czwartek, 21 listopada 2019
foto: ellen von unwerth, heidi

Kilka niezbitych argumentów, że pora na długi jesienny spacer!

Czy zauważyłyście, jak piękną mamy jesień tego roku? Przyznam się, ze dopiero niedawno podniosłam oczy zza komputera i zobaczyłam, jak fantastycznie wygląda świat za oknem. Pora na długi jesienny spacer!

A dla tych, które mają wątpliwości, czy to jest rzeczywiście najlepszy sposób na spędzenie najbliższego weekendu, przedstawiam kilka niezbitych argumentów.

Miły chłopak w wiejskiej chacie1. Znalazłam jakże miłe oku zdjęcie chłopaka zagubionego w wiejskiej chacie. Jeżeli takich mężczyzn można spotkać w czasie wycieczki za miasto, to naprawdę pora już spakować plecaki.

2. „Dziewczyny do lasu” – oto co pisze Maja Storach, autorka jednej z moich ulubionych książek o kobietach „Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną”:

„Kobieta, która wyprawi się do lasu i podda się siłom natury, może uzyskać całkiem konkretne zdobycze. Kobiety towarzyszące Artemidzie w leśnych ostępach odkrywają, że stają się bardziej refleksyjne. Często też nawiedzają je bardziej niż dotychczas ożywione marzenia senne, to zaś powoduje, że zwracają się ku własnemu wnętrzu.

Co z perspektywy psychologicznej dzieje się w sytuacji, gdy kobieta „wyprawia się do lasu”, czy to we własnej psychice, czy w rzeczywistości? Dochodzi do ożywienia świata wewnętrznego, uaktywnia się funkcja transcendentna, dochodzi do pobudzenia procesów samoorganizacji.

Funkcja transcendentna to sprawiająca niekiedy wrażenie cudownej zdolności psyche ludzkiej do radzenia sobie w nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji.”

Podsumowując – jeżeli czujesz się zagubiona, przemęczona, smutna, opuszczona – wybierz się do lasu. Tam najłatwiej zrzucić z siebie warstwy tego, co od nas ktoś oczekuje, czego od nas się wymaga i nawiązać wreszcie kontakt z naszym prawdziwym „ja”. Zastanowić się, czego ja sama potrzebuję, o czym marzę i w jakim kierunku chce zmierzać. A potem znaleźć w lesie jakąś przyjazną brzozę i przytulić się do niej z całych sił. Podobno kontakt z tymi drzewami wzmacnia naszą energię i dodaje nam sił. Wyciszone, wzmocnione i zaprzyjaźnione z sobą jesteśmy gotowe na dokonywanie właściwych wyborów w naszym życiu.

3. Dla wszystkich w ramach rozgrzewki przed jesiennym spacerem najnowszy zmysłowy klip Beyonce. Beyonece, Beyonece, Beyonece. Bo jest kobieca, zmysłowa i głośno mówi, ze szczęśliwa może być tylko niezależna kobieta, która nie boi się chodzić swoimi drogami. Gdyby ktoś jeszcze pytał, jaki związek teledysk ma z tematem jesiennego spaceru, to proszę bardzo – strój piosenkarki. Leginsy i obcisły golf to idealny zestaw na wypad po za miasto: seksowny, wygodny i ciepły.

Napiszcie, jak planujecie spędzić wolne dni. Do zobaczenia na leśnych ścieżkach. Udanego weekendu wszystkim życzę.

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (5)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

w poszukiwaniu takiego słodziaka jestem gotowa zagladać do kazdej wiejskiej zagrody, obawiam sie tylko, ze musiałabym się wybrać w jakieś góry Szwarcwaldu, brak mi trochę wiary, ze znajdę takie cudo w Beskidach, chociaż nie, wróć - kiedyś widziałam w Bieszczadach na szlaku takiego super faceta, ze szczęka opada, a więc w Bieszczady:)))

gość

popijam winko zawinięta w ciepły koc - nie planowałam tego, ale jakoś tak samo wyszło:)))

gość

w ten weekend planowałam, ze zacznę : odchudzanie, chodzenie na siłownie i naukę hiszpańskiego, ale chyba zacznę od poniedziałku

gość

spójrzcie dzisiaj za okno ( jest poniedziałek) pogoda jest absolutnie fantastyczna, coś niesamowitego, żałuję, że nie moge wyrwać się gdzieś dalej, ale na pewno zrobię dzisiaj wszystko, żeby chociaż na chwilę zawinąć się w płaszcza i szalik i po prostu pójść przed siebie, ta pogoda to magia, ona rozdaje jakąś pozytywna energię, trzeba trochę nabrać z tego na swój talerz:)

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij