sobota, 18 stycznia 2020

Ile seksu jest w sam raz?

Joanna dzisiaj w Metro o tym, ile seksu jest w sam raz:

Statystycznie kochamy się 2,5 raza w tygodniu. Masa ludzi zadręcza się tym, że inni robią „to” częściej. Nie warto w seksie tak przejmować się liczbami. Nie wielkość, ilość czy długość ma znaczenie. Jak w każdej innej branży, w seksie też liczy się przede wszystkim jakość.

Czasami odnoszę wrażenie, że seks to najbardziej rywalizacyjny halowy sport świata. Chyba każdej parze zdarza się myśleć o tym, że inni robią to częściej, lepiej i z większą dawką przyjemności. Partnerzy mają w głowie jakąś określoną normę – dla niektórych jest to „raz dziennie”, dla innych raz w tygodniu lub w miesiącu. Kiedy nie osiągają tej liczby, czują się jak nieudacznicy. Sądzą, że nie są „normalni”. I zaczynają się martwić, albo wzajemnie się obwiniać za słabe wyniki.

Czy masz więcej czy mniej seksu niż inne osoby? To informacja, którą chciałoby poznać dużo osób, prawda? Oczywiście, nie dlatego, że czujemy presję, żeby wiecznie się do kogoś porównywać. Nie dlatego, że potrzebujemy otuchy, że koniec końców mieścimy się w normie. Po prostu chcemy wiedzieć. Więc jak często kochają się inni?

Cały tekst Joanny Keszka przeczytacie na MEDIA PLANET: Być zdrowym

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (5)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

świetny tekst.

gość

Seks to sprawa bardzo indywidualna, w każdym związku będzie wyglądać inaczej. Ważne by było nam ze sobą dobrze i dopóki obydwie strony są zadowolone z pożycia seksualnego - nie ma co patrzeć na liczby i statystyki.

gość

Coś w tym jest. :)

gość

Jak zawsze świetny materiał, ale ja mam wrażenie, że nieważne, czy się mieścimy w normie, czy nie, jeśli obie strony są zadowolone, to nieważne, czy to 10 razy w tygodniu, czy 10 razy na rok, prawda?

gość

Dobry artykuł. :) A na pytanie ciężko odpowiedzieć.

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij