środa, 19 lutego 2020
plakat: Marianna Ruszczyńska dla "Tak dla kobiet"

Jestem na tak dla kobiet!

Jestem za prawem kobiet do decydowania o własnym macierzyństwie. Popieram edukację seksualną w szkołach, dostęp do antykoncepcji i zmiany w ustawie anty- aborcyjnej. Jestem na „Tak dla kobiet”. A ty?

Nie zgadzam się na traktowanie kobiet jako obywateli drugiej kategorii, których podobno tylko surowe prawo może odstraszyć od nieustającej potrzeby i ochoty do zabijania (nienarodzonych) dzieci. Brzmi strasznie? No właśnie, nie dajmy się zwariować. Polskie kobiety są mądre i odpowiedzialne i w taki sposób należy je traktować.

No właśnie - obecnie mamy ustawę anty-aborcyjną, która powołując się na dobro dziecka od chwili poczęcia, ogranicza wolność kobiet w Polsce. Prawda jest taka, że nie chroni niczyich praw. Jej celem jest wyłącznie i jedynie ubezwłasnowolnienie kobiet. Sugeruje się nam, że kobieta jest czymś gorszym i złym, tak bardzo, że trzeba ustawy, żeby nienarodzone dzieci przed tą polską wynaturzoną kobietą chronić. Pomyśl tylko jak intensywnie konserwatywni politycy i przywódcy religijni zabiegają o to, żeby przejąć kontrolę nad kobiecymi ciałami m. in. za pomocą twardego anty – aborcyjnego stanowiska. Gdyby to zależało tylko od tych sekso-bojnych obywateli, to nie miałybyśmy w ogóle dostępu do antykoncepcji. Bose i w permanentnej ciąży zostałybyśmy zamknięte w kuchni na wieki wieków.

Niestety to nie żart. Dlaczego tak bardzo im na tym zależy? Otóż kobieta w czasie ciąży i z małym dzieckiem na ręku staje się bezbronna: nie może się przeprowadzić, nie może pracować, potrzebuje wsparcia. I kiedy jest się w tej ciąży stosunkowo często (bo nie ma się dostępu do edukacji seksualnej, do środków antykoncepcyjnych) jest się osobą bierną i zdaną na innych (czytaj: mężczyzn). Za pomoc trzeba się potem "odwdzięczać" harówą i posłuszeństwem i o to w tej całej ustawie chodzi: o utrzymanie szowinistycznego pseudo porządku. Mało romantyczne spojrzenie na całą sprawę, prawda? Uważam, że trzeba zdzierać z całej tej sprawy podniosłe hasła i patrzeć na nią przez pryzmat prawdziwego życia. Kobiety mają swoją głowę i swoje ciało, o którym mogą i powinny same decydować.

Akcja „Tak dla kobiet!”

Dlatego w listopadzie przyłączam się do akcji zbierania podpisów dla „Tak dla kobiet”. O co chodzi w akcji „Tak dla kobiet”? Potrzeba 100 tysięcy podpisów, żeby wprowadzić pod obrady Sejmu ustawę:

  • wprowadzającą do szkół edukację seksualną,
  • zwiększającą dostępność środków antykoncepcyjnych,
  • liberalizującą prawo do przerywania ciąży.

Zostało już niewiele czasu. Podpisy będą zbierane do 15-tego listopada. Przy naszym redakcyjnym biurku otwieramy listę, na której można umieszczać swoje nazwiska – zapraszamy do odwiedzin i wpisywania się.

Więcej o akcji „Tak dla kobiet” znajdziecie na stronie www.takdlakobiet.pl

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (9)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

Podpisy są zbierane do 15 grudnia. 15 listopada jest tylko liczenie.

gość

Chcesz mieć prawo do zabijania dziecka we własnym brzuchu, tylko dlatego, że jest małe i bezbronne i przeszkadza bo kobieta w ciąży, cyt.: "nie może się przeprowadzić"? Rozwiązanie takich problemów rzeczywiściew leży w odpowiedniej edukacji, antykoncepcji i przede wszystkim odpowiedzialności za swoje czyny. Zabijanie ludzi to zbrodnia. Małych, czy dużych. Jak chcesz inaczej nazwać aborcję? Mały zabieg kosmetyczny? Może kolejnym krokiem będzie uznanie, że można dokonać aborcji na dzieciach już urodzonych, bo np. z dzieckiem na ręku "nie można pracować"? Piszesz te teksty i myślisz na użytek jakichś koncernów? Bo aż trudno uwierzyć, że inteligentna kobieta, emocjonalna i świadoma swojej kobiecości może twierdzić takie głupoty. Bez urazy, ale emocjonalny tekst to i emocjonalny komentarz. (nie bój się opublikować komentarza, chyba, że boisz się dyskutować)

gość

Tosrodki antykoncepcyjne - nie są powszechnie dostępne?

Pogięło Was - czy manipulujecie ludźmi?!

gość

jestem za antykoncepcja, która powinna być tańsza
jestem za prowadzeniem NORMALNEGO wychowania seksualnego w szkołach
ale jestem PRZECIW aborcji.
Antykoncepcja jest dostępna i jeżeli było się dorosłym i odpowiedzialnym żeby iść do łóżka to trzeba być dorosłym i odpowiedzialnym gdy jestem w ciąży. Z tego "płodu" jest dziecko.

gość

Ja prędzej sobie uje*** rączki niż podpiszę coś takiego. A najlepsze to są zwolenniczki tej ustawy - wegetarianki, zwierzątka nie tkną, ale dziecko co ma serduszko, rączki i nóżki to na kawałki pozwolą rozerwać.

gość

Zdzierać podniosłe hasła? "Czy wam się sufit na łeb nie spadł?" Jestem prawicowcem, ale - niestety dziecko, nawet nienarodzone nie jest waszą własnością, częścią waszego ciała, którą możecie sobie wyciąć. Po 5 latach ta kruszynka ma już własne zdanie i wolę, więc powinno się teoretycznie odpowiadać za aborcję jak za morderstwo - trochę odpowiedzialności! ;] A edukacja seksualna to zupełnie inna kwestia. Całe szczęście, czytając komentarze się uspokoiłem :) Pozdrawiam Te etyczne, pozytywne jednostki! :)

gość

dziecko to też kobieta (w przyszłości) więc jeśli ktoś jest za kobietami a jednoczesnie popiera aborcje która jest za zabijaniem dziecka czyli w przyszłości kobiety to jak można popierać kobiety i jednocześnie chcieć je zabijać ? wytłumaczy mi to ktoś ?

gość

Zbiór komórek nie ma od razu rączek ani nózek, ludzie zachowajcie trochę zdrowego rozsądku! Życie nie jest czarno białe, średniowiecze się skonczyło

gość

Co ze zgwałconymi kobietami. Co z kobietami, które są pewne że dziecko będzie poważnie zniekształcone? Skąd pewność, że ono by chciało żyć będąc takim? Warzywem? Ja bym nie chciała. Co z kobietami, które bardzo źle znoszą ciąże i być może umrą? Wszystko fanaberie? Państwo patrzy i strzela piorunami? Bóg zgniecie cię swoim Ostatecznym Palcem?
Gdzie w tym wszystkim jest człowiek?

Może ktoś pomyśli, że jestem zła czy mało wrażliwa. Nie o to tu jednak chodzi. Właśnie nie o dobroć czy pierdoloną moralność.

Jestem na tak. Na tak dla Kobiet.

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij