poniedziałek, 20 stycznia 2020

Kegel, lustro i zabawki erotyczne, czyli zdrowie intymne i orgazmy dla wszystkich kobiet!

Zapraszam na moje tradycyjne, coroczne kobiece spotkania w butiku LoveStore.Barbarella.pl w Warszawie. „KegelParty” to ogólnopolska akcja, która łamie tabu wokół kobiecego ciała, seksualności i zdrowia intymnego. Każda kobieta ma prawo znać swoje ciało i wiedzieć, w jaki sposób poruszać się w sferze swojej seksualności tak, żeby w centrum zainteresowania była troska o siebie. 

Od wielu lat gorąco namawiam kobiety, żeby nie wstydziły się swoich wagin. Bez dostępu do własnych cipek jesteśmy jedynie pionkami w wąskim, restrykcyjnym, zacofanym i po prostu szkodliwym rozumieniu seksu i kobiecości.

W TYM ROKU HASŁO KEGELPARTY BRZMI:
„Kegel, lustro i zabawki erotyczne, czyli jak mieć zdrowie intymne i orgazmy!”

DWA TERMINY:
1 lutego (czwartek)
 - godzinne warsztaty o 18:30, a następnie konsultacje dla wszystkich chętnych kobiet 19:30-20:30
10 lutego (sobota)
 - godzinne warsztaty o 11:30, a następnie konsultacje dla wszystkich chętnych kobiet 12:30-13:30

GDZIE:
Kobiecy butik LoveStore.Barbarella.pl, Warszawa, ul. Hoża 57 lok 1b

WARSZTATY I KONSULTACJE PROWADZI:
Joanna Keszka, twórczyni ogólnopolskiej akcji „Cała Polska ćwiczy mięśnie Kegla” , redaktorka naczelna portalu Barbarella.pl, autorka najodważniejszej polskiej książki o seksie pt. „Grzeczna to już byłam czyli kobiecy przewodnik po seksie”, prowadzi pierwszy w Polsce LoveStore.Barbarella.pl z modnymi gadżetami erotycznymi dla kobiet i dla par.

WSTĘP WOLNY, WARSZTATY TYLKO DLA KOBIET!
Zapisy: lovestore@barbarella.pl

Bez cipek ani rusz !  

Głos kobiet w seksie ciągle jest zagłuszany. Często, niestety zbyt często, tzw. wyzwolenie seksualne ogranicza się do umiejętności robienia facetom super - lasek na zawołanie. Większość z nas wie 100 razy więcej na temat tego jak dopieścić penisa niż jak dbać o swoją pochwę. Cipki to temat tabu. Chętnie rozmawia się o kobiecym ciele w kontekście męskiej przyjemności. Kiedy temat schodzi na sprawy zasadnicze, bezpośrednie i ważne dla zdrowia i seksualności kobiet społeczeństwo robi się drażliwe. Oglądanie pochwy, sięganie do łechtaczki, nawilżenie, wkładanie palca do pochwy i lokalizowanie swoich mięśni dna miednicy to „niesmaczne tematy”. Lepiej wróćmy szybko do tego co znamy i lubimy, czyli do niekończących się rozmów o tym jak dopieścić penisa i być zawsze gotową na seks, kiedy on ma na to ochotę. Już czas skończyć z traktowaniem kobiet tak jakbyśmy były seks otworami stworzonymi dla cudzej przyjemności. Odzyskując waginy, odzyskujemy życie, pewność siebie i duszę. Pochwa jest potencjałem. To nie jest pustka czekająca na mającego ją wypełnić penisa, to są możliwości. 

Chodzi o to, żeby rzucić światło na sprawy kobiet od pasa w dół

Kto wymyślił, że należy się wstydzić kobiecych spraw związanych z intymnością oraz seksualnością i jedynie cierpieć w milczeniu i niepewności? To niewiarygodne jak mało mówi się na temat zdrowia intymnego kobiet. Milczenie wokół mięśni dna miednicy to śmierdząca sprawa, a ja postanowiłam to naprawić.

Marzy mi się świat, w którym kobiety znają i lubią swoje ciało, także, a może nawet szczególnie, od pasa w dół. Taki, w którym nie musimy czuć się niepewne i zawstydzone w kontakcie ze swoimi częściami intymnymi. Stworzyłam KegelParty, bo uważam, że dzielenie się wiedzą na temat mięśni Kegla to sposób, aby zapewnić kobietom wsparcie w sprawach intymnych i seksualnych, pewność siebie, radość z tego kim jesteśmy i jak wyglądamy, oraz spokój i godne życie bez wstydu w każdym wieku. 

Wiele osób uważa popuszczanie za „brzydki” temat. Najlepiej nie poruszać go w ogóle, a kobiety, które mają z tym problem skazać na siedzenie w domu i wstydzenie się w milczeniu, żeby broń boże nie urazić, niezwykle delikatnej jak się okazuje na tym tle, opinii społecznej. Kłopot w tym, że ten jakoby „brzydki temat” dotyczy wszystkich kobiet. Mięśnie dna miednicy to część naszego zdrowia intymnego i ważny element kobiecej seksualności.

Zdrowe mięśnie Kegla dla wszystkich kobiet! 

Mokra plama na bieliźnie w momencie, kiedy śmiejemy się głośno, podskakujemy czy podnosimy ciężary to nie jest zwykła przypadłość, chociaż wiele kobiet właśnie tak myśli. To sygnał, że mięśnie dna miednicy są osłabione i jeśli nie zrobimy nic, żeby je wzmocnić, będzie coraz gorzej… Jeśli masz dzieci, intensywnie trenujesz jakiś sport, prowadzisz siedzący tryb życia, skończyłaś 30 lat albo więcej, na pewno wiesz, o czym piszę. O popuszczaniu – podczas podskoków z dziećmi na trampolinie, kiedy podnosisz z podłogi siatkę z zakupami, w trakcie dobrej komedii, kiedy śmiejesz się z dowcipu, podczas kaszlu, kiedy jesteś przeziębiona. To powszechna przypadłość, ale to nie oznacza, że jesteśmy na nią skazane! Każda z nas może mieć mięśnie dna miednicy w dobrej formie i to my mamy rządzić naszym pęcherzem a nie pęcherz nami. Wiele kobiet cierpi w milczeniu, z nikim nie rozmawiają na temat swojego „małego problemu”, który rządzi całym ich życiem. Jeśli skonsultują się z lekarzem dostaną informacje albo o specjalnych podpaskach, które są drogie i drenując kobiecy portfel, tylko tuszują problem, albo o operacji. 

I nie zapominajmy o prawie kobiet do orgazmów!

Tak jak można wytrenować mięśnie brzucha, pośladków, czy bicepsy, tak samo za pomocą prawidłowych i regularnych ćwiczeń można wzmocnić mięśnie dna miednicy. Ta grupa mięśnia nazywana jest także mięśniami Kegla od nazwiska ginekologa, który w latach 40-tych XX w. stworzył system skurczy i rozkurczy pochwy, dzięki któremu zmniejszały się problemy pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Okazało się, że pacjentki nie tylko zaczęły lepiej kontrolować swój pęcherz, ale także odczuwać większą przyjemność w sypialni. Ich wrażenia podczas seksu intensyfikowały się, a orgazmy były częstsze i mocniejsze. Na KegelParty będziemy rozmawiać nie tylko o zdrowiu, ale też o seksualności. Bo nic, co kobiece nie jest nam obce! 

Spotkajmy się na „Kegel Party”!

KegelParty ma formę kobiecych warsztatów w całej Polsce, na których można uzyskać najważniejsze informacje: czym są mięśnie Kegla, jak o nie dbać, po jaką pomoc medyczną i jakie kulki gejszy można sięgać w trakcie treningu oraz w jaki sposób dla zdrowia i przyjemności w sypialni korzystać z mięśni, kiedy już są mocne! Będziemy pokazywać możliwości i dawać instrukcje. A wszystko to w przyjaznej, kobiecej atmosferze, bez nadęcia, z uśmiechem na ustach! Bo poznawanie kobiecego ciała w każdym aspekcie, szczególnie od pasa w dół, to wyjątkowy temat. Poruszanie go w dobrej, bezpiecznej przestrzeni dodaje siły, pozwala radzić sobie z fałszywym wstydem i krzywdzącymi przekonaniami na temat swojego ciała, pomaga lepiej rozumieć i akceptować siebie, przypomina, że bycie kobietą to wspaniała przygoda!

 • Dla kogo KegelParty: Dla kobiet w każdym wieku. Dla matek z córkami, dla przyszłych mam i dla młodych mam, dla kandydatek na kochanki doskonałe i wszystkich kobiet, które chcą zatroszczyć się o swoje zdrowie i lepszy seks.
 • Po co KegelParty: Bo przygoda z kulkami gejszy to mocne mięśnie dna miednicy. Wyćwiczone mięśnie Kegla zwiększają satysfakcję seksualną kobiet i ich partnerów. Oprócz tego zapobiegają powszechnemu wśród kobiet w średnim i dojrzałym wieku wysiłkowemu nietrzymaniu moczu, kiedy to mokra plama na spodniach pojawia się nawet przy kichaniu i głośnym śmiechu. Wyćwiczone mięśnie dna miednicy ułatwiają też poród, oraz dojście do siebie po porodzie. Zapobiegają także opuszczaniu się kobiecych narządów rodnych.
 • Co przygotowałam na KegelParty: Szczegółowe informacje na temat tego, jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie Kegla oraz zestawy ćwiczeń. Jeśli nauczysz się zaciskania mięśni dna miednicy, możesz je trenować stojąc w kolejce po kawę, czekając na autobus na przystanku lub porządkując dokumenty w biurze. A twoje zdrowie i życie seksualne tylko na tym zyskają!
 • Kulki gejszy: Na miejscu pomagam dobrać najlepsze kulki dopochwowe z oferty LoveStore.Barbarella.pl

Wyćwiczone mięśnie dna miednicy – korzyści dla każdej kobiety

Kiedy rozumiemy wielofunkcyjność mięśni znajdujących się w dole miednicy, wtedy możemy skutecznie zająć się pracą nad wzmocnieniem tego narządu.

Mięśnie dna miednicy stanowią spód miednicy - stąd ich nazwa. Tworzą pas ochronny dla wszystkich organów wewnątrz jamy brzusznej. To system połączonych ze sobą 14 różnych mięśni, które podtrzymują nasze narządy wewnętrzne, otaczają ujście pęcherza (cewkę moczową), pochwę i odbytnicę. Przypominają kształtem hamak, który biegnie od kości łonowej do kości ogonowej pełniąc na całej swojej długości różne, ważne funkcje:

 1. Zapobiegają opuszczaniu się kobiecych narządów (obniżaniu się i wypadaniu macicy)
 2. Zapobiegają wysiłkowemu nietrzymaniu moczu (objawia się m.in. popuszczaniem np. przy kichaniu czy głośnym śmiechu)
 3. Zwiększają satysfakcję z seksu zarówno kobiet, jak i ich partnerów (są odpowiedzialne za napompowanie krwi do łechtaczki oraz rytmiczne skurcze pochwy w czasie seksu)
 4. Ułatwiają poród
 5. Przyspieszają powrót do formy i aktywności seksualnej po porodzie
 6. Zmniejszają problemy związane z niewłaściwą postawą i osłabiają bóle pleców.

Na szczęście podobnie jak wykonując ćwiczenia można wzmocnić i rzeźbić bicepsy oraz mięśnie piersiowe, tak też można wpływać na mięśnie dna miednicy. Na skutek ćwiczeń i właściwej diety można ukształtować wyjątkowo sprawny narząd, co ma ogromne znaczenie zarówno dla zdrowia, jak i odczuwania przyjemności dla każdej kobiety.

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla

Nauczenie się prawidłowego treningu Kegla pozwoli ci zapobiegać i zmniejszać problemy z popuszczaniem, kiedy kichasz, podskakujesz, podnosisz ciężary itp. Ale uwaga, dzięki tym ćwiczeniom zwiększasz też swoje libido, odczuwanie przyjemności w czasie seksu i możesz sprawić więcej satysfakcji swojemu partnerowi, ściskając go mocno swoją elastyczną jak żagiel na wietrze pochwą.

Liczę na to, że już was namówiłam. I już podjęłyście jedynie słuszną decyzję o rozpoczęciu treningu Kegla. Dla zdrowia i dla przyjemności. No to zaczynamy!

Po pierwsze: zlokalizuj swoje mięśnie

 Metoda I: Przerwij strumień moczu podczas sikania – to właśnie o te mięśnie chodzi. Pamiętaj jednak, że nie można traktować tego jako ćwiczenia, ponieważ może to zaburzać prawidłowe funkcjonowanie pęcherza moczowego!!!

 Metoda II: Połóż się na plecach z nogami ugiętymi w kolanach, wprowadź 2 palce do pochwy i spróbuj je zacisnąć. Na początku ucisk może być słaby, ale stopniowo będzie coraz silniejszy. Kiedy już lokalizujesz swoje mięśnie możesz zacząć naukę, jak je prawidłowo ściskać i relaksować!

Trening Kegla krok po kroku

1 Połóż się wygodnie w pozycji na plecach z ugiętymi kolanami, stopy rozsuń na szerokość bioder.

2 Sprawdź czy napinasz mięśnie Kegla prawidłowo: jedną dłoń połóż na brzuchu, drugą pod pośladkami, zacznij ćwiczyć i sprawdź czy nie napinasz niepotrzebnie tych części. Cała energia podczas ćwiczeń ma być włożona w ściskanie i rozluźnianie mięśni dna miednicy, a nie pośladków, brzucha czy uda.

3 Wykonaj tzw. długi skurcz. Zaciskaj mięśnie dna miednicy tak jakbyś chciała pochwą „wciągnąć” piłeczkę pinpongową w kierunku pępka. To się nazywa „zacisk z uniesieniem” (długi skurcz) – wymaga to trochę wysiłku z twojej strony (a może raczej ze strony twojej pochwy), pracujesz mięśniami tak, jakbyś chciała podnieś do góry swoje krocze. Jeśli ćwiczysz z kulkami gejszy, kulki powinny się lekko unieść w pochwie.

4 Pamiętaj o oddychaniu. Wdech – relaks. Wydech – wykonujesz ćwiczenie, czyli zaciskasz mięśnie i unosisz lekko zaciśniętą pochwę do góry w kierunku pępka.

5 Przytrzymaj chwilę zacisk. Policz do 5.

6 Po każdym długim skurczu zrelaksuj mięśnie. Wykonaj głęboki wydech z brzucha. Oddychaj głęboko i spokojnie, żeby dać szansę mięśniom zrelaksować się po wykonanym wysiłku. Pamiętaj, że relaks w treningu mięśni Kegla jest tak samo ważny jak zacisk.

7 Gratulacje! Właśnie wykonałaś jednego Kegla!

8 W trakcie pełnego treningu będziesz też ćwiczyć krótkie skurcze, które są łatwiejsze. To mocne i szybkie skurcze, jeden, po drugim, bez odpoczywania między nimi, polegające tylko na robieniu zacisku (bez efektu „unoszenia” czegokolwiek w górę ). Relaksujesz mięśnie głęboko po wykonaniu całej serii szybkich skurczy.

Ile ćwiczeń Kegla należy robić codziennie?

1 tydzień: min. 60 powtórzeń (np. 4 serie po 15 powtórzeń)
2 tydzień: min. 75 powtórzeń
3 tydzień: min. 90 powtórzeń
4 – 5  tydzień: min. 100 powtórzeń
6 tydzień: min. 100 powtórzeń i dużo więcej

Zaciskaj mięśnie w seriach: 5 x długi skurcz, 10 x krótki skurcz. 

6 tygodni to minimalny okres, w którym absolutnie każdy mięsień może się "rozwinąć" i mięśnie Kegla nie są tutaj wyjątkiem. Po 6 tygodniach intensywnego i regularnego treningu pojawiają się oczekiwane efekty. Odkryjesz, że uczenie się jak rozluźniać i napinać mięśnie poprawia twoje zdrowie intymne, zwiększa twoją wrażliwość seksualną i wzmacnia zakres działania mięśni.

Sprzęt wspomagający ćwiczenia mięśni Kegla znajdziesz na http://lovestore.barbarella.pl/katalog/kulki-gejszy.

Z ćwiczeniami mięśni Kegla jest podobnie jak z każdym sportem. Jeśli chcesz robić postępy i doskonalić swoje umiejętności, musisz mieć odpowiedni sprzęt.

Kulki gejszy są bardzo pomocne w utrzymaniu mięśni Kegla w dobrej kondycji. Działają na dwa sposoby. Po pierwsze, samo utrzymanie kulek w pochwie wymaga od mięśni dna miednicy zaciśnięcia się i uniesienia przedmiotu w górę pochwy, żeby nie wypadł. Tak więc kulki gejszy działają na mięśnie Kegla, nawet jeśli nie wkładamy w to specjalnego wysiłku. Samo ich utrzymanie w środku jest naturalnym obciążeniem dla naszego ciała i mięśni. Po drugie, ćwiczenia wykonywane wtedy, kiedy mamy w środku kulki, są dużo bardziej efektywne niż ta sama gimnastyka bez żadnych ciężarków.

WAŻNE: Kulki gejszy działają, kiedy jesteśmy w ruchu - spacer, taniec, pływanie, krzątanie się po mieszkaniu. Siedząc z kulkami w środku tylko będziemy czuć się "zaczopowane" a efektu nie będzie. Kulki gejszy to przyjazny kobietom gadżet, ale jednak to ciało obce, dlatego nie noś ich w środku zbyt długo: wskazane jest wyjęcie ich po 2-3 godzinach.

Kulki gejszy wkłada się do pochwy głęboko, tak jak tampon. Wskazana jest duża ilość lubrykantu na bazie wody. Nigdy nie wciskaj kulek do pochwy na sucho! To ma być przyjemność, dlatego tak duże znaczenie ma odpowiedni poślizg czyli dobry lubrykant na bazie wody, a nawet można powiedzieć – duża ilość dobrego lubrykantu.

Jak wybrać odpowiednie kulki gejszy

Istnieje mnóstwo rodzajów kulek, ale nie wszystkie będą odpowiadały twoim potrzebom. Trzeba wiedzieć, jak je dobierać, żeby zapewnić sobie komfort w czasie ćwiczeń i mieć rezultaty. Najważniejsza sprawa: kulki muszą być wykonane z materiału przyjaznego dla zdrowia. Nie polecam modeli gumowych, z nieznanego nam plastiku, ani metalowych. W końcu wkładamy je do własnej waginy – trzeba zadbać o jakość. W butiku www.LoveStore.Barbarella.pl można znaleźć najlepsze dla pań kulki dopochwowe z silikonu medycznego. Kulki gejszy różnią się między sobą wielkością oraz ciężarem:

 • Mniejsze i cięższe: Dla młodszych dziewczyn i dla pań przed 30-tka, które jeszcze nie były w ciąży.
 • Większe i lżejsze: Dla kobiet, które już były w ciąży, a także te, które już przekroczyły 30-stkę.
 • Zestawy kulek progresywnych: Dla pań, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki nietrzymania moczu, takie jak popuszczanie moczu np. w czasie kichania, skakania lub podnoszenia ciężarów, albo które mają już problemy związane z osłabieniem mięśni Kegla.

Do zobaczenia na „Kegel Party” ! 

Dodaj do:
Facebook Wykop Blip Śledzik Twitter

Dodajesz komentarz jako gość

Skomentuj

Fill in the blank
komentarze (1)
sortowanie: najstarsze/najnowsze
gość

Boże, Wy chyba jesteście w XIX wieku! Od 60 lat to panowie są spychani do roli wibratora do masturbacji pań, nikt z pań nie dba o żadne penisy.

 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij