wtorek, 10 grudnia 2019
Kate Moss As Wanton Muse to Tim Walker in Love #9 Spring/Summer 2013

Czerwień przyciąga: seks, sławę i pieniądze [FOTO]

Co zrobić, żeby zostać zauważoną i wybić się z tłumu? Można oczywiście stanąć na głowie, pokazać majtki albo zrobić loda pod stołem. Nie oszukujmy się jednak, są to metody ocierające się o pewien stopień desperacji. Naukowcy radzą wszystkim kobietom, które chcą zostać zauważone: ubierz się na czerwono.

Czasami po prostu tego potrzebujemy - żeby wszystkich, albo przynajmniej tego wybranego, dosłownie ścięło z nóg na nasz widok. Chwalebny cel. W takich sytuacjach dobrze jest mieć asa w rękawie, coś co na pewno zadziała i pomoże nam wyjść przed szereg.

Nieocenieni amerykańscy badacze znaleźli przydatną w takich sytuacjach dla wszystkich kobiet i także mężczyzn podpowiedź. Otóż czerwień rządzi. Chcesz zostać lepiej zapamięta i wyżej ceniona – ubierz się na czerwono. Właśnie tak. Jak na to wpadli? W trakcie badań pokazali panom zdjęcia pań. Kobiety, których fotki były umieszczone w czerwonych ramkach były oceniane przez uczestników badania jako ładniejsze. Kobiety oceniały, że mężczyźni ubrani w czerwone koszule w porównaniu do tych w niebieskich koszulach sprawiają wrażenie osób odnoszących większe sukcesy.

Kolejne badanie na temat wpływu czerwonego koloru na mężczyzn przeprowadzono w restauracji. Panowie dawali większe napiwki kelnerkom ubranym na czerwono. W badaniu uczestniczyły 272 osoby. Okazało się, że mężczyźni dawali większe napiwki niż kobiety. Badanie trwało sześć tygodni. Mężczyźni zostawiali kelnerkom ubranym w czerwone koszule o 14,6 % – 26,1 % większe napiwki niż kobietom ubranym w koszule w innych kolorach.

Czy ten związek między czerwienią i reakcją mężczyzn na kobiety nie jest fascynujący? Może warto wypróbować go prosząc o podwyżkę, albo szykując się na upolowanie jakiegoś miłego faceta. Możliwości jest wiele. Cóż nam pozostaje w tej sytuacji drogie panie? Chyba tylko ubrać się na czerwono i wreszcie wyjść z domu, by zdobywać świat.

Joanna Keszka

 

Aymeline Valade's Passionate Elegance By Nathaniel Goldberg For US Harper's Bazaar April 2013 As 'The Best Of The Season'
Aymeline Valade's Passionate Elegance By Nathaniel Goldberg
For US Harper's Bazaar April 2013 As 'The Best Of The Season'

Aymeline Valade's Passionate Elegance By Nathaniel Goldberg For US Harper's Bazaar April 2013 As 'The Best Of The Season'Aymeline Valade's Passionate Elegance By Nathaniel Goldberg
For US Harper's Bazaar April 2013 As 'The Best Of The Season'


Kate Moss As Wanton Muse to Tim Walker in Love #9 Spring/Summer 2013Kate Moss As Wanton Muse to Tim Walker in Love #9
Spring/Summer 2013

Małgosia Bela vouge UK
Małgosia Bela vouge UK

Penelope cruz dla Campari
Penelope cruz dla Campari

 

Olga Maliouk Simmers in Blush Lingerie Spring 2013 by Max AbadianMaliouk Simmers in Blush Lingerie
Spring 2013 by Max Abadian


 

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (7)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

Niedawno udało mi się kupić wspaniałą czerwoną sukienkę! Wyglądam w niej fantastycznie. Efekt jaki wywarła na wszystkich i konkretnie tym jednym był piorunujący! Dla mnie także ;)

gość

teraz zdałam sobie sprawę, że rzeczywiście lubię patrzeć na kobiety w czerwieni...

gość

Czerń ładna dla kobiet, ale jakoś wskazane zdjęcia nie przypadają mi do gustu.

gość

Uwielbiam czerwień. Taki kolor to dla pewnych siebie Pań jest.

gość

Czerwony to rzeczywiście piękny kolor. :) Ogień!

gość

Czerwień zawsze była modna bo powoduje duży kontrast z otoczeniem. Na weselach często da się zauważywszy sukienki w tym kolorycie.

gość

Najseksowniejszy kolor na świecie, bije pewnością siebie.

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij