piątek, 15 listopada 2019

Kobiety, odkrywajcie swoją seksualność! [POSŁUCHAJ AUDYCJI]

W nocy z 13 na 14 maja rozmawiałam o kobiecym prawie do przyjemności w radiowej Trójce z Grażyną Dobroń w programie „Dobranocka”. Zapraszam was serdecznie do posłuchania. Nagranie tej nocnej, dwugodzinnej rozmowy znajdziecie tutaj:

http://www.polskieradio.pl/9/304/Artykul/603319,Kobiety-odkrywajcie-swoja-seksualnosc

Silne i autentyczne przekonanie, że moje potrzeby też się liczą, to podstawa udanego radosnego seksu (i życia). Dlatego uważam, że dążenie do orgazmów wyzwala kobiety.

Schematy ograniczają nas w poznawaniu i akceptowaniu siebie. Jesteśmy wychowywane w kulturze gdzie nadmierne staranie się przez kobietę o przyjemność, kojarzy się z poczuciem winy i wstydu. Bo według stereotypów kobiecość to poświęcanie się dla innych i niewymaganie zbyt wiele dla siebie. Nas ma zadowalać zadowalanie innych. Ta pokrętna i fałszywa ideologia wciąż ogranicza miliony z nas. On ma orgazm, a tobie porządna polska kobieto, ma wystarczyć satysfakcja, że jemu było dobrze.

Wiele kobiet trwa przy poświęcaniu swojej przyjemności. Wierzą, że będą bardziej kochane, jeśli nie będą stawiać wygórowanych oczekiwań, a zamiast tego skupią się na zaspokajaniu mężczyzny. Na początku znajomości taka taktyka nawet się sprawdza. Skrzydeł dodaje smak nowości, poczucie, że oto jesteśmy pożądane. To wydaje się wystarczać. Tylko z czasem w relacje wdziera się frustracja, niechęć, poczucie, że czegoś brakuje w naszym związku, zaczyna doskwierać brak intymnej bliskości i brak miejsca dla potrzeb obu stron. Dlatego przy każdej okazji namawiam kobiety (i mężczyzn także), żeby nie wypierać się swoich seksualnych pragnień, rozpoznawać, co nam sprawia przyjemność i pozwalać sobie na eksperymenty.

Kobiece prawo do przyjemności

Polkom brakuje mocnego przekazu, że wolno nam podążać za swoimi seksualnymi pragnieniami i że nasze wybory seksualne należą do nas i nikomu nic do tego. Dlatego zachęcam wszystkie panie do korzystania z kobiecego prawa do przyjemności! Jeżeli coś wydaje ci się dobre, przyjemne i ciekawe – podążaj za tym, jeżeli coś wydaje ci się fałszywe i wymuszone – wycofuj się.

Kiedy kobieta potrafi zadbać o swoją przyjemność w łóżku, jest to ściśle związane z jej szacunkiem do samej siebie oraz z poczuciem własnej wartości. Dobry seks i orgazm może sprawić, że poczujecie się pełne życia, energii i wiary we własne siły. Pozwoli ci wnieść do twojego związku zabawę i poczucie intymnej wspólnoty z partnerem czy partnerką.

Bez przyzwolenia na radość, zabawę i przyjemność w łóżku odcinamy sobie dostęp do wielu poziomów seksualnej satysfakcji. Dlatego powtarzajmy sobie tak często, jak to jest tylko możliwe: Wolno nam mieć orgazmy, pragnąć ich i dążyć do niego w sposób jaki nam najbardziej odpowiada. Zarówno solo jak i z partnerem czy partnerką.

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (4)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

Dobre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gość

Świetna audycja, proszę o więcej.

warto świadomie cieszyc się swoją seksualnością,polecam audycje....

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij