środa, 19 lutego 2020

Dziewczyny, jesteśmy piękne!

Magazyn "The Atlantic" opublikował niedawno obraz złożony ze zdjęć typowych kobiet z różnych krajów. Pomysł polega na tym, żeby pokazać, jak w perspektywie globalnej wygląda typowa kobieca twarz.

To co zwróciło moją uwagę to fakt, jak piękne są te wszystkie twarze. Jak my kobiety wypadamy dużo atrakcyjniej na tle mężczyzn. Czy zauważyłyście, że na naszych polskich drogach i ulicach można zawsze spotkać masę atrakcyjnych kobiet, a tak niewielu dobrze wyglądających facetów? Z panami jest dużo gorzej: zapuszczeni, do tego często gęsto o zgrozo z wąsami. Zadbani, wysportowani – to wciąż tylko nieliczne wyjątki. Niestety.

Zastanawiam się w jakiej mierze może wynikać to z tego, że kobiety często sprowadza się do roli obiektu seksualnego. W efekcie, żeby poczuć się atrakcyjnymi musimy się dostosowywać do narzuconych nam, często wyśrubowanych, norm dotyczących naszego zachowania i wyglądu.

Dzieczyny, jesteśmy piekne

Jeśli o mnie chodzi, to lubię powtarzać, że jeśli czuję się seksi, to jestem seksi, ale odrobina makijażu i fajny ciuch jeszcze nikomu nie zaszkodziły. 

A co by było gdyby kobiety sięgnęły po pieniądze i władzę? Może wtedy mężczyźni musieliby się trochę bardziej postarać o swój wygląd? Co o tym sądzicie?

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (7)
sortowanie: najstarsze/najnowsze

czasami wręcz mam wrażenie, że u polskich mężczyzn niedbanie o siebie jest jakąś w ich mniemaniu oznaką męskości:(
tak jakby na kobiety miałaby działać męska przesuszona twarz, przetłuszczone włosy i sprana bielizna i podkoszulki sprzed 6 lat,

a może po prostu podtrzymywanie kruchego męskiego ego jest dla nich ważniejsze niż to czy podobają się kobietom, smutne:(

gość

Dzwoneczku to nieprawda. Zarówno kobiety i mężczyźni bywają niezadbani. To zależy od człowieka. Ja źle bym się czuł nie dbając o siebie. W ogóle sobie tego nie wyobrażam.

ta Polka na zdjęciu to jakaś taka do mnie niepodobna do mnie...

żeby tylko to zdjęcie nie wpadło w ręce Kaczyńskiego, bo okaże się, że jestem nie-Polka i gdzie ja się wtedy biedna podzieję?

gość

hahah ale bzdura.wszystkie te buźki grubo powyżej średniej każdego kraju..."z typowych kobiet" żenua dziewczynki

gość

"hahah ale bzdura.wszystkie te buźki grubo powyżej średniej każdego kraju..."z typowych kobiet" żenua dziewczynki"

a ja uważam, że twarz "Polki" jest dość typowa: polskie dziewczyny i kobiety są po prostu ładne, a jeżeli ktoś tego nie zauważa, to po prostu musi mieć jakieś problemy z percepcją

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij