niedziela, 19 stycznia 2020

Podziemie Erotyczne Kobiet - kontynuacja. Kobiece spotkania w kwietniu i w maju w Warszawie

Podziemie Erotyczne Kobiet kontynuuje swoją misję. 22 kwietnia (sobota) i 20 maja (też sobota) 2017 zapraszam na nowe spotkania w Warszawie. Chcę oddawać głos kobietom w sprawach dotyczących ich intymności, ich ciała, ich wyglądu. Zbyt wiele osób uzurpuje sobie prawo do mówienia kobietom, czego powinny się wyrzec i wstydzić w kwestii seksualności i płodności. Seks ma wspierać kobiety, a nie być narzędziem kontroli i ograniczeń. 

Akcja „Podziemie Erotyczne Kobiet” powstała z niezgody na pomijanie i wykluczanie kobiecej perspektywy w polskich rozmowach na temat seksu. O seksualności mówi się i pisze, tak jakby kobietom wszystko było już wolno, w momencie, kiedy wolno nam jedynie odrobinę więcej. Pomija się nasze trudności w decydowaniu o swojej seksualności. Przemilcza ponury fakt, że seks to w zasadzie męski monolog. Popularne popkulturowe hasło „bądź seksi” promuje opresyjny wobec większości kobiet model bycia wiecznie piękną i młodą i nie mówi absolutnie nic na temat kobiecych potrzeb i możliwości erotycznych. 

Kobieta jest po to, żeby się podobać i siedzieć cicho?  

O ile mężczyźni mają przyzwolenie na eksperymentowanie z seksem, o tyle kobiety dostają przekaz, że „bycie seksi” polega na podobaniu się innym, na zaspokajaniu cudzych fantazji. Z jednej strony mamy nie być zbyt „wulgarne” i „wyzywające”, z drugiej - nie wolno nam zapominać o podkreślaniu „naturalnej kobiecości”. Do tego zakłada się, że mężczyzna lepiej wie, co jest dla kobiety dobre w życiu i w łóżku. Co zazwyczaj doprowadza do tego, że męski wytrysk oznacza koniec seksu także dla kochanki, bez względu na to, w jakiej fazie erotyczne pobudzenia kobieta się znajduje. W imię realizowania wąsko rozumianej „kobiecości” mamy jak jeden mąż odwracać się plecami od swojej seksualności i udawać, że to dla nas żadna wielka sztuka. Dlatego dla dziewczyn i kobiet ważne jest, żeby mieć możliwość rozmawiać otwarcie w swoim gronie o seksie, zamiast spychać go do strefy tabu, gdzie rozrastają się kobiece lęki i karmione nim męskie ego. 

Mniej strachu, więcej seksu! 

Seks nie jest częścią swobodnych wyborów dorosłych kobiet. Bycie kobietą świadomą swojej seksualności w naszej kulturze jest obciążone tak ogromnym poczuciem winy, że bezpieczniej jest skupić się na tym, czego pragną mężczyźni. Z ambon, z gabinetów politycznych i terapeutycznych wciąż przypomina się, że kobieta, która szuka seksualnej przyjemności to dziwka, która sama sobie jest winna, że nikt jej nie chce i nie szanuje. 

Strach kobiet przed odrzuceniem jest wszechobecny i potężny, jednocześnie bardzo mało, albo wręcz w ogóle o nim się nie mówi. Strach przed odrzuceniem pełni bardzo ważną funkcję: ucisza kobiety, które boją się poprosić czy pozwolić sobie na więcej w sferze seksualnej. Kobiety są straszone, że seks sprowadza je na złą drogę, że naraża na złą opinię, że eksperymentując ze swoją seksualnością ryzykujemy, że zostaniemy porzucone w ciąży, albo zgwałcone, albo wykorzystane, a na pewno odrzucone przez porządnych ludzi i odpowiednich facetów, którzy nie będą się chcieli z nami zadawać. Kobiety obawiają się, że ich erotyczne pragnienia są „niepoprawne” i ujawnianie ich naraża je na szybką i surową ocenę. Strach przed tym, żeby nikt nie posądził nas o to, że jesteśmy nienormalne, jest tak duży, że nie pozwalamy sobie na szczere rozmowy ani z partnerem, ani z nikim innym.

Strach przed stratą reputacji, przed odrzuceniem, przed tym, że nikt nie będzie nas szanował i się z nami liczył, jeśli pozwolimy sobie na wyrażanie swojej seksualności to ogromna siła, która trzyma w ryzach miliony kobiet na całym świecie. 

Antidotum na lęki związane z seksem jest wiedza i informacja 

Uruchomiłam Podziemie Erotyczne Kobiet, bo trzeba rozpowszechniać wiedzę o seksie, jako o ważnej dziedzinie życia, o seksie, który ma sprawiać przyjemność, o seksie, który podąża za naszymi własnymi potrzebami, który nie służy do tego żeby zadowalać innych, ale żeby samemu czuć się dobrze. O seksie, w który trzeba wyznaczać własne granice i szanować cudze, o seksie w którym wolno wszystko, o ile obie strony zabawy wyrażą na to zgodę, gdzie tylko entuzjastyczne „Tak” jest jedyną formą wyrażania zgody, o seksie, w którym kobiece ciała należą do kobiet i tylko kobiety mogą decydować co się z ich ciałami dzieje, o seksie w którym nasze wybory seksualne należą tylko do nas. 

Prowadzę spotkania w ramach Podziemia Erotycznego Kobiet z przekonaniem, że  dążenie do orgazmów wyzwala kobiety. Wiedza na temat tego, czego oczekujemy w sferze seksualnej, jest częścią wiedzy na temat tego, czego chcemy w ogóle od życia. Prawo do podejmowania własnych, swobodnych decyzji dotyczących naszych ciał, seksu, płodności jest integralną częścią bycia wolnym i dorosłym człowiekiem. Już dość infantylizowania kobiet w sferze seksualnej i przekonywania nas, że inni wiedzą lepiej, co jest dla nas dobre. Dość zastraszania kobiet, że jeśli nie będzie cicho, to sama jest sobie winna wszystkich złych rzeczy, jakie inni dla niej przygotowali. Mówienie kobietom, że seks nie jest dla nich ważny i pomijanie tego tematu przy poruszaniu ważnych dla kobiet kwestii jest nieuczciwe i złe. Już czas oddać kobietom prawo do posiadania własnych potrzeb i przekonań.  Poświęcanie uwagi swojej seksualności uczy nas szacunku dla samych siebie: ja się liczę, mój głos, moje potrzeby są ważne, zasługuję w życiu na rzeczy dobre i na dobre traktowanie. 

Zapraszam na najbliższe spotkania w kwietniu i w maju 2017

 • 22 KWIETNIA (sobota) – spotkanie pod hasłem „Siła Kobiet w mocnych mięśniach dna miednicy - o treningu Kegla dla zdrowia i dla przyjemności” – godzinne warsztaty o 11:00, a następnie konsultacje dla wszystkich chętnych kobiet 12:00-13:00, GDZIE:  Kobiecy butik LoveStore.Barbarella.pl, Warszawa, ul. Hoża 57 lok 1b, WSTĘP WOLNY, WARSZTATY TYLKO DLA KOBIET! Zapisy: lovestore@barbarella.pl
 • 20 MAJA (sobota) – spotkanie pod hasłem „Odkrywanie Kobiecej Seksualności” – godzinne warsztaty o 11:00, a następnie konsultacje dla wszystkich chętnych kobiet 12:00-13:00, GDZIE:  Kobiecy butik LoveStore.Barbarella.pl, Warszawa, ul. Hoża 57 lok 1b, WSTĘP WOLNY, WARSZTATY TYLKO DLA KOBIET! Zapisy: lovestore@barbarella.pl

WARSZTATY I KONSULTACJE PROWADZI: Joanna Keszka, twórczyni   ogólnopolskiej akcji „Cała Polska ćwiczy mięśnie Kegla” , redaktorka naczelna portalu Barbarella.pl, autorka najodważniejszej polskiej książki o seksie pt. „Grzeczna to już byłam czyli kobiecy przewodnik po seksie”, prowadzi pierwszy w Polsce LoveStore.Barbarella.pl z modnymi gadżetami erotycznymi dla kobiet i dla par.


SZCZEGÓŁY WARSZTATU 22 KWIETNIA (sobota): ”Siła kobiet w mocnych mięśniach dna miednicy - o treningu Kegla dla zdrowia i dla przyjemności” 

 • DLA KOGO: Dla kobiet w każdym wieku. Dla matek z córkami, dla przyszłych mam i dla młodych mam, dla kandydatek na kochanki doskonałe i wszystkich kobiet, które chcą zatroszczyć się o swoje zdrowie i lepszy seks.
 • PO CO: Bo przygoda z kulkami to mocne mięśnie dna miednicy. Wyćwiczone mięśnie Kegla zwiększają satysfakcję seksualną kobiet i ich partnerów. Oprócz tego zapobiegają powszechnemu wśród kobiet w średnim i dojrzałym wieku wysiłkowemu nietrzymaniu moczu, kiedy to mokra plama na spodniach pojawia się nawet przy kichaniu i głośnym śmiechu. Wyćwiczone mięśnie dna miednicy ułatwiają też poród, oraz zapobiegają opuszczaniu się kobiecych narządów rodnych.
 • CO PRZYGOTOWAŁAM: Szczegółowe informacje na temat tego, jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie Kegla oraz zestawy ćwiczeń. Jeśli nauczysz się zaciskania mięśni dna miednicy, możesz je trenować stojąc w kolejce po kawę, czekając na autobus na przystanku lub porządkując dokumenty w biurze. A twoje zdrowie i życie seksualne tylko na tym zyskają! 
 • Na miejscu pomożemy dobrać najlepsze dla ciebie kulki dopochwowe z oferty LoveStore.Barbarella.pl  i uzyskacie najważniejsze informacje: 

        1       czym są mięśnie Kegla
        2       jak je zlokalizować
        3       jak o nie dbać, 
        4       po jaką pomoc medyczną i jakie kulki gejszy można sięgać w trakcie treningu, 
        5       jak dla zdrowia i przyjemności w sypialni korzystać z mięśni, kiedy już są mocne!  

Moją misją jest zmiana w podejściu do spraw intymnych kobiet, edukowanie i stanie po stronie kobiet w kwestiach tak rzadko omawianych na publicznym forum jak temat mięśni dna miednicy. Stworzyłam KegelParty, bo uważam, że dzielenie się wiedzą na temat mięśni Kegla, to najlepszy sposób, żeby zapewnić kobietom wsparcie w sprawach intymnych i seksualnych, pewność siebie, radość z tego, kim jesteśmy i jak wyglądamy, oraz spokój i godne życie bez wstydu w każdym wieku.


SZCZEGÓŁY WARSZTATU 20 MAJA (sobota): ”Odkrywanie Kobiecej seksualności” 

Podczas spotkania:

 • Będziemy rozpoznawać negatywne przekazy na temat kobiecej seksualności, mity i uprzedzenia, które ograniczają naszą spontaniczność i przyjemność z seksu. Pora się ich raz na zawsze pozbyć!
 • Opowiem o tym, jak zatroszczyć się o swoje ciało i swoje potrzeby: nie tylko dla faceta, przede wszystkim dla samej siebie.
 • Odkryjemy, czego kobieta może chcieć w łóżku, po to, żeby każda z nas potrafiła powiedzieć, jak chce, żeby wyglądało jej życie seksualne i mogła wziąć odpowiedzialność za swoje zmysłowe doświadczenia,
 • Będę zapoznawać was i zachęcać do eksperymentów i zabaw w łóżku,  bo: ”Zabawa jest najlepszym afrodyzjakiem”. Przedstawię gry i zabawy erotyczne.
 • Jak zawsze zaprezentuję najlepsze gadżety erotyczne dla kobiet z naszego butiku z gadżetami erotycznymi LoveStore.Barbarella.pl.
Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (2)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

A kiedy Poznań?

gość

Kiedy będzie następne spotkanie pt. „Siła Kobiet w mocnych mięśniach dna miednicy - o treningu Kegla dla zdrowia i dla przyjemności” ? Bardzo zainteresował mnie ten temat i będzie super, jak jeszcze w tym roku będzie ponownie poruszony ten temat.
Serdecznie pozdrawiam.
Beata

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij