niedziela, 19 stycznia 2020

Startuje akcja "KegelParty" - zdrowe mięśnie Kegla dla wszystkich kobiet!

„KegelParty” - nowa ogólnopolska akcja Joanny Keszka, akcja która łamie tabu wokół kobiecego ciała, seksualności i zdrowia intymnego. Każda kobieta ma prawo znać swoje ciało i wiedzieć, jak świadomie poruszać się w sferze swojej seksualności. Jeśli jesteś kobietą, na pewno słyszałaś, że powinnaś dbać o mięśnie dna miednicy. Tylko czy wiesz, czym właściwie są te mięśnie i jak utrzymać je w dobrej formie? Przyjdź na KegelParty i podczas kobiecych warsztatów poznaj ćwiczenia Kegla oraz dowiedz więcej, jak dbać o swoje zdrowie intymne i seksualność. Spotkania będą odbywały się w całej Polsce, a informacji szukaj na stronach KegelParty.pl oraz Barbarella.pl.

KegelParty to pierwsza w Polsce akcja, której misją jest zmiana w podejściu do spraw intymnych, edukowanie w kwestiach tak rzadko omawianych na publicznym forum jak wpływ mięśni dna miednicy na zdrowie i życie seksualne kobiet. Chcę dotrzeć do kobiet w całym kraju i sprawić, że ćwiczenia Kegla staną się w Polsce tak powszechne jak mycie zębów i tak przyjemne jak jazda na rowerze w letniej sukience. W czasie akcji „Kegel Party” będę prowadzić spotkania dla kobiet zarówno w Warszawie jak i w całej Polsce, na których opowiem i pokażę, jak wzmacniać mięśnie dna miednicy. Na warsztatach zobaczycie kompletny zestaw informacji dla każdej kobiety: czym są mięśnie Kegla, jak o nie dbać i jak z nich korzystać. Chcę zachęcić panie w całym kraju do dbania o swoje zdrowie intymne i o swoją seksualność. 

KegelParty organizuje i prowadzi Joanna Keszka:
Autorka najodważniejszej polskiej książki o seksie pt. „Grzeczna to już byłam, czyli kobiecy przewodnik po seksie”. Prowadząca program „Szkoła Seksu Joanny Keszka” na kanale Planete+. Pomysłodawczyni i prowadząca ogólnopolską akcję „Cala Polska ćwiczy mięśnie Kegla”. Ekspertka w dziedzinie kobiecej seksualności. Redaktorka naczelna Barbarella.pl „Najseksowniejszy portal dla kobiet i dla par”. Prowadzi pierwszy w Polsce butik LoveStore.Barbarella.pl z eleganckimi i zdrowymi gadżetami erotycznymi dla kobiet i dla par, Warszawa, ul. Hoża 57 lok. 1B.
 
Informacje o kolejnych eventach KegelParty znajdziecie tutaj: KegelParty.pl/kalendarz

Zapraszam kobiety z całej Polski, żeby przyłączyły się do organizowania eventów „KegelParty”

KegelParty to akcja skierowana do kobiet w całym kraju. Zachęcam kobiety z całej Polski, żeby przyłączyły się do „KegelParty”! Możemy wspólnie zorganizować w waszej miejscowości warsztaty na temat kobiecego zdrowia intymnego i kobiecej seksualności. W ramach akcji KegelParty chcę prowadzić spotkania w całej w Polsce.  Jestem zainteresowana współpracą z miejscami przyjaznymi kobietom takimi jak: stowarzyszenia, kluby, kawiarnie, świetlice, hotele, SPA, kliniki. To fantastyczny moment, aby zostać pionierem w swoim środowisku we wspieraniu kobiet w ważnym aspekcie zdrowia, jakim jest profilaktyka mięśni dna miednicy. Jeżeli znasz lub prowadzisz miejsce przyjazne kobietom, dołącz do projektu KegelParty:  Czekam na zgłoszenia z całej Polski. Piszcie na kegelparty@barbarella.pl. Więcej informacji na: KegelParty.pl/zapros-joanne

„KegelParty, bo siła kobiet jest w mocnych mięśniach dna miednicy!” – Joanna Keszka
 
Marzy mi się świat, w którym kobiety znają i lubią swoje ciało, także, a może nawet szczególnie, od pasa w dół. Taki, w którym nie musimy czuć się niepewne i zawstydzone w kontakcie ze swoimi częściami intymnymi. Stworzyłam KegelParty, bo uważam, że dzielenie się wiedzą na temat mięśni Kegla to najlepszy sposób, aby zapewnić kobietom wsparcie w sprawach intymnych i seksualnych, pewność siebie, radość z tego kim jesteśmy i jak wyglądamy, oraz spokój i godne życie bez wstydu w każdym wieku. Kto wymyślił, że należy się wstydzić kobiecych spraw związanych z intymnością oraz seksualnością i jedynie cierpieć w milczeniu i niepewności? To niewiarygodne jak mało mówi się na temat zdrowia intymnego kobiet. Milczenie wokół mięśni dna miednicy to śmierdząca sprawa, a ja postanowiłam to naprawić.
 
KegelParty ma formę kobiecych warsztatów w całej Polsce, na których można uzyskać najważniejsze informacje: czym są mięśnie Kegla, jak o nie dbać, po jaką pomoc medyczną i jakie kulki gejszy można sięgać w trakcie treningu oraz w jaki sposób dla zdrowia i przyjemności w sypialni korzystać z mięśni, kiedy już są mocne! Będziemy pokazywać możliwości i dawać instrukcje. A wszystko to w przyjaznej, kobiecej atmosferze, bez nadęcia, z uśmiechem na ustach! Bo poznawanie kobiecego ciała w każdym aspekcie, szczególnie od pasa w dół, to wyjątkowy temat. Poruszanie go w dobrej, bezpiecznej przestrzeni dodaje siły, pozwala radzić sobie z fałszywym wstydem i krzywdzącymi przekonaniami na temat swojego ciała, pomaga lepiej rozumieć i akceptować siebie, przypomina, że bycie kobietą to wspaniała przygoda!

  • Dla kogo KegelParty: Dla kobiet w każdym wieku. Dla matek z córkami, dla przyszłych mam i dla młodych mam, dla kandydatek na kochanki doskonałe i wszystkich kobiet, które chcą zatroszczyć się o swoje zdrowie i lepszy seks.
  • Po co KegelParty: Bo przygoda z kulkami gejszy to mocne mięśnie dna miednicy. Wyćwiczone mięśnie Kegla zwiększają satysfakcję seksualną kobiet i ich partnerów. Oprócz tego zapobiegają powszechnemu wśród kobiet w średnim i dojrzałym wieku wysiłkowemu nietrzymaniu moczu, kiedy to mokra plama na spodniach pojawia się nawet przy kichaniu i głośnym śmiechu. Wyćwiczone mięśnie dna miednicy ułatwiają też poród, oraz dojście do siebie po porodzie. Zapobiegają także opuszczaniu się kobiecych narządów rodnych.
  • Co przygotowałam na KegelParty: Szczegółowe informacje na temat tego, jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie Kegla oraz zestawy ćwiczeń. Jeśli nauczysz się zaciskania mięśni dna miednicy, możesz je trenować stojąc w kolejce po kawę, czekając na autobus na przystanku lub porządkując dokumenty w biurze. A twoje zdrowie i życie seksualne tylko na tym zyskają!
  • Kulki gejszy: Na miejscu pomagam dobrać najlepsze kulki dopochwowe z oferty LoveStore.Barbarella.pl: http://lovestore.barbarella.pl/katalog/kulki-gejszy.

Zdrowe mięśnie Kegla dla wszystkich kobiet!

Mokra plama na bieliźnie w momencie, kiedy śmiejemy się głośno, podskakujemy czy podnosimy ciężary to nie jest zwykła przypadłość, chociaż wiele kobiet właśnie tak myśli. To sygnał, że mięśnie dna miednicy są osłabione i jeśli nie zrobimy nic, żeby je wzmocnić, będzie coraz gorzej… Jeśli masz dzieci, intensywnie trenujesz jakiś sport, prowadzisz siedzący tryb życia, skończyłaś 30 lat albo więcej, na pewno wiesz, o czym piszę. O popuszczaniu – podczas podskoków z dziećmi na trampolinie, kiedy przebiegasz swój codzienny dystans, kiedy podnosisz z podłogi siatkę z zakupami, w trakcie dobrej komedii, kiedy śmiejesz się z dowcipu, podczas kaszlu, kiedy jesteś przeziębiona. To powszechna przypadłość, ale to nie oznacza, że jesteśmy na nią skazane! Każda z nas może mieć mięśnie dna miednicy w dobrej formie i to my mamy rządzić naszym pęcherzem a nie pęcherz nami. Wiele kobiet cierpi w milczeniu, z nikim nie rozmawiają na temat swojego „małego problemu”, który rządzi całym ich życiem. Jeśli skonsultują się z lekarzem dostaną informacje albo o specjalnych podpaskach, które są drogie i drenując kobiecy portfel, tylko tuszują problem, albo o operacji. 
 
I nie zapominajmy o prawie kobiet do orgazmów!

Tak jak można wytrenować mięśnie brzucha, pośladków, czy bicepsy, tak samo za pomocą prawidłowych i regularnych ćwiczeń można wzmocnić mięśnie dna miednicy. Ta grupa mięśnia nazywana jest także mięśniami Kegla od nazwiska ginekologa, który w latach 40-tych XX w. stworzył system skurczy i rozkurczy pochwy, dzięki któremu zmniejszały się problemy pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Okazało się, że pacjentki nie tylko zaczęły lepiej kontrolować swój pęcherz, ale także odczuwać większą przyjemność w sypialni. Ich wrażenia podczas seksu intensyfikowały się, a orgazmy były częstsze i mocniejsze. I tak doktor Kegel odkrył dla świata Zachodu coś, co było znane od wieków na Wschodzie: regularne ćwiczenia pochwy poprawiają jakość życia seksualnego kobiet i ich partnerów. Nie bez powodu kulki waginalne wspomagające ćwiczenia Kegla nazywane są kulkami gejszy. 
Na KegelParty będziemy rozmawiać nie tylko o zdrowiu, ale też o seksualności. Bo nic, co kobiece nie jest nam obce! 
 
Chodzi o to, żeby rzucić światło na sprawy kobiet od pasa w dół 

Wiele osób uważa popuszczanie za „brzydki” temat. Najlepiej nie poruszać go w ogóle, a kobiety, które mają z tym problem skazać na siedzenie w domu i wstydzenie się w milczeniu, żeby broń boże nie urazić, niezwykle delikatnej jak się okazuje na tym tle, opinii społecznej. Kłopot w tym, że ten jakoby „brzydki temat” dotyczy wszystkich kobiet. Mięśnie dna miednicy to część naszego zdrowia intymnego i ważny element kobiecej seksualności.

Może właśnie dlatego, że jest to sprawa kobiet, powstał wokół niej mur milczenia. Tak jakby to, co kobiece, można było traktować z marszu z lekceważeniem. Gdyby sprawa dotyczyła mężczyzn, to możliwe, że zająłby się nią nawet minister zdrowia. Ale obecnie sytuacja wygląda tak, że minister Radziwiłł interesuje się środkami na potencję, a kobiety zostają same ze swoimi intymnymi problemami. Dla odmiany ja uważam, że jeśli temat dotyczy mnie i milionów kobiet, trzeba znaleźć sposób, żeby  o nim głośno rozmawiać i dzielić się informacjami. Każda kobieta zasługuje na to, żeby mieć dostęp do wiedzy na temat swojego ciała podanej w sposób praktyczny, przyjazny i bez fałszywego wstydu.
 
Do zobaczenia na KegelParty!  

Joanna Keszka

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (0)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij