wstydem, bólem, albo po prostu przeszkodą, nic nie znaczącą fizjologią. Nadszedł czas by to doświadczenie odzyskać! By samej móc określać, czym dla mnie jest! By zadać sobie pytanie o sens cyklu, który nieprzerwanie odbywa się w moim ciele. Czy miesiączka ma sens? Jakie są źródła miesiączkowego bólu? Jak sprawić, aby była świętem, a nie przekleństwem? Jak celebrowały ją kobiety z rdzennych kultur? Jeśli chcesz to odkryć - zapraszam cię na warsztat. Uwaga, warsztat dla kobiet powyżej 18. roku życia.

08.05, niedziela, 11.00-14.00, Lambda Warszawa, Żurawia 24a lok. 4

Zwrot kosztów 20 pln, konieczne zapisy!, kontakt@miesiaczka.com

Wydarzenie odbywa się w ramach drugich oficjalnych Dni Cipki, organizowanych przez Boyówki Feministyczne i UFĘ, www.dnicipki.pl

O prowadzącej
Natalia Miłuńska - twórczyni strony www.miesiaczka.com i firmy Naya produkującej ekologiczne podpaski. Z wykształcenia antropolożka kultury, właścicielka prawdopodobnie największego w Polsce zbioru książek na temat miesiączki - od antropologicznych, przez poradniki po opracowania dotyczące zdrowia. Autorka e-booka "Jak polubić miesiączkę?". W swojej pracy łączy wiedzę naukową, doświadczenie wyniesione z kręgów kobiet i z podróży, w których poszukiwała nowych wzorców kobiecości. Od lat współtworzy Stowarzyszenie Kobiet Dakini (www.dakini.org.pl), w którym prowadzi warsztaty dla kobiet ("Powrót do kobiecej mocy" i autorski "Czerwony Namiot") oraz Krąg Snów. Ważnym celem jej działań jest ochrona Matki Ziemi.


8 maja TANTRA JOGA KOBIECEJ SEKSUALNOŚCI - zaprasza Wioletta Ewa Tuchowska

Podczas miniwarsztatu w atmosferze radości i zabawy będziesz mogła poznać ciekawe techniki aktywizujące kobiecość i wewnętrzne piękno. Dowiesz się, jak urozmaicić życie intymne, a także twórczo wykorzystać energię seksualną, gdy jesteś solo. Tematy poruszane na warsztacie to: co nasze pramatki o przyjemności wiedziały, Twoja Cipka: Śpiąca Królewna czy Żarłoczna Rybka? co cipka lubi, a co ja gubi, intymna ekologia, macica - energetyczna skarbnica, jak przyjemnie trenować mięśnie wewnętrzne.
Warsztat oparty jest na nauce tantry – jogi miłości, przyjemności i seksu, tradycji sięgającej czasów matriarchatu. Weź ze sobą: karimatę lub/i koc wygodne, ubranie, chustę do przepasania oczu, coś do jedzenia lub picia dla siebie i wspólnoty.

08.05, niedziela, 15.00–18.30, Lambda Warszawa, Żurawia 24a lok. 4

Czas trwania zajęć: 3, 5 - 4 h. Inwestycja w rozwój: 50 zł.
Na pierwsze 40 minut mogą przyjść gratis wszystkie zainteresowane rozwojem kobiety.

Informacje i zapisy u prowadzącej: 510051324, mistycznabrama@gmail.com, www.mistycznabrama.net

Wydarzenie odbywa się w ramach drugich oficjalnych Dni Cipki, organizowanych przez Boyówki Feministyczne i UFĘ, www.dnicipki.pl

O prowadzącej
Wioletta Ewa Tuchowska – nauczycielka tantry, psycholożka, parapsycholożka, doradczyni rozwoju osobistego.8 maja DZIEWCZYNY I KOBITY - WIO DO ANTYGRAFITTI! - zaprasza Zuza Zdziarska

Antygraffiti (ang. reverse-graffiti) polega na tworzeniu tymczasowych napisów/obrazów poprzez usuwanie warstwy sadzy/zabrudzenia z typowych powierzchni miejskiej infrastruktury, takich jak ściany budynków, mury czy chodniki. Antygraffiti posiada liczne zalety w porównaniu z tradycyjnym graffiti; jest przyjazne środowisku, zwraca uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza, nie wywołuje trwałych zmian na powierzchniach, na które zostaje naniesione. Nie jest agresywną, lecz przewrotną formą komunikacji. Czyszcząc przestrzeń publiczną, nie łamiemy żadnych praw, która zakazują nakładania substancji barwiących w miejscach publicznych. Podczas warsztatów będzie można się nauczyć dwóch popularnych technik antygraffiti: rysowania przy pomocy szmatek (dostarczonych przez prowadzącą) oraz wycierania przy użyciu szablonów. Wybierając jako teren działania tunel przy Syrence (a Syrenkę jako oficjalną patronkę akcji!), za pomocą technik antygraffiti umieścimy w przestrzeni publicznej waginorysunki, graficzne wariacje okołocipkowe i hasła procipkowe. Partyzancko-artystyczne działanie będzie pretekstem do zastanowienia się, czemu w przestrzeni publicznej istnieją tylko rysunki fiutków i dlaczego są one tolerowane i "przezroczyste".

Prowadząca zapewnia:
- szmatki
- jednorazowe stopery do uszu (ze względu na hałas)

Małe BHP: weź własne rękawiczki (bawełniane wyściółane gumą lub gumowe), maseczkę na twarz, by nie wdychać spalin (do kupienia w aptece). Mile widziane gotowe szablony cipkowe :)


08.05, niedziela, 15.00, Wybrzeże Kościuszkowskie przy Moscie Świętokrzyskim (tunel), przystanek autobusu 185 w kierunku Ursynowa

Wstęp wolny, osoby, które się zapiszą, mają pierwszeństwo w otrzymaniu wskazówek :), tuzz@o2.pl

Wydarzenie odbywa się w ramach drugich oficjalnych Dni Cipki, organizowanych przez Boyówki Feministyczne i UFĘ, www.dnicipki.pl

o prowadzącej
Zuzanna Zdziarska: z wykształcenia filmoznaczyni, ze studiów pozostało zacięcie do porównywania wizerunków kobiet i mężyzn w kulturze popularnej. Osoba biseksualna, chrześcijanka, feministka i alterglobalistka w jednym. Jako uczestniczka zeszłorocznej edycji Dni Cipki przypadkiem poruszyła zagadnienie wszechobecności rysunków fiutków na murach, wspominając że wizerunki organów płciowych w przestrzeni publicznej jest potencjalnym obszarem działań. Usłyszała wówczas od Agnieszki Weseli/Furji, że warto śmiało pomysł wprowadzic w czyn, co też, mimo rocznego okresu zapłonu motywacji, wzieła poważnie.


SPOTKANIA


8.05 WAGINATYZM - OD PROFANUM DO SACRUM - Iwona Demko


Swoją twórczość artystyczną zaczęłam niewinnie od abstrakcyjnych, różowych, obłych rzeźb. Szybko zauważyłam wtedy, że te obłe różowe kształty kojarzą się wszystkim bardzo erotycznie, a w dodatku często wywołują uczucie zażenowania. Na początku bardzo mnie to zdziwiło - do tej pory wydawało mi się, że erotyka i seks nie stanowią tabu w naszym przecież rozwiniętym cywilizacyjnie społeczeństwie. Zaczęłam się tym interesować. W ten sposób trafiłam na książkę Catherine Blackledge "Wagina. Kobieca seksualność w historii kultury". Pochłonęłam tę książkę, borykając się z uczuciami zdziwienia, szoku, niedowierzania, czasami zażenowania. Wiadomości zawarte w tej książce wstrząsnęły mną - osobą wychowaną w kulturze chrześcijańskiej. Wagina okazała się nie miejscem wstydu, do czego właściwie byłam przyzwyczajona, ale miejscem szacunku. Zaczęłam zastanawiać się, dlaczego to wszystko tak się zmieniło. I w ten sposób zaczęłam interesować się również feminizmem, aż wreszcie dotarłam do teorii matriarchatu....

08.05, niedziela, 17.30-18.30, Pracownia Duży Pokój, Koszykowa 24 m. 12

Wydarzenie odbywa się w ramach drugich oficjalnych Dni Cipki, organizowanych przez Boyówki Feministyczne i UFĘ, www.dnicipki.pl

o prowadzącej
Iwona Demko - rzeźbiarka, asystentka na Wydziale Rzeźby krakowskiej ASP, zajmuje się także rysunkiem i serigrafią. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. W swoich pracach porusza przede wszystkim tematy intymności i seksualnosci kobiecej.8.05 WAGINA, POCHWA, CIPKA, CIPA - "Trzy Kolory" zapraszają do rozmowy

...Bogini, feminizm, nieheteronormatywność, magia, wicca, stare kulty, pogaństwo, słowiańszczyzna, Maria Gimbutas, wolność, sztuka, kobieta, rozwój, progres, szalone wizje przyszłości, Starhawk, Biegnąca z wilkami... Te i wiele innych, ale podobnych w duchu spraw porusza, wstrząsa i miesza
sabatnik "Trzy Kolory". Tematem głównym nowego numeru na sabat Lughnasad (Matka Boska Zielna) jest wagina i wszelkie związane z nią konotacje. Przemyśl kwestię waginy i włącz się w burzę mózgów. Jeśli masz pomysły na fajne tematy o waginie, jeżeli chcesz wyrazić swój punkt widzenia, ślij bez lęku i trwogi swoje inspiracje, pomysły, idee. Jeśli nurtuje cię to i owo, chcesz się wypowiedzieć także w ramach innych działów „Trzech Kolorów” – wymyślaj i dziel się z nami! Nasz mail to: trzykolory@sabatnik.pl.
Osoby chętne, żeby porozmawiać osobiście, zapraszamy do udziału w spotkaniu podczas Dni Cipki 2011!

8.05, niedziela, 19.00, Dynamo Cafe, Smolna 16

Wydarzenie odbywa się w ramach drugich oficjalnych Dni Cipki, organizowanych przez Boyówki Feministyczne i UFĘ, www.dnicipki.pl

o prowadzących
Kolektyw redakcyjny sabatnika boginiczno-feministycznego "Trzy Kolory", www.sabatnik.pl.

+ bonus!
10 maja (wtorek) DKF Muranów: "Too Much Pussy!
Feminist Sluts in the QueerXshow"

Reżyseria: Emilie Jouvet
rok produkcji: 2010
czas: 110 min

W filmie "Too Much Pussy" Emilie Jouvet przygląda się manifestacyjnemu aktywizmowi jako pewnej formie artystycznej kreacji i bada trudne do wytyczenia granice między osobistym a politycznym, występami a rzeczywistością i wreszcie pornografią a sztuką. A może raczej beztrosko granice te unieważnia? Bo też jej nieustraszone bohaterki, siedem performerek na europejskim tournée, chcą zarazem edukować i podniecać, tworzą bezkompromisowy, radosny, feministyczny manifest, buzujący energią, afirmacją seksualności i niekłamaną wolnością. To aktywistki, artystki, pisarki, muzyczki i gwiazdy porno różnych seksualnych (dys)orientacji i ekspresji genderowych. Będziemy im towarzyszyć w busie, jakim przemierzają Europę, oraz podczas występów w słynnych nocnych klubach i teatrach Brukseli, Paryża, Berlina i Sztokholmu. Too Much Pussy jest więc filmem drogi, w pełni zresztą wykorzystującym potencjał tego gatunku, stworzonego do opowiadania o wolności, przygodzie i poszukiwaniu. Oglądamy dziewczyny podczas intensywnego, zmieniającego życie doświadczenia, słuchamy ich swobodnych politycznych i artystycznych refleksji, śledzimy rodzące się między nimi bliskie relacje, jesteśmy świadkami zakulisowych napięć, ale przede wszystkim oglądamy ich niezapomniane występy! UWAGA!! w filmie pojawia się GOLIZNA (o nie!!!;), WSTĘP TYLKO DLA PEŁNOLETNICH WIDZÓW.

10.05, 20.30-23.30, Kino Muranów, Andersa 1

A już w czerwcu niepowtarzalna okazja:

premiera nowego filmu Emilie Jouvet "Much More Pussy"!
+ spotkanie z autorką
+ możliwość udziału w projekcie foto
= w ramach Inicjatywy POMADA 2011, 3-12.06

więcej: www.pomada.info.pl

Organizatorki Dni Cipki dziękują za udostępnienie miejsca: Ósmy Dzień Tygodnia, Eufemia, Lambda Warszawa, Miejsce Kobiet, Pracownia Duży Pokój, Dynamo Cafe

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (5)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

Słuchajcie, byłem na Dniach cipki - i wiecie co? Baby nie zjadły mnie żywcem. Uff...
- Facet

gość

Nie można było innej nazwy wymysleć? Dni waginy albo coś?

gość

Jak feministki mają tyle czasu, to mogłyby wpaść pozmywać za mnie naczynia.

Panna ze złamaną ręką

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij